Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę w Lublinie odbędzie się Wielka Zbiórka Uliczna Darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W niedzielę 26 listopada w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wolontariusze będą zbierać dary w kilkudziesięciu punktach w całym mieście i regionie. Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe.

Wielka uliczna zbiórka darów prowadzona będzie dzisiaj w 70 punktach na terenie całego miasta, a także w niektórych miastach regionu. Zbierane będą wyłącznie dary rzeczowe, podczas akcji nie są zbierane pieniądze. Akcja została zainicjowana w Polskim Radiu Lublin w 1993 roku.

W chwili obecnej ma charakter ogólnopolski i odbywa się już po raz 25. Zbiórki odbędą się m.in. w Zamościu, Chełmie, Krasnobrodzie, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Nałęczowie, Parczewie i Świdniku.

Co jest najbardziej potrzebne? Między innymi odzież, zabawki, środki czystości, a także długoterminowa odzież.

Tutaj znajdziecie listę punktów, gdzie można przynosić dary – lista punktów zbiórki – kliknij! Z kolei tutaj, znajdziecie listę pozostałych punktów – lista punktów zbiórki w regionie i całym kraju.

2017-11-26 09:22:39
(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. 500+ jest i jeszcze mało ? dzieciom z sierocińca lepiej dać , bo one nic nie dostają

  • a ty co dałaś dzieciom z sierocińca? żal ci egoistko,że ktoś komuś coś oddaje za darmo? co mam zrobić ze startą dobrych ciuchów? ty byś pewnie sprzedała sknerusie.

  • Jeżeli ci żal to trzeba dać samemu

 2. Dostali po 500 + to po co zbierać niech sobie kupią i tyle w temacie.

 3. Nie mam nic przeciwko, ale jak stoja kontenery na zbiorke odziezy to nikt ich nie oproznia tylko kisnie w nich to wszystko I porozwlekane wszystko dookola, a duzo ludzi moglo by z tego skorzystac, sam wielokrotnie dawalem porzadne ubrania w ten kontener, a tu raptem wielka akcja

  • „….a tu raptem wielka akcja….” Toś się popisał umiejętnością czytania i pisania. Akcja zainicjowana w 1993. Teraz popisz się znajomością matematyki i napisz ile to już lat?

  • Odzież zbierana w kontenerach przerabiana jest na tzw. czyściwo i temu podobne rzeczy.
   Nikt jej ludziom do noszenia nie daje!!!

 4. Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat. Dla mnie w ogole pomaganie „biednym z wyboru”(czyli wiekszosci tych,co zyja na socjalu),to jak wysyłanie pieniedzy do afryki-ile nie wyslesz,to i tak przejedzą,a robić dalej sie nie chce,bo „jestem biedny to mi dadzą”,a jak pojde do roboty,to bedzie trzeba za wszystko zapłacic. Tak działa socjalizm,czyli system pasożytujacy na pracujacych obywatelach.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   W ubiegłym roku w czasie tej akcji zadzwoniłem do Pani Anny Dąbrowskiej, „sprężyny napędowej” tejże akcji z pytaniem, czy ma kogoś, komu mogłaby przekazać dwuosobowy składany fotel (bardzo mało używany).
   Dziękowała, przysłała nawet dostawczaka po odbiór…
   W kilka dni później będąc na Kalinie u znajomych, przy śmietniku zobaczyłem stojący fotel bardzo podobny do tego, który ofiarowałem.
   Poszedłem i rozpoznałem mój fotel, obdarowani zarzygali go i wyrzucili.
   Łatwo przyszło, łatwo poszło.
   Przyrzekłem sobie, że więcej nic nie dam, niech wystarczy im te 500+. „Cha” im w „de”. Na tzry i pół cala co najmniej.

 5. Akcja ma sens, tylko trzeba dołączyć karteczki typu – „dziadek chodził w palcie tylko do kościoła”, „w swetrze chodziła kobieta”, „niemiec płakał jak oddawał” itd.

  Bo pomijając tych naprawdę potrzebujących (a jest ich więcej niż nam mówią) – są też tacy, którzy w ciągnięciu socjalu upatrzyli sobie sposób na komfortowe życie, te osoby robią się na tyle agresywnie że jak zaproponujesz ciuchy po kimś to cię jeszcze zwyzywają.

  Bez urazy dla naprawdę potrzebujących – w sklepie jakiś stary dziadek kupował za 5.34 złote i wszystko odliczone co do grosza, a i tak opróżnił połowę portfela.

  • Wczoraj jakiś ubek w leclerku pyszczył jak mu o jedno deko (jeden plasterek) więcej sprzedawczyni odważyła. Wyjeżdżał coś z komuną itp. Na biednego nie wyglądał. Po obniżce emerytur, łatwo takich rozpoznać po szale jaki ich ogarnia, choć maja dwa razy więcej od przytoczonego przez ciebie starszego człowieka. Przykre, że najgłośniej o bezsensownej pomocy ludziom ubogim, których jest jeszcze bardzo dużo, krzyczą ci którym zbywa ale się nie podzielą.

 6. W każdej gminie ( parafii ) powinno być wydzielone pomieszczenie gdzie można będzie oddawać rzeczy nie potrzebne a jeszcze nadające się do użycia ( ubrania, rtv, agd itp). Wtedy osoba potrzebująca powinna wstawić się w takim punkcie gdzie na miejscu przymierzyła by ubranie lub powiedziała czego jej brakuje a w tedy sami będziemy szczęśliwi jak z tego skorzysta. Nie potrzebne wtedy będą żadne kontenery „szemrane fundacje sowicie dotowane przez Państwo” tiry z darami itp. Zazwyczaj tacy biorą ponad miarę a później niszczą lub spieniężą na alkohol.

  • Eee, bajki opowiadasz – przy kościele.
   Przecież żaden ksiądz innej sukienki nie przymierzy jak długą midi, a takich mało trafia na szrot.

 7. mieszkaniec lublina

  Biegałem dziś jak głupi z napakowanymi siatami po okolicznych osiedlach i w żadnym z 3 puntów wskazanych nie było nikogo zbierającego dary. Zero plakatu, zero śladu po wolontariuszach. Moje siatki wylądowały pod śmietnikiem, może się komuś biednemu przydadzą. Ta akcja to kpina…

  • Znaczy się, nie nadające się do niczego rzeczy chciałeś oddać, skoro na śmietnik wyrzuciłeś. Na każdym osiedlu jest po kilka kontenerów na odzież używaną. Samarytanin pełną gębą.

   • mieszkaniec lublina

    Grunt to czytać ze zrozumieniem.Pod śmietnikiem, nie „w” ani „na”. Obok stoi kontener, brudny chyba zapomniany, zresztą nie sądzę, żeby te ciuchy z kontenera trafiły do potrzebujących.
    A moje ciuchy? Niektóre nawet miały metki. Widocznie stać mnie na „wyrzucanie nowych ciuchów”.
    Pozdrawiam. Samarytanin pełną gębą.

 8. EWANGELIA (Mt 25,31–46)

  Chrystus będzie sądził z uczynków miłości

  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

  Jezus powiedział do swoich uczniów:
  „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwa­ły. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
  Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: »Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata.
  Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a daliście Mi pić;
  byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
  byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
  byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
  byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie«.
  Wówczas zapytają sprawiedliwi: »Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?«.
  Król im odpowie: »Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«.
  Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: »Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom.
  Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
  byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
  byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
  byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie«.
  Wówczas zapytają i ci: »Panie, kiedy widzieliśmy Cię głod­nym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?«.
  Wtedy odpowie im: »Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili«.
  I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecz­nego”.