Nowoczesna fabryka opraw oświetleniowych powstała w Świdniku. Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie zakładu (zdjęcia)
19:39 12-09-2024 | Autor: redakcja
W czwartek w Świdniku uroczyście została otwarta pierwsza w Polsce fabryka firmy Trilux. Zakład produkcji opraw oświetleniowych zlokalizowany jest przy ul. Nadleśnej, na terenie świdnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Inwestycja umożliwi firmie nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki, ale także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT.
Podczas wydarzenia obecne było kierownictwo Triluxa z niemieckiej centrali, władze Lublina i Świdnika a także szereg zaproszonych gości. Jak podkreślano, zakład ten ma stanowić kamień milowy w rozwoju firmy i zwiększenia jej obecności nie tylko w Polsce, ale w Europie Wschodniej. Do tego dochodzą nowe możliwości rozwoju gospodarczego dla Lubelszczyzny i dowód, że nasz kraj pomimo ogólnego spowolnienia gospodarczego w Europie pozostaje atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych.
Pierwsze prace związane z inwestycją rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Sama budowa ruszyła zaś w styczniu. W sierpniu obiekt był już gotowy a z linii produkcyjnej zjechały pierwsze oprawy oświetleniowe. Obecnie zatrudnionych jest 80 osób, jednak załoga co miesiąc zwiększa się o 10-15 osób. Docelowo załoga fabryki ma liczyć 250 zatrudnionych.
Nowoczesny zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 23 tys. metrów kwadratowych, oferuje zdolność produkcyjną na poziomie do miliona opraw oświetleniowych rocznie i skupia się na wytwarzaniu produktów oświetleniowych dla biur i obiektów handlowych.
Dyrektor Zarządzający Trilux Piotr Mokrzan zaznaczył, że wybór lokalizacji dla nowego zakładu, w Świdniku na Lubelszczyźnie nie jest przypadkowy. Region ten oferuje firmie znakomitą infrastrukturę i doskonały dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Natomiast CEO spółki Hubertus Volmert dodał, że lokalizacja podkreśla strategiczne znaczenie Europy Wschodniej dla firmy i odzwierciedla jej wieloletnie zaangażowanie w tym regionie.
Dodał również, że ekspansja realizowana poprzez inwestycje w Świdniku jest dla Triluxa centralnym filarem globalnej strategii wzrostu, a sam zakład doskonale uzupełnia obiekty produkcyjne w Niemczech i Hiszpanii. Dzięki tej trzeciej fabryce w Europie firma będzie w stanie jeszcze szybciej i bardziej elastycznie reagować na lokalne potrzeby i wymagania klientów. Skrócone zostały też trasy i czas dostaw oraz wzmocniona niezależność od wpływów zewnętrznych.
– Od początku przekonywałem władze spółki, iż Świdnik jest dobrym miejscem do inwestowania, jak też potrafimy działać szybko i prężnie. Dzisiaj widzimy, że nie były to puste słowa. Spodobała mi się także wizja firmy ekologicznej i zwracającej uwagę na pracowników – mówił Burmistrz Świdnika Marcin Dmowski.
W swoim nowym zakładzie, Trilux postawił na najnowocześniejsze technologie produkcyjne, które gwarantują najwyższą jakość i wydajność. Dzięki własnej obróbce metali i tworzyw sztucznych, nowoczesnej lakierni proszkowej i elastycznym stanowiskom montażowym specjalista ds. oświetlenia może szybko i precyzyjnie realizować indywidualne wymagania klientów. Natomiast 3 tys. m kw. powierzchni biurowej zaprojektowano w duchu koncepcji „New Work”.
To oznacza, że oprócz otwartej przestrzeni do pracy, sal konferencyjnych i stref wypoczynku, zaplanowano także miejsca do odosobnienia stwarzające dobre warunki do pracy kreatywnej czy współpracy w mniejszych grupach. Przemyślana koncepcja kolorystyczna, ergonomiczne meble biurowe i inteligentne, połączone w sieć oświetlenie sprzyjają dobremu samopoczuciu pracowników i zapewniają inspirującą i produktywną atmosferę pracy. Stylowa stołówka zachęca pracowników do relaksu i networkingu.
Kompleks budynków zoptymalizowano pod kątem emisji CO2. Spełnia on najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju oraz posiada certyfikat BREEAM. Oprócz instalacji fotowoltaicznej na terenie obiektu pojawią się także stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Rodzime krzewy, łąka kwietna i hotele dla owadów na terenie fabryki mają za zadanie wspierać lokalną bioróżnorodność.
80 osób
Potęga
Emeryt zawsze możesz otworzyć większą fabrykę zatrudnić więcej osob.
Śmiech na sali. Wielka podnieta burmistrzów. A efekt będzie taki jak z Brikomarsze w Świdniku. Jak się otwierało to też władze Świdnika sobie fotki cykały z jeleniem co w to się dał francuzom wrobić. Zapowiedzi były, że podatki w Świdniku zostaną itd…
Efekt taki, że kasa transferowana do Francji a jeleń firmujący ten punkcik w Świdniku co roku pokazuje straty z działalności i nie płaci nic podatków do budżetu Polski to i zero do budżetu miasta.
Sprowadziła ich tania siła robocza w Polsce a zyski będą transferowane.
sprawdziłeś….
Wielki jesteś, masz supermoce do sprawdzania….
Też uważam, że te 250 osób to szkoda, żeby chodziły do pracy, po co, niech siedzą na kuroniówce i plusy biorą. Nie będą pracować dla Niemca.
Mało kto siedzi na kuroniówce bo jest wypłacana przez krótki okres czasu i nie jest dla każdego bezrobotnego czyli zarejestrowanego w urzędzie pracy.
Następny kołchoz dla kredyciarzy i młodych ambitnych żądnych kariery…
Na szczęście nie muszę już pracować. Ale kiedyś tyralem, byłem wyrobnikiem i robiłem za miskę ryżu, szczęśliwie zmądrzałem, ale niestety są rzesze głupców co będą tyrać za michę ryżu do końca życia, bo za dużo oglądają głupiej tv zamiast czytać i się samo doskonalić.
I tak napędzają sami ten bat co im pupsko klepie. Nasz kraj jest przerabiany na drugie chiny bo są zagrożeniem dla UE. Wyciągnęli naukę z USA, szkoda tylko, że naszym kosztem
no, pewnie Ci z fabryk agd z Łodzi i Wrocławia to będą szczęśliwi, że nie będę musieli pracować za tą „miskę ryżu”….
Ani słowa o zarobkach. Podejrzewam, że większość najniższe lub dla pozoru trochę ponad. Za takie piniądze nikt w normalnej Europie robić nie chce stąd ta wielka „inwestycja”.
5ipół brutto dla lakiernika proponowali. Śmiechu warte te zarobki.
Na kasie 4 tyś na rękę zarabiam
przykro mi, ale nie martw się, jeszcze się poprawi los
Chyba w snach, łosiu. Na kasie nie przekracza się czwórki .
co za błazenada wiecej ich nie było
A we wsi Lublin rządzonym przez PO nic
jakoś milionerzy z PiS nie tworzą nowych miejsc pracy tylko ich konta puchną
Bo za pracę nie ma kołaczy, tylko za układy.
przyganiał kocioł garnkowi. LSW to skrót od lubię swoją wieś?
Co to jest networking?
Networking to proces budowania i utrzymywania relacji zawodowych, które mogą przynieść korzyści w różnych dziedzinach życia zawodowego. Obejmuje on nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi w celu wymiany informacji, doświadczeń, czy też możliwości zawodowych. Networking można prowadzić na wiele sposobów, takich jak uczestnictwo w konferencjach, seminariach, wydarzeniach branżowych, czy poprzez media społecznościowe jak LinkedIn. Kluczowe jest budowanie relacji opartych na wzajemnym szacunku i wsparciu.
@redakcja Bez urazy, ale jesteś z pokolenia „Z”?
Nie.
@redakcja Dziwne. A tak na serio, bez ironii i sarkazmu, piszcie kochani prosto, zrozumiale i po polsku. Pozdrawiam.