Obywatel Nepalu jechał rowerem pod prąd, po drodze szybkiego ruchu. Był pijany

Na nietypowy widok natknęli się policjanci, patrolujący okolice Lublina. Zauważyli jadącego pod prąd rowerzystę. Mężczyzna był pijany.

W niedzielę około godziny 16 funkcjonariusze lubelskiej drogówki patrolowali okolice Lublina. Jadąc drogą krajową nr 19 Lublin – Lubartów, na dwupasmowym odcinku pomiędzy Ciecierzynem a Leonowem, zauważyli poruszającego się pod prąd rowerzystę. Mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Z uwagi na zagrożenie jakie stwarzał zarówno dla siebie, jak też dla innych uczestników ruchu drogowego, natychmiast postanowili zatrzymać go do kontroli. W przypadku zderzenia z samochodem na drodze szybkiego ruchu, mężczyzna by miał niewielkie szanse na przeżycie.

Jak się okazało, cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Nepalu miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest obecnie wykroczeniem, policjanci ukarali mężczyznę mandatem w kwocie 500 złotych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-05 19:25:55

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Afrykanie widzą antylopy, to ten pewnie się tłumaczył, że Yeti widział 🙂

 2. W Nepalu jest lewostronny ruch

 3. No i co w tym dziwnego…ja juz na ekspresowce widziałem rowerzystę…ale to nic piszy go pobil:)

  • Może temu pieszemu paliwo w samochodzie się skończyło i szedł na stację. Trudno znaleźć się na ekspresówce czy autostradzie pomiędzy węzłami bez pomocy samochodu. Jedyny wyjątek jaki znam to odcinek S12-S17 pomiędzy Lublinem a Piaskami, gdzie można dostać się w pas drogowy nogami, bo na ekspresówce są przystanki autobusowe z dostępem z zewnątrz. Jakiś absurd, bo do takich dróg dostęp powinien być ograniczony, tj. żadnych traktorów, pieszych, rowerzystów, dzikich zwierząt, zwierząt domowych itp.

   • Anty Franiowcy

    Porzucenie auta na ekspresówce czy autostradzie powinno być karane, niestety przepisy mówią jak zwykle niejednoznacznie.

  • Ja kiedyś widziałam parę która próbowała złapać stopa i zastanawiałam się jak się tam dostali ale mieli duże plecaki więc widocznie dłuższe wędrówki nie stanowiły dla nich problemu. Gdyby się nikt nie zatrzymał to pewnie i namiot w plecaku by się znalazł…

 4. Ale to brzmi dramatycznie.
  1. „po drodze szybkiego ruchu” – jaka droga szybkiego ruchu? Zwykła droga dwujezdniowa poza obszarem zabudowanym. Tylko 10 więcej niż na zwykłej poza miastem czyli: 90+10km/h z ograniczeniem do 70km/h na skrzyżowaniach i PdP
  2. „poruszającego się pod prąd rowerzystę” – jeżeli jechał to powinien poruszać się poboczem prawej jezdni. Ale jeżeli szedł i prowadził rower (co powinien robić, bo był nietrzeźwy) to powinien się poruszać poboczem jezdni lewej.

  • Anty Franiowcy

   Widzisz Franiu, gościu z Nepalu na rowerze przyjechał do Polski. Ty byś nie dał rady z Polski do Nepalu na trójkołowcu.

 5. Bo tu łuchodżcca z Nepalu na rowerze zmierzał do Niemiec.

 6. Najlepsze ze go odwiezli do miejsca w ktorym mieszka ….

 7. Nepali to pije ?

 8. Dla obywatela Nepalu rower to tak jak dla wieśniaka wracającego z zabawy w remizie po pijaku bolid F1.

 9. kiedyś jechałam jednokierunkową do marketu L od ul Kalinowszczyzna i zauważyłam, że pod prąd w górę ulicą (po mojej lewej stronie a nie jak należy po chodniku z mojej prawej) szedł sobie jakiś Hindus i wymachiwał mi żebym uważała bo oto on idzie tamtędy…??! … jak go zdziwiona zobaczyłam tam to zjechałam…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie