Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

O tradycjach dworów szlacheckich w Romanowie. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem (zdjęcia)

Koncert muzyki myśliwskiej, opowieści o tradycjach i zwyczajach łowieckich do tego przysmaki inspirowane darami lasu. To wszystko czekało na uczestników wydarzenia, jakie miało miejsce w Romanowie.

W niedzielę w Dworze Kraszewskich w Romanowie miało miejsce wydarzenie pod nazwą: „Tradycje dworów szlacheckich Romanów Kraszewskich, ich sąsiadów i gości”. Uczestników powitali sygnaliści z Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar” a także Dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego Krzysztof Bruczuk.

Otwarta została również wystawa pod tajemniczym tytułem „Z taksami na jaźwce i nie tylko – o tradycjach łowieckich ziemiaństwa i sztuce inspirowanej naturą”. Można było również posłuchać koncertu muzyki myśliwskiej oraz wziąć udział w wykładzie Leszka Walendy i Stanisława Ostańskiego na temat tradycji i zwyczajów łowieckich. Nie zabrakło też przysmaków o które zadbał Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej.

Wystawę w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie będzie można podziwiać do 30 czerwca.

(fot. Tadeusz Kierych)

4 komentarze

 1. A pokazali pijaństwo, zaprzaństwo, zdrady i najazdy ówczesnej szlachty, przez co doprowadziła do rozbiorów i zniknięcia państwa Polskiego z mapy Europy. Opowiadano o tym skąd wzięło się bogactwo tej szlachty oraz o losie chłopstwa i ich służby. Kolejna gloryfikacja czegoś co tak naprawdę jest wstydem i powinno dawno zostać zapomniane.

  • skorumpowany myśli że jest lepszy

   No nie pokazali ale widzimy ich w sądach na uczelniach w szpitalach i nawet kościołach i sejmikach panoszą się i wywyższają nadal jacy oni są lepszy od reszty ludzi.

  • duchowny ojciec

   nie no o kościele nic nie było na tej imprezie

 2. I baby są wśród tych ” miłośników” przyrody????