Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski MOSiR zamyka baseny na lato. -Muszą przejść niezbędne prace konserwacyjne

Od przyszłego tygodnia sukcesywnie będą wyłączane z użytkowania lubelskie baseny. Jak wyjaśnia zarządzająca obiektami miejska spółka, jest to konieczność.

Od najbliższego poniedziałku, aż do połowy września baseny którymi zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, będą czasowo wyłączane z użytkowania. Przerwy techniczne zostaną wprowadzane sukcesywnie. Kiedy jeden z obiektów zostanie zamknięty, pozostałe będą normalnie funkcjonowały. Jak wyjaśnia MOSiR, działania te są niezbędne, a lato to najlepszy okres na tego typu prace.

-Jak co roku nasze obiekty wodne muszą przejść niezbędne prace konserwacyjne i czyszczenie. Prace te wykonywane są latem, gdyż frekwencja jest niższa niż w pozostałych miesiącach. Obiekty będą wyłączane sukcesywnie, tak, żeby w czasie zamknięcia jednego z nich, klienci mogli korzystać z pozostałych – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

Jako pierwsza, gdyż już od najbliższego poniedziałku, czasowo zamknięta zostanie Strefa H2O przy Al. Zygmuntowskich. Prace potrwają do niedzieli 22 lipca. Następnego dnia, w poniedziałek 23 lipca, zamknięty zostanie basen olimpijski w Aqua Lublin. W tym przypadku nie będzie można z niego korzystać do niedzieli 12 sierpnia. Następne w kolejce będzie Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ul. Łabędziej, które ma być wyłączone z użytkowania od 13 sierpnia do ostatniego dnia wakacji.

Jako ostatni, konserwacji zostanie poddany aquapark, czyli strefa rekreacyjna w Aqua Lublin ze zjeżdżalniami i z basenem do nauki pływania, a także baseny zewnętrzne oraz basen z ciepłą wodą w Saunarium. W tym przypadku planowany okres zamknięcia to od 3 do 16 września. MOSiR jednocześnie zapewnia, że ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim będzie czynny przez całe wakacje i w nim tego typu prace nie będą obecnie wykonywane.

(fot. MOSiR)
2017-07-05 18:02:45

8 komentarzy

 1. POTWIERDZA SIĘ, ŻE LUBELSKI URZĘDNIK TO GŁUPIEC – TAKIM, KTÓRZY JAK ŻUK , BEDNARCZYK CZY CZARNECKI MAJĄ LUBLINIAN ZA NIC JUŻ NIEDŁUGO PODZIĘKUJEMY.

 2. Macie jeszcze jakieś wątpliwości, co do wyboru kandydata na Prezydenta Koziego Grodu? Chyba dość szkodzenia mieszkańcom sitwy PO i WL. Tylko kretyn zamyka baseny na wakacje i otwiera stok na roztopy.. Czy w tym mieście oplecionym mafijnymi powiązaniami, jakaś instytucja zależna od miasta, działa prawidłowo?

  ŻUK ZA MUR i komornik na majątek. Potrafił dług POdwoić, to niech się teraz dołoży do spłaty. W sumie, czy ze swoich będzie płacił?

  • Ty tak na serio, czy ci upał zaszkodził?

   • Chyba bardziej temu , który w lecie basen zamyka. To tak, jak by lodziarnie i piwiarnie nad Białym tyko w zimie czynne były. Żukowi na dochodach miasta nie zależy, bardziej dba o własną kieszeń. Przykładów można by mnożyć bez liku. Nie sądzisz?

 3. ne pal bo to szkodzi

 4. Co to za trolla dopuszczacie tu do konentowania?
  Dla wszystkich jest oczywiste, że kryte pływalnie intensywnie pracują w roku szkolnym bo wtedy sa prowadzone zajęcia szkolne i nauka pływania. Wakacje to najlepszy okres na przegląd. Ale ktoś tu kampanię wyborczą sobie robi kompromitując całe swoje towarzystwo swoją głupotą.
  Za czasów prezydenta Pruszkowskiego z PIS nawet nikt nie marzył o takim kompleksie jak Aqua Lublin i przykłady można tu mnożyć.

 5. taaaa jasne znowu ktoś nasrał i pozatykało rury hahaaha

 6. to normalne takie zamykanie.
  od września zaczynają się szkoły pływania , zaczynają sie karnety zakładowe a na tym baseny głównie zarabiają a nie na człowieku ” z ulicy ” który czasami wpadanie na basen..

Z kraju

Sport