690 680 960

Obywatel Ukrainy świadczący usługi przewozu osób wymyślił historię o napadzie przez policjantów. W tle dolary i dług

Policjanci z Lublina zatrzymali obywatela Ukrainy świadczącego usługi przewozu osób. Mężczyzna wymyślił historię o napadzie, którego mieli dopuścić się podstawieni policjanci. Wszystko dlatego, że był winny swojej koleżance 1000 dolarów i nie miał z czego oddać.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie Lublina. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 21-latka z Ukrainy, z którego wynikało, że został zatrzymany do kontroli drogowej przez osoby poruszające się nieoznakowanym radiowozem marki BMW. Co więcej, w pojeździe wyświetlał się napis „POLICJA”.

Młody mężczyzna relacjonował, że podeszło do niego dwóch funkcjonariuszy, którzy zażądali od niego prawa jazdy. Gdy okazało się, że nie ma przy sobie tego dokumentu, poprosili go o paszport. Przestraszony 21-latek miał przekazać policjantom dokument z zawartością 1000 dolarów, które zapomniał wyjąć. Po chwili jeden z funkcjonariuszy miał powiedzieć, że obywatel Ukrainy musi natychmiast opuścić Polskę, a paszport zostanie mu zwrócony na granicy. Mężczyzna po zakończeniu tej interwencji miał zorientować się, że to byli oszuści.

Kryminalni potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać okoliczne monitoringi i weryfikować dokładnie zebrane informacje. Bardzo szybko okazało się, że zeznania 21-latka są niespójne.

W trakcie przesłuchania obywatel Ukrainy przyznał się, że w ogóle nie było takiej sytuacji. Oświadczył, że był dłużny znajomej 1000 dolarów i w ten sposób chciał się przed nią wytłumaczyć. Teraz akta sprawy trafią do prokuratury, która zdecyduje o konsekwencjach dla mężczyzny. Za składanie fałszywych zeznań może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

 1. Kopa i na ukrainę.

 2. Ten artykuł co ma na celu? Wylanie hejtu kolejne, codziennie się tu leje takowy w komentarzach, ku radości redakcji ? Nie rozumiem. Zaraz wypali jeden z drugim o „braciach i siostrach” i dzięki temu będą mieli na bandaże na stopy. Żenada.

  • A to jakiś zakaz jest pisania o wyczynach obywateli z Ukrainy? Nie można już nic wspomnieć i poinformować, że biorą udział w przestępstwie? Poczytaj może o wolności mediów i swobodzie wypowiedzi, bo czasy cenzury dawno minęły.

   • Ja nie piszę o cenzurze. Jest przestępstwo to i powinna być adekwatna kara. Z tym, że co ma to do Lublina, taka informacja? Czasy cenzury może i minęły, ale czasy propagandy mają rozkwit i renesans.

    • Czytanie z rozumieniem się kłania. Sprawa wydarzyła się w Lublinie, zajmowali się nią policjanci z Lublina a ty pytasz, co to ma do Lublina?
     Gratulacje za poziom logiki.

     • Rzetelne dziennikarstwo polegałoby na tym, że idzie dziennikarz na komisariat i spisuje wszystkie przestępstwa z danych dni. A nie wybiera sobie tylko te „najciekawsze”. Dlatego zadałem to pytanie, co to ma do Lublina?

      • Zalecam stosowanie logiki w myśleniu. Ostatnia doba:
       – policjanci interweniowali – 624
       – wypadki drogowe – 3
       – zatrzymani na gorącym uczynku – 39
       – w tym nietrzeźwi kierujący – 20
       – kolizje drogowe – 38

       Mają pisać o 624 sprawach? hahahahahah mistrzu logiki hahahahah
       Dziennikarz idzie na komisariat? Spisuje przestępstwa? Poważnie?
       Logika leży człowieku u ciebie po całości i myślenie logiczne.
       Jak spisuje? Dzień dobry, co tam macie z narkotykowej? hahahahahha
       skąd ty się urwałeś? Śledztwa objęte są tajemnicą, informacje o wybranych sprawach przekazuje rzecznik. Oj widzę, że mało wiesz, a chcesz dużo oceniać i pisać. Nawet nie masz pojęcia o pewnych mechanizmach, a się wypowiadasz…
       Tego nie grali – dziennikarz idzie i spisuje na komisariacie hahahahahahahha chcesz dyskutować o rzetelności, a to co piszesz nie ma nawet sensu… hahaha

       • Tak, idzie do rzecznika prasowego, który może przebywać na komisariacie.

        • Rzecznik nie przebywa na komisariacie, kolejny raz dyskutujesz o czymś, o czym nie masz pojęcia. Rzecznik przebywa w KWP Lublin ;)… Skończ swoje wywody, bo nie masz wiedzy na ten temat.

         • Ok, przyznaję Panu rację, ale sens mojej wypowiedzi jest taki. Jak Pan sam zauważył, ponad 600 spraw, a opisywana jest 1.

       • Doceniłeś swoje ego amebo? 😀

        • Brak argumentów rozpoczyna wyzywanie heheh mały człowiek i bez wiedzy tak postępuje.

         • Brawo Mendoza szkoda, że osób podobnie myślących jest tak mało w przeciwieństwie do trollujących durniów widzących tylko cień.

 3. Deportować cfaniaka z zakazem wjazdu i wilczym biletem. Już jego rodacy go sprowadzą do pionu

 4. Kierowca Bolta i wszystko jasne :)))

 5. tyle w tym bolcie zarabiają i nie miał głupich 1000 baksów nie możliwe a w internetach ogłoszenia ze po 10000pln zarobki

 6. Jeżdżąc w Polsce uchyla się od obowiązku poborowego na Ukrainie.

 7. „Bracia”. 😀

 8. deportować bolta, niech walczy za ojczyznę

 9. deportować dekownika do donbasu

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas