Nocna akcja antyterrorystów na ul. Lubartowskiej. Mężczyzna zauważył podejrzany pakunek pod autem

Kilka godzin trwały działania policji na placu przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Pod jednym z samochodów znajdowało się podejrzane urządzenie.

W środę około godziny 19:45 właściciel jednego z samochodów zaparkowanych przy ul. Lubartowskiej zauważył skradającego się mężczyznę. Podszedł on do zaparkowanego w pobliżu samochodu, nachylił się i przyczepił coś do auta pod spodem. Jak się okazało, było to urządzenie z magnesem, dzięki któremu trzymało się podłogi auta.

Przestraszony właściciel pojazdu powiadomił o wszystkim policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że pod autem znajduje się podejrzany pakunek. Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem do wykrywania ładunków wybuchowych oraz policyjnych antyterrorystów. Cały teren został zabezpieczony,  a funkcjonariusze przystąpili do sprawdzania pakunku. Został on odczepiony od auta a następnie za pomocą działka wodnego wysadzony.

– Specjalnie wyszkolony pies nie oznaczył, aby mogły znajdować się tam jakiekolwiek materiały wybuchowe. Jednak nasi pirotechnicy dla pewności usunęli urządzenie i je unieszkodliwili. Obecnie wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz sprawdzamy, kto i dlaczego doczepił do auta ten przedmiot – wyjaśniała nam Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Elementy urządzenia zostały zabezpieczone i będą poddane analizie. Policyjne działania zakończyły się po północy. Przez pewien czas ul. Lubartowska była wyłączona z ruchu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

2018-03-22 10:14:27
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

23 komentarze

  1. Andrzej będziesz na piechotę chodził na […]

  2. Nieudolny jakiś ten detektow skoro dał się nakryć, powinien zapłacić za calą akcję.

  3. Najpierw naucz się pisać

  4. Znowu coś wybuchnie.tylko czekać.

  5. szkoda że tego gazownika nie wysadzili, oszusta i krętacza

  6. Pewnie jak przechodzisz przez tą ulicę to trzęsiesz portkami. Zaznaczę odrazu,to że ktoś mieszka na Lubartowskiej nie oznacza, że jest ćpunem lub złodziejem . Różnie w życiu się układa czujesz się lepszy bo jesteś z innej ulicy? Pewnie oglądasz w domu filmy 18 plus ze zwierzętami uważaj w Polsce są zakazane…

  7. Smieszna ta twoja opinia. Cpuny sa w calym lublinie , na spokojnych dzielnicach dochodzi do morderstw to jakim prawem oceniasz kogos kto jest z lubartowskiej? DNO

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021