Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy rowerzysta wjechał przed jadącego renaulta, doszło do zderzenia. Mężczyzna zmarł w szpitalu

W minioną sobotę w miejscowości Kozice Dolne Kolonia doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący rowerem wjechał wprost przed jadący pojazd osobowy. W wyniku odniesionych obrażeń 50-latek zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło w minioną sobotę rano w miejscowości Kozice Dolne Kolonia w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący rowerem 50-letni mieszkaniec gminy Rybczewice wyjechał z drogi gruntowej wprost pod koła pojazdu marki Renault kierowanego przez 40-letniego mieszkańca gminy Krzczonów. Jak się okazało, kierujący jednośladem był nietrzeźwy, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Poszkodowany cyklista został przewieziony do szpitala. Niestety następnego dnia mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

 1. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierowanie pojazdem (rowerem) po pijaku. Sprawa niby oczywista. Ale gdyby nasze forum ruszyło ze swoimi teoriami to do bardzo dziwnych wniosków można by dojść. Tak w tym przypadku nie będzie, bo sprawcą zdarzenia był nietrzeźwy kierujący rowerem. Gdyby role były odwrócone (i pierwszeństwo przysługiwało rowerzyście), do wyczytalibyśmy o dziesiątkach wyjątków o tej podstawowej zasady ruchu.

 2. Tylko monopolowy będzie w źałobie , taki dobry był z niego klijent.

 3. Obraz typowego potrąconego człowieka na rowerze. Albo dziadek. Albo nastolatek. W tym przypadku człowiek w średnim wieku. Do tego pijany, nocą na nieoświetlonym rowerze. Wymuszający pierwszeństwo na skrzyżowaniu albo jadący po chodniku/PdP.

  A w opinii publicznej, statystykach wypadków będzie to taki sam rowerzysta, jak ten, który w życiu nie tykają alkoholu, nie jeżdżą po PdP/chodnikach oraz przestrzegają przepisów (pierwszeństwa przejazdu), gdyż zachowują się prawidłowo w ruchu drogowym.

  Ale wszystkie osoby w jakiś sposób związane z rowerem, będą wrzucone do jednego worka. To tak jakby pijanych piratów kierowców samochodów stawiać na równi z prawidłowo poruszającymi się, odpowiedzialnymi kierowcami samochodów. Tego się nie da porównać ze sobą.

  • 1. Rano to nie w nocy.
   2. Tam jest zabudowany, a Clio wygląda jak po kolizji z czołgiem – zasadne jest zapytać, ile jechał i jakie szanse dał nietrzeźwemu rowerzyście na dostrzeżenie siebie, wyjeżdżającego zza zakrętu.

   Chlania i wymuszenia nic nie tłumaczy, ale być może „kara” nie byłaby ostateczna, gdyby tylko jeden z uczestników ruchu zachowywał się w sposób mocno nieprzepisowy.

 4. Wymagany podpis

  Franiu wykupię Ci wizyty u psychiatry izapłacę z leki. Śmiało. Skuś się. Może uda się Ciebie jeszcze uratować.

Z kraju