Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielisz – Cyców – Niemce: Rowerzyści pokonali kilkaset kilometrów trasą, zainspirowaną skeczem kabaretowym

Popularny skecz lubelskiego kabaretu „Smile” stał się inspiracją do wytyczenia trasy III edycji Lubelskiego Maratonu Turystycznego. Na starcie stanęło 180 rowerzystów z całego kraju.

W minioną niedzielę 27. maja odbyła się III edycja Lubelskiego Maratonu Turystycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza liczyła 310 km i wiodła z Lublina przez Kazimierz Dolny, Nielisz, Cyców i Niemce. Druga o długości 210 km została wytyczona z Lublina przez Nielisz, Cyców i Niemce. Inspiracją organizatorów podczas ich układania był skecz lubelskiego kabaretu „Smile” pt. „Uczelnia”.

Maraton nie był wyścigiem, lecz niesformalizowaną imprezą towarzyską dla dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze. Celem była promocja walorów krajobrazowych i turystycznych Lubelszczyzny oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Na zlokalizowanej przy Arenie Lublin linii startu, pojawiło się 180 zawodników i zawodniczek, którzy przybyli z różnych zakątków Polski. Każdy zawodnik, który dojechał do mety otrzymał pamiątkowy medal. Maratonu nie ukończyło zaledwie sześć osób, które to zrezygnowały z dalszej jazdy na skutek kontuzji i zmęczenia. Jak podkreślali uczestnicy, trasa była niezwykle atrakcyjna krajobrazowo, zaś organizacja bardzo sprawna. Wiele osób deklarowało, że z niecierpliwością będzie czekać na kolejną edycję maratonu.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, patronat medialny TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin oraz serwis informacyjny lublin112.

(fot. Damian Siłuch)
2018-05-29 00:11:22

20 komentarzy

 1. Ilekroć oglądam ten kabaret czuję się zażenowany, a wydaje mi się, że jestem bardzo tolerancyjny w stosunku do różnych form artystycznych. Wysilam szare komórki zastanawiając się nad poczuciem humoru u ich widzów. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w momencie gdy leci Chatelet to dodatkowo „otwiera mi się scyzoryk w kieszeni”… bo tego dna to już w ogóle nie pojmuję. Nie, to nie hejt – to tylko moja prywatna opinia 🙂

  • Ty chyba coś pomyliłeś,,, jedyny warty oglądania kabaret w POLSCE to właśnie kabaret SMILE reszta może się tylko od nich uczyć

  • Mam takie same odczucia oglądając ten kabaret.

 2. Jak było znane to lubelskie Trójmiasto to ich nawet na świecie nie było… I nie przypisujmy tym miernotom kabaretkowym że niby to wymyślili sami…

 3. Nie liż cyców!

 4. Grześ przez wieś

  Kiedyś było takie trojmiasto jak Jastków Barak Panieńszczyzna.

 5. liż biust imigrantce powinno być

 6. Trochę zboczony ten tytuł artykułu; )

Wiadomości z info112