Nikt nie przyznawał się do kierowania, wszyscy byli pijani (zdjęcia)

W minioną niedzielę w miejscowości Nowogród pojazd osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. Kierujący pojazdem 26-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną niedzielę w nocy funkcjonariuszki z łęczyńskiej i chełmskiej komendy w czasie wolnym od służby, w miejscowości Nowogród w powiecie łęczyńskim zauważyły rozbity samochód marki Volvo znajdujący się w rowie. W pobliżu pojazdu stał mężczyzna z zakrwawioną twarzą. Policjantki natychmiast zatrzymały się, by udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia i poinformowały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci, pojazdem podróżowało pięć osób, kobieta i czterech mężczyzn. Od wszystkich uczestników zdarzenia wyczuwalna była woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości osób uczestniczących w zdarzeniu, jednak nikt nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie.

Mundurowi ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 26-latek. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Co więcej, 26-latek działał w warunkach recydywy i wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po alkoholu. Teraz grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.


(fot. Policja Łęczna)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. „odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po alkoholu” – kara pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem po alkoholu w Polsce ???

  Tak. Pod warunkiem, że kieruje się rowerem.

  • Za wypadki śmiertelne pod wpływem alkoholu zdarzają się wyroki w zawieszeniu, a ten poszedł siedzieć. Jakieś to neizrozumiałe.

 2. Patologia, 26 lat i wyroki za jazdę po alkoholu. Dobrze, że nikogo nie zabił pijak pie….by.

  • Wyrok w takim wieku to nic nadzwyczajnego. Zdarzają się już mistrzowie z dożywotnim zakazem w podobnym wieku. A za jazdę rowerem po chodniku takich odznaczeń nie dają.

 3. Prawdziwi faceci XXI wieku hahaa!! Odważni, z hatakterem:) A mieli różowe podkoszulki i rajtuzy??

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej