Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obaj mieli zielone światło, jednak jeden z nich nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (foto)

Dwa auta zderzyły się na jednym ze skrzyżowań w Świdniku. Kierowca jednego z nich nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 16.30 na Al. Lotników Polskich w Świdniku. Na skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i toyota. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem mężczyzna jechał Aleją Lotników Polskich od strony ronda. Na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo, w al. Wojska Polskiego. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty, który poruszał się z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. 38-latek z toyoty został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń ciała i po badaniach opuścił placówkę. Badanie alkomatem wykazało, iż obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji, 59-letni kierowca forda, został ukarany mandatem.

(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Przecież zielone było.

Wiadomości z info112