Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Izraela usłyszał zarzut znieważenia polskiej flagi. Wyjaśnił dlaczego to zrobił

Przesłuchany został 39-letni Izraelczyk, którego zatrzymano po tym, jak zerwał polską flagę i wrzucił do rowu. Mężczyzna przyznał się do winy. Podjął też decyzję, aby nie przeciągać sprawy.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi czynności związane ze zdarzeniem, jakie miało miejsce na przejściu granicznym w Hrebennem. Jak już informowaliśmy, we wtorek do protestujących rolników rolników podszedł mężczyzna, który ze stojącego na jezdni ciągnika zerwał narodową flagę Polski, po czym wrzucił ją do rowu.

Natychmiast zdecydowanie zareagowały zgromadzone tam osoby, po chwili pojawili się też policjanci. Jak się okazało, 39-letni obywatel Izraela był pasażerem autobusu jadącego z Ukrainy do Polski, który utknął przed rolniczą blokadą. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Jak wyjaśniają śledczy, 39-latek został już przesłuchany. Przyznał się do winy i wyraził skruchę. Swoje zachowanie tłumaczył przedłużającym się oczekiwaniem na granicy, obawiał się, że nie zdąży dojechać do Warszawy, na zaplanowany lot. Przeprosił za zaistniałą sytuację, zapewniał też, że nie był to objaw niechęci do narodu polskiego.

Izraelczykowi przedstawiono zarzut publicznego znieważenia flagi polskiej. Grozi za to do roku pozbawienia wolności. W uzgodnieniu z prokuratorem mężczyzna postanowił skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd. Policjanci dodają, iż po przesłuchaniu 39-latek został zwolniony.

Ostrzegamy o wulgarnym słownictwie w nagraniu 

Wideo z zajścia opublikowane zostało w serwisie YouTube

35 komentarzy

 1. A flaga na ciągniku z gnojówką nie jest profanacją?

 2. Witam w programie milionerzy, na początek łatwe pytanie za 500 zł: Co grozi Polakowi w Izraelu za zerwanie izraelskiej flagi?
  A) Rozstrzelanie
  B) Rozstrzelanie
  C) Rozstrzelanie
  D) Rozstrzelanie

 3. Hoho, przymknęli i ukarali aż mu w pięty poszło, nie pozbiera się chłop.
  A potem dziw, że nikt nas poważnie nie traktuje, Spróbujcie w Izraelu wrzucić ichnią flagę do rowu albo się nią podetrzeć i zobaczcie, co się stanie. Posadzą was do pierdla szybciej niż zdążycie powiedzieć szalom.

 4. Na dwa wieczory z gitami i zrobią mu z dooopy jesień średniowiecza

Dodaj komentarz

Z kraju