Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obława na gruzińskich włamywaczy w Lublinie. Dynamiczne zatrzymanie na środku ulicy (zdjęcia)

Lubelscy policjanci w trakcie dynamicznej akcji zatrzymali trzech obywateli Gruzji. Mężczyźni odpowiedzą za włamania do mieszkań na terenie Lublina. Podejrzani w wieku 41, 42 i 46 lat usłyszeli 3 zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W miniony poniedziałek policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie o włamywaczach grasujących na terenie Lublina. Zastępca Naczelnika wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu, podczas dnia wolnego od służby zauważył 3 podejrzanych mężczyzn, którzy kręcili się po osiedlu.

– Niedługo później okazało się, że w tamtym rejonie doszło do włamania. Od tego momentu zaczęły się intensywne czynności operacyjne. Policjanci przeczesywali miasto w poszukiwaniu sprawców. W międzyczasie na komendę wpłynęły dwa kolejne zgłoszenia. Prowadzona przez kilka godzin obława przyniosła spodziewane efekty. Mężczyźni zostali zatrzymani na Alei Solidarności, gdy próbowali wyjechać z miasta. Zatrzymanie było bardzo dynamiczne i brali w nim udział funkcjonariusze z kilku wydziałów. W citroenie, którym jechali, operacyjni odnaleźli biżuterię, pieniądze i inne kosztowności pochodzące z włamań – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 41, 42 i 46 lat. Obywatele Gruzji zostali następnie przewiezieni na komisariat. Tam operacyjni udowodnili im dokonanie dwóch włamań oraz jednego usiłowania kradzieży z włamaniem na terenie Lublina.

– Do wszystkich przestępstw doszło w dniu zatrzymania. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty i przyznali się do popełnienia przestępstw. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Zdjęcia lublin112.pl i Policja Lublin

50 komentarzy

  1. I co tak nad nimi stoją i się lampią czekają na fotki?

  2. Za mało się o tym mówi

    Gruzini to większą plaga niż bracia.

Dodaj komentarz

Z kraju