Nowy Jedwabny Szlak. W Lublinie otworzono pierwszy kontener z przesyłkami z Chin

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w Lublinie odebrał pierwszy kontener, który przybył do nas nowym Jedwabnym Szlakiem. To efekt zawartego jeszcze w ub. roku porozumienia.

Zamiast nożyczek była szlifierka, zamiast wstęgi cięto plomby. Do Lublina, a dokładnie do Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej na Felinie, nowym Jedwabnym Szlakiem dotarł pierwszy kontener z Chin. W obecności celników przecięto liczne plomby, w tym potężną sztabę chroniącą zawartość kontenera. Następnie został on rozładowany. Tego typu przesyłek ma być coraz więcej, gdyż Poczta Polska z roku na rok notuje bardzo wysoką dynamikę wzrostu liczby przesyłek, m.in. z chińskich portali zakupowych.

W listopadzie 2017 roku było ich o 100% więcej, niż w analogicznym okresie 2016 roku, zaś w grudniu już o blisko 200% więcej. W ostatnich miesiącach 2017 roku do polskich odbiorców przysłano ponad pół miliona przesyłek Expres PRIME, podczas, gdy w 2016 roku średnio było ich 20 tys.

Kontener trafił do Lublina w ramach zawartego w ub, roku porozumienia pomiędzy Pocztą Polską i China Post Group a następnie umowy finalnej. Dotyczy ona transportu przesyłek drogą lądową do 30 krajów europejskich. Kontenery, w których są przesyłki nie tylko do Polskich odbiorców, trafiają drogą kolejową z Chin do Międzynarodowego Urzędu Wymiany w Małaszewiczach. Następnie drogą lądową są przewożone do Węzłów Ekspedycyjno-Rozdzielczych Poczty Polskiej. Przesyłki mające trafić do odbiorców w innych europejskich krajach przekazywane są dalej, do właściwych operatorów pocztowych.

(fot. nadesłane)
2018-03-15 18:32:30

Zobacz również

24 komentarze

  1. wysoka jakość

    noto twraz sie zacznie chinszczyzna

  2. ale syf tak malo paczek polowa to pusty kontener

  3. Co wy widzicie? Przeciez te celniczki są grube.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022