Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe obostrzenia obowiązujące w okresie świątecznym. Ministerstwo zdrowia przekazało szczegóły

We wtorek, podczas konferencji prasowej zwołanej przez ministra zdrowia zostały przedstawione nowe obostrzenia, które będą obowiązywały w okresie świątecznym. Dotyczą one m.in. limitów osób w hotelach, transporcie zbiorowym i kinach. Zamknięte zostaną dyskoteki, od 1 marca planowane są obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup.

– Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirusem Omikron. Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

Od 15 grudnia zostaną wprowadzone limity obłożenia lokali, barów, hoteli i restauracji do 30%. Limity obejmą również do 30% obłożenia kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. Wejdzie również zakaz konsumpcji w kinach. Od 15 grudnia zamknięte zostaną dyskoteki, kluby, a także obiekty z miejscem do tańczenia. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Nowe zasady obejmą również osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen. Będzie obowiązywała konieczność wykonania testu 24h przed przekroczeniem granicy.

Wprowadzone zostaną również obowiązkowe testy, bez względu na posiadany certyfikat COVID u osób przebywających w jednym ognisku domowym, gdzie doszło do zakażenia.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna w szkołach. Od 1 marca planowane jest, aby nauczyciele, pracownicy ochrony zdrowia i służb mundurowych będą poddani obowiązkowemu szczepieniu przeciwko COVID-19.

(fot. MZ)

139 komentarzy

 1. Pracownicy sanepidu i pracownicy mediów, powinni dołączyć do policjantów i medyków, jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia.
  Jak to możliwe, że medycy nie wszyscy jeszcze poszczepieni?

  • I jeszcze wszyscy na kontraktach z nimi, może naganiacze internetowi się zamkną jak poczują zakrzepienie.

 2. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę – a co w końcu z ochroną danych wrażliwych? nie dasz certyfikatu nie wejdziesz i o to chodzi, posłuszni dadzą i wejdą

 3. plandemia koronaświrusa

  WAS 30 groszy za wpis dzisiaj jakby coś.

 4. Szury i płaskoziemcy to się zaszczepili. Natomiast ludzie rozumni krytykujątrzecią dawkąe bo po trzeciej dawce przypadki zakażeń są bardzo częste, a hospitalizcji niezwykle dużo.

 5. WAS to płatny troll

  Jeśli ktoś myśli że się wyszczepi i nastąpi koniec to się myli. To już się nie skończy…….DLATEGO TRZEBA TERAZ ZROBIĆ WSZYSTKO ABY ZATRZYMAĆ TO SZALEŃSTWO.

Z kraju