690 680 960

Niemal 16 mln złotych trafiło do „Ostatniej puszki Pana Prezydenta na rzecz WOŚP”

Założyła zbiórkę na Facebooku i planowała zebrać 1000 zł. Kwota jaką osiągnęła jej zbiórka to niemal 16 mln złotych.

„Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” tak nazwała swoją zbiórkę Patrycja Krzymińska mieszkająca w Gdańsku. Pieniądze chciała zebrać za pośrednictwem Facebooka i tam też umieściła zbiórkę.

Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. Informacje o organizacji WOŚP są podane poniżej. Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej – napisała pod zbiórką pomysłodawczyni.

We wtorek do północy na koncie zbiórki pojawiła się ogromna suma pieniędzy. Ponad 264 tys. darczyńców przekazało datki w kwocie niemal 16 mln złotych. Zbiórka prowadzona była nie tylko w Polsce, ale i na cały świecie. Jak zapowiadał Jurek Owsiak pieniądze trafią do Gdańska. Początkowo miało ich starczyć na jedną karetkę neonatologiczną, ale już teraz wiadomo, że za zebrane pieniądze będzie można kupić znacznie więcej sprzętu.

Po północy na koncie zbiórki było niemal 16 mln złotych. Kwota może się jeszcze zmienić, ma to związek m.in. z przewalutowaniem wpłat z zagranicy.

(fot. Facebook)

63 komentarze

 1. To już się robi nudne:wośp,owsik i inni męczennicy polegli w chwale…

 2. Czyzby ? Powiedzmy ze wiem wiecej na temat owsiaka i spolki niz ci co mu wieza bo jak facet mowi ze odchodzi to odchodzi a nie robi z ludzi idiotow po gdy tylko adamowicza pochowano tem.odrazu wraca przeciez to smierdzi kantem.na odleglosc

  • A twoja wiedza opiera się na bzdurach z internetu. Tak znam takich. Plucie na drugiego człowieka to wręcz zawód w tym kraju.

 3. He he . Teraz połowa czyli osiem milionów na szpitale druga połowa do kieszeni fundacji ….i to jest właśnie dowód że to wszystko sciema ….najlepiej założyć fundację i łojic z ludzi ile się da …..naiwniacy ….lepiej było przekazać bezpośrednio potrzebującym wtedy całą suma by poszła na dobre cele a tak Owsiak i cała ta szfołocz mają pożądną premie ….

 4. No to jeszcze teraz trzeba doprowadzić sprawy karno-skarbowe dotyczące ustalenia źródeł majątku Pawła A., bo jestem przekonany, że rodzina nie chciałaby dziedziczyć czegokolwiek, co pochodziło z przestępstwa. Wbrew powszechnemu przekonaniu totalnej gawiedzi, korupcja nie jest przestępstwem bez ofiar.

 5. Dyrdymałko Eustachy

  No i fajnie. Za 16 baniek więcej, można więcej dobrego zrobić.
  Najciekawsze jest jednak to, że wszyscy przeciwnicy wytykają Jurkowi rzekome złodziejstwo, ale nie widzą jak Państwo od zebranych przez WOŚP pieniędzy drze 23% VAT’u.
  Nikt tego nie dostrzega jak w majestacie prawa Państwo zarabia na tym od czego tak na prawdę należałoby odstąpić.

 6. Tak ale co leży na kontach z WOSP i procentuje i te pieniądze gdzieś idą…..Ciekawe , i przecież całą pula z WOSP nie idzie do szpitali na sprzęt tylko na utrzymanie fundacji.
  Sam cel jest szczytny i zasługuje na uznanie .
  Ale koszty gdyby sięgały 20% ok ale one sięgają dużo więc tu jest paradoks co się dzieje z resztą pieniędzy koszt fundacji ponad 30 % …..Ciekawe idzie jak woda do morza….

  • Rozumiem, że jak został przyjęty ksiądz po kolędzie przez ciebie, to po wizycie dzierżysz paragon fiskalny w ręce, za przekazane pieniądze za tzw. „kolędę”. Jak na tacę dajesz to też dostajesz paragon, jak płacisz za ślub czy pogrzeb, też masz paragony?

   • Ból tyłka, że ludzie dają na tacę? Owsik ci paragon wystawia? On ma problemy z odnalezieniem i przedstawieniem faktur, które od niego państwowe instytucje żądają. Widać za mało zebrał i nie ma się czy z mocodawcami dzielić. Chciał się przez to wycofać, ale nie takie to proste jak się w gów…e siedzi po uszy. Takich zbiórek będzie kilka kolejnych. Zobowiązania trzeba spłacać a naiwnych , którzy chętnie pomogą, jak widać nie brakuje. Narko-koncert też wymaga nakładów. Jureczku. Będziesz siedział do końca świata a nawet jeden dzień dłużej.

    • No i po jednej stronie mamy kontrowersje (Wielgucki) i pozostałych, którzy Ctrl+C -> Ctrl+V, czyli niezależną, 3obieg, neon24 i temu podobne. No i jeszcze zostaje wykop, ale tam też niezłe szambo… Po drugiej zaś, ślepą z miłości i głuchą z uwielbienia do Owsiaka hałastrę, sterowaną przez… wiadomo kogo ;-).

     Dwa pytania: czy instytucjom państwowym brak determinacji aby wskazać jednoznacznie winę Owsiaka lub jej brak w kwestii niezgodnym z prawem rozporządzaniem pieniędzmi oraz majątkiem WOŚPu? I czy prawicowe media nie dysponują „dojściem” do żadnych POTWIERDZONYCH źródeł „machlojek”. Bo to co znajduję w prawicowych mediach to przypomina łowicką wycinankę. Anonimy zaś to wiecie gdzie można sobie wsadzić…

     Wkur*** mnie hipokryzja obu stron. Wybielanie swoich i oczernianie przeciwników. W imię fałszywie rozumianej i pozorowanej uczciwości. A „matka kurka” przypomina mi trochę Golluma z „Władcy pierścienia”… Koniec końców dopiął swego – odgryzł Frodo (Owsiak) palec z pierścieniem i spadł do Szczeliny Zagłady. Grunt, że był szczęśliwy w ostatnich chwilach swojego istnienia…

     • Jest jeszcze słodki środek, czyli sędzia. Przez taki środek Śpiewak odszedł z polityki, gdyż został jedynym ukaranym przez sąd za prywatyzację kamienic, a raczej podanie faktów o kuratorze 118 letniego człowieka. Za powiedzenie prawdy, został ukarany na 10 tys. zł.

 7. Skąd tyle jeszcze frajerów co POpiera mafię.

  • Zachłysnąłeś się już jadem, którym plujesz?
   Chyba z tej nienawiści czytasz bez zrozumienia. Gdzie w artykule jest napisane coś o jakichś partiach?

 8. wku....ony chłop

  W tym gdańskim przedstawieniu dla gawiedzi jest tyle niejasności niespójności, że bym się wcale nie zdziwił gdyby budyń wraz Janem w ciepłych krajach popijali sobie drinki.
  Śledztwo prokuratorskie i sprawa sądowa umorzone…

 9. jak Smoleńsk to PISuary świętych robili ? ból pupki ? koryto się kończy ? 10 % w dół , jest czym się martwić
  , ja proponuję miesięcznice robić śmierci Pana Prezydenta . i by PISuary nie mogli korzystać z urządzeń WOŚP trochę honoru szczekacze , ale o czym ja piszę ?

 10. A kiedy miesięcznica za złodzieja

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej