Oblał dziewczynę benzyną i podpalił. Doszło do wybuchu, którego sam nie przeżył

Umorzone zostało śledztwo, jakie było prowadzone w sprawie śmierci dwóch młodych osób po wybuchu w jednym z mieszkań w Świdniku. Powodem jest śmierć sprawcy brutalnego zabójstwa.

Zakończyło się śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, do jakiego doszło w połowie kwietnia b.r. przy ul. Hallera w Świdniku. Tego dnia służby ratunkowe zostały powiadomione o wybuchu w jednym z mieszkań. Ratownicy w środku znaleźli ciężko ranną 27-letnią kobietę, na zewnątrz zaś 29-letniego mężczyznę. Oboje zostali przetransportowani do szpitali. Już wstępne ustalenia wskazywały, że wybuch, jak też niewielki pożar, który szybko został ugaszony przez przypadkowe osoby, nie był przypadkowy. Sprawą zajęli się policjanci, którzy pracowali pod nadzorem prokuratora.

Jak się okazało, w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, zamieszkiwał 29-letni Damian K. wraz z matką. W tym czasie kobiety nie było w środku. Mężczyzna spotykał się z 27-letnią Marleną, ta planowała jednak się z nim rozstać. Nie mogąc pogodzić się z tym, po raz kolejny starał się namówić ją do zmiany decyzji. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której 29-latek wziął do ręki kanister z benzyną i łatwopalną cieczą oblał swoją partnerkę. Po chwili podpalił.

Jak ustalili biegli, w międzyczasie w mieszkaniu nagromadziła się spora ilość oparów benzyny. Kiedy pojawił się płomień, doszło do ich wybuchu, co sprawiło, że z okien wyleciały szyby. Stan kobiety od początku był bardzo ciężki. Miała ona poparzone ponad 90% powierzchni ciała. Cały czas była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować jej życia. Tydzień później zmarł również Damian K. On również miał liczne oparzenia, jak również ranę ciętą szyi. Po podpaleniu Marleny, usiłował najprawdopodobniej popełnić samobójstwo.

Prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo związane z dokonaniem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zabezpieczone zostały znajdujące się w mieszkaniu dowody, przesłuchano licznych świadków, w sprawie wypowiedzieli się również biegli. To wszystko potwierdziło przyjęte na samym początku ustalenia. Z uwagi na śmierć sprawcy, postępowanie zostało umorzone.

(fot. policja)

21 komentarzy

 1. SZKODA CHLOPAKA. JUZ NIEJEDNA TAKA DO TEGO DOPROWADZIŁA. NIE JEDNA FRANCA Z BRZYCHEM UCIEKŁA A POTEM PODAŁA O ALIMENTY, ZRESZTĄ TO NAGNINNE. A SĄDY POLSKIE TAKIM BABOM PRZYZNAJĄ PRAWA! JEDYNY KRAJ W EUROPIE GDZIE TAK JEST. A ZACHODNIE SĄDY POLKOM NIE DAJĄ DZIECI TYLKO OJCOM. BRAWO, TAK POWINNO STAĆ SIE U NAS. ROWNOUPRAWNIENIE PIWNNO OBOWIAZYWAC W PRAKTYCE.

  • Szkoda że patol padł przy okazji, powinien powoli zdychać w pudle.

  • Co Ty człowieku pieprzysz?! Szkoda chłopaka który miał nierówno pod sufitem i nie mógł sie pogodzić z tym, że dziewczyna miała go dosyć i chciała normalnie żyć?!?!

   • A co ty idiotko tak ja bronisz? Siostra jesteś czy jak? A może tylko dlsrefo że to baba i ty też jesteś baba? To niejest żaden argument. Wszem i wobec wiadomo że Polki są porypane.

  • Moja siostra w końcu po latach pogoniła takiego właśnie „ojca” w diabły. A alimenty nie płaci się matce, tylko na dzieci. Jeśli chłop nadaje się do życia to baba z nim po prostu jest. Jeśli zaś jest do niczego to nie rozumiem czemu się dziwić ze od niego ucieka. Z niektórymi po prostu nie idzie się ułożyć. Jakoś moja kobita ode mnie nie ucieka. Ale widać od ciebie uciekła, to może poszukaj problemu w sobie samym i spróbuj go naprawić.

   • He he pogonila. Co po latach? To przez tyle lat b dobry a potem nagle zly? Aha. Ja bym te alimenty jej przysadzil, a on aby wychowywał. Tylko te Sady rodzinne w Polsce sa KASTA!!!!

 2. O podgrzewacie Trikusia 🙂 LOL

 3. Świdnik to takie trochę BMW woj. lubelskiego… szkoda dziewczyny ale chyba musiała wiedzieć z kim się spotyka

 4. O niewierna ! chciała chłopaka zrobić w bambuko , wykorzystała go a potem chciała zostawić i złamać mu życie . Mam nadzieję że spoczęli w jednym grobowcu bo byli sobie przeznaczeni . Kobieta należy do mężczyzny jak buda do psa.

 5. A najbardziej to szkoda matki ktora takiego czuba musiała utrzymywać.

 6. Po co są wiadomości z Lublina i z regionu jak są takie same.Wcześniej były podzielone i było dobrze????

  • Po to są razem, żebyś np. znudzony czytaniem pierdół na jednej stronie nie uciekł na inną i przegapił coś ważniejszego co było obok tej mniej ważnej.

 7. Nie warto się litować ,nie chciała go to powinna nie reagować na prośby tylko spier…ć jak naj dalej od niego a ta jeszcze na chatę do niego poszła . Zapamiętajcie sobie ex nigdy nie jest przyjacielem

 8. Przecież to jakiś patol totalny był , szkoda dziewczyny.

 9. Tak…jak niewolnica. Idąc tokiem Twojego myślenia jeszcze homonto powinna mieć założone.? Człowieku w jakim świecie żyjesz?!

 10. Psychopaci są wśród nas…

 11. ALE GLUPIE JESTESCIE

  Polki za granicą to dopiero są dobre 🙂 he he. Zapewne co 2z was by pokazała jak by się wyrwała z tego zapyzialego podwórka. Mają ubaw i darmowy full serwis tacy Włosi itp. Od matek Polek i mezatek 🙂 🙂 a potem kopniak w D…. he he. W tamtejszych Sądach też won.

 12. Imie Damian mówi samo za siebie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online