Nietrzeźwy jechał rowerem. Dostał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwego mężczyznę podróżującego rowerem. 43-latek na długo zapamięta spotkanie z mundurowymi, ponieważ ma teraz do zapłacenia mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Do zatrzymania nietrzeźwego rowerzysty doszło wczoraj po godzinie 21 na jednej z ulic w Hrubieszowie. Mundurowi zauważyli mężczyznę na rowerze, którego sposób jazdy wskazywał, że mógł on być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymali cyklistę do kontroli. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43-letni mieszkaniec Hrubieszowa miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku rowerzysta został ukarany według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takiej wysokości mandat przewidziany jest za kierowanie po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

(fot. pixabay.com)

28 komentarzy

 1. Taksówką by taniej wyszło😂

 2. uff. juz czuje sie bezpieczniej

  • Widać nigdy nie trafiłeś na takiego ciepłego „rówerzystę” który nagle wyjeżdża ci przed maskę…

   • Ja codziennie trafiam. Wpierw wymijam peletony rowerzystów na ekspresówce, bo jadą w dodatku pod prąd, a wieczorem jadą slalomem pomiędzy nieoświetlonymi rowerzystami.

 3. Co z osobami na ręcznych wózkach inwalidzkich, czy inwalidami, którzy mogą poruszać się tylko na wózku elektrycznym? W DPS-ach nagminnie udają się na degustacyjne wycieczki.

 4. Żal mi was wszystkich którzy tak piszą. Kiedy wy się obudzicie, i dotrze dobl was że robią was w ch…ja a wy jak potulne baranki pupy nastawiacie. I sami zaczynacie być wrogiem mniedzy swoimi. Żal.pl

  • Jak na razie to ci złapani nastawili odbyty. Nie dość że doszło do penetracji to jeszcze musieli za to zapłacić

 5. Niektórzy z Was piszą co rowerzysta komuś zrobi… Tak zrobi i to sporo! Wjeżdżając pod samochód, przywracając się, kierowca reaguje i skręca, bo nie chce go zabić! I tak trafia do rowu, na drzewo lub do rzeki… Pijak żyje i dalej pije, a kierowca i pasażerowie, nie zawsze mają tyle szczęścia..! Alkoholicy powinni się leczyć lub nie wsiadać na rower, traktor czy do samochodu!

  • Dokładnie tak. Normalny człowiek zanim siądzie do kielicha najpierw pomyśli o zabezpieczeniu odwrotu taktycznego. Pijus korzystający z drogi publicznej z definicji powinien być traktowany jak alkoholik i kierowany na przymusowe leczenie. Mandacik oczywiście też, najlepiej w cenie leczenia.

  • Takie masz wizje, że chętnie wysłucham także, co pijany człowiek może spowodować idąc pieszo, albo prowadząc wózek ręczny czy nawet sklepowy po parkingu.

 6. I bardzo dobrze.

 7. Nie będę oceniał czy 2500PLN to dużo czy mało za jazdę po pijaku rowerem. Ale jeżeli tyle jest za jazdę rowerem po pijaku, to ile grzywny powinno być za kierowanie po pijaku:
  a) motorowerem
  b) motocyklem
  c) samochodem osobowym
  d) samochodem ciężarowym ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!