Nowe zasady przebywania w pasie drogi granicznej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej informuje o nowych zasadach przebywania w pasie drogi granicznej o szerokości 15 metrów, która przebiega wzdłuż linii granicy państwa lub brzegu rzeki granicznej.

Pas drogi granicznej w nowo wyznaczonych miejscach, pozostał w mniejszym niż dotychczas zakresie, objęty zakazem przebywania. Odcinki te zostaną oznakowane tablicami z napisem: „PAS DROGI GRANICZNEJ – WEJŚCIE ZABRONIONE”.

Wprowadzone zmiany wynikają z wejścia w życie ROZPORZĄDZENIA NR 1 WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 27 czerwca 2013r. w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej, które zastępuje ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO NR 1 z dnia 11 grudnia 2012r. w sprawie wprowadzenia zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej. Tekst nowego rozporządzenia został opublikowany na stronie internetowej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w zakładce: informacje praktyczne – połów ryb i turystyka:

www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/index.php/informacje-praktyczne/polow-ryb-i-turystyka

Zmiany w oznakowaniu granicy państwa, zostały wprowadzone na wniosek Straży Granicznej, po dokonaniu szczegółowej analizy zapisów ROZPORZĄDZENIA WOJEWODY LUBELSKIEGO NR 1 z dnia 11 grudnia 2012r. w odniesieniu do stanu przestępczości i potrzeb zapewnienia sprawnej i efektywnej ochrony granicy państwowej. Nowe oznakowanie granicy państwa poprzedziły konsultacje z przedstawicielami Zarządu Okręgowego PZW w Chełmie oraz Urzędu Gminy Dorohusk – informuje NOSG.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą