Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy Jedwabny Szlak. W Lublinie otworzono pierwszy kontener z przesyłkami z Chin

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w Lublinie odebrał pierwszy kontener, który przybył do nas nowym Jedwabnym Szlakiem. To efekt zawartego jeszcze w ub. roku porozumienia.

Zamiast nożyczek była szlifierka, zamiast wstęgi cięto plomby. Do Lublina, a dokładnie do Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej na Felinie, nowym Jedwabnym Szlakiem dotarł pierwszy kontener z Chin. W obecności celników przecięto liczne plomby, w tym potężną sztabę chroniącą zawartość kontenera. Następnie został on rozładowany. Tego typu przesyłek ma być coraz więcej, gdyż Poczta Polska z roku na rok notuje bardzo wysoką dynamikę wzrostu liczby przesyłek, m.in. z chińskich portali zakupowych.

W listopadzie 2017 roku było ich o 100% więcej, niż w analogicznym okresie 2016 roku, zaś w grudniu już o blisko 200% więcej. W ostatnich miesiącach 2017 roku do polskich odbiorców przysłano ponad pół miliona przesyłek Expres PRIME, podczas, gdy w 2016 roku średnio było ich 20 tys.

Kontener trafił do Lublina w ramach zawartego w ub, roku porozumienia pomiędzy Pocztą Polską i China Post Group a następnie umowy finalnej. Dotyczy ona transportu przesyłek drogą lądową do 30 krajów europejskich. Kontenery, w których są przesyłki nie tylko do Polskich odbiorców, trafiają drogą kolejową z Chin do Międzynarodowego Urzędu Wymiany w Małaszewiczach. Następnie drogą lądową są przewożone do Węzłów Ekspedycyjno-Rozdzielczych Poczty Polskiej. Przesyłki mające trafić do odbiorców w innych europejskich krajach przekazywane są dalej, do właściwych operatorów pocztowych.

(fot. nadesłane)
2018-03-15 18:32:30

24 komentarze

  1. wysoka jakość

    noto twraz sie zacznie chinszczyzna

  2. ale syf tak malo paczek polowa to pusty kontener

  3. Co wy widzicie? Przeciez te celniczki są grube.

Z kraju