W niedzielę w Lublinie odbędzie się Wielka Zbiórka Uliczna Darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W niedzielę 26 listopada w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wolontariusze będą zbierać dary w kilkudziesięciu punktach w całym mieście i regionie. Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe.

Wielka uliczna zbiórka darów prowadzona będzie dzisiaj w 70 punktach na terenie całego miasta, a także w niektórych miastach regionu. Zbierane będą wyłącznie dary rzeczowe, podczas akcji nie są zbierane pieniądze. Akcja została zainicjowana w Polskim Radiu Lublin w 1993 roku.

W chwili obecnej ma charakter ogólnopolski i odbywa się już po raz 25. Zbiórki odbędą się m.in. w Zamościu, Chełmie, Krasnobrodzie, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Nałęczowie, Parczewie i Świdniku.

Co jest najbardziej potrzebne? Między innymi odzież, zabawki, środki czystości, a także długoterminowa odzież.

Tutaj znajdziecie listę punktów, gdzie można przynosić dary – lista punktów zbiórki – kliknij! Z kolei tutaj, znajdziecie listę pozostałych punktów – lista punktów zbiórki w regionie i całym kraju.

2017-11-26 09:22:39
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. 500+ jest i jeszcze mało ? dzieciom z sierocińca lepiej dać , bo one nic nie dostają

  • a ty co dałaś dzieciom z sierocińca? żal ci egoistko,że ktoś komuś coś oddaje za darmo? co mam zrobić ze startą dobrych ciuchów? ty byś pewnie sprzedała sknerusie.

  • Jeżeli ci żal to trzeba dać samemu

 2. Dostali po 500 + to po co zbierać niech sobie kupią i tyle w temacie.

 3. Nie mam nic przeciwko, ale jak stoja kontenery na zbiorke odziezy to nikt ich nie oproznia tylko kisnie w nich to wszystko I porozwlekane wszystko dookola, a duzo ludzi moglo by z tego skorzystac, sam wielokrotnie dawalem porzadne ubrania w ten kontener, a tu raptem wielka akcja

  • „….a tu raptem wielka akcja….” Toś się popisał umiejętnością czytania i pisania. Akcja zainicjowana w 1993. Teraz popisz się znajomością matematyki i napisz ile to już lat?

  • Odzież zbierana w kontenerach przerabiana jest na tzw. czyściwo i temu podobne rzeczy.
   Nikt jej ludziom do noszenia nie daje!!!

 4. Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat. Dla mnie w ogole pomaganie „biednym z wyboru”(czyli wiekszosci tych,co zyja na socjalu),to jak wysyłanie pieniedzy do afryki-ile nie wyslesz,to i tak przejedzą,a robić dalej sie nie chce,bo „jestem biedny to mi dadzą”,a jak pojde do roboty,to bedzie trzeba za wszystko zapłacic. Tak działa socjalizm,czyli system pasożytujacy na pracujacych obywatelach.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   W ubiegłym roku w czasie tej akcji zadzwoniłem do Pani Anny Dąbrowskiej, „sprężyny napędowej” tejże akcji z pytaniem, czy ma kogoś, komu mogłaby przekazać dwuosobowy składany fotel (bardzo mało używany).
   Dziękowała, przysłała nawet dostawczaka po odbiór…
   W kilka dni później będąc na Kalinie u znajomych, przy śmietniku zobaczyłem stojący fotel bardzo podobny do tego, który ofiarowałem.
   Poszedłem i rozpoznałem mój fotel, obdarowani zarzygali go i wyrzucili.
   Łatwo przyszło, łatwo poszło.
   Przyrzekłem sobie, że więcej nic nie dam, niech wystarczy im te 500+. „Cha” im w „de”. Na tzry i pół cala co najmniej.

 5. Akcja ma sens, tylko trzeba dołączyć karteczki typu – „dziadek chodził w palcie tylko do kościoła”, „w swetrze chodziła kobieta”, „niemiec płakał jak oddawał” itd.

  Bo pomijając tych naprawdę potrzebujących (a jest ich więcej niż nam mówią) – są też tacy, którzy w ciągnięciu socjalu upatrzyli sobie sposób na komfortowe życie, te osoby robią się na tyle agresywnie że jak zaproponujesz ciuchy po kimś to cię jeszcze zwyzywają.

  Bez urazy dla naprawdę potrzebujących – w sklepie jakiś stary dziadek kupował za 5.34 złote i wszystko odliczone co do grosza, a i tak opróżnił połowę portfela.

  • Wczoraj jakiś ubek w leclerku pyszczył jak mu o jedno deko (jeden plasterek) więcej sprzedawczyni odważyła. Wyjeżdżał coś z komuną itp. Na biednego nie wyglądał. Po obniżce emerytur, łatwo takich rozpoznać po szale jaki ich ogarnia, choć maja dwa razy więcej od przytoczonego przez ciebie starszego człowieka. Przykre, że najgłośniej o bezsensownej pomocy ludziom ubogim, których jest jeszcze bardzo dużo, krzyczą ci którym zbywa ale się nie podzielą.

 6. W każdej gminie ( parafii ) powinno być wydzielone pomieszczenie gdzie można będzie oddawać rzeczy nie potrzebne a jeszcze nadające się do użycia ( ubrania, rtv, agd itp). Wtedy osoba potrzebująca powinna wstawić się w takim punkcie gdzie na miejscu przymierzyła by ubranie lub powiedziała czego jej brakuje a w tedy sami będziemy szczęśliwi jak z tego skorzysta. Nie potrzebne wtedy będą żadne kontenery „szemrane fundacje sowicie dotowane przez Państwo” tiry z darami itp. Zazwyczaj tacy biorą ponad miarę a później niszczą lub spieniężą na alkohol.

  • Eee, bajki opowiadasz – przy kościele.
   Przecież żaden ksiądz innej sukienki nie przymierzy jak długą midi, a takich mało trafia na szrot.

 7. mieszkaniec lublina

  Biegałem dziś jak głupi z napakowanymi siatami po okolicznych osiedlach i w żadnym z 3 puntów wskazanych nie było nikogo zbierającego dary. Zero plakatu, zero śladu po wolontariuszach. Moje siatki wylądowały pod śmietnikiem, może się komuś biednemu przydadzą. Ta akcja to kpina…

  • Znaczy się, nie nadające się do niczego rzeczy chciałeś oddać, skoro na śmietnik wyrzuciłeś. Na każdym osiedlu jest po kilka kontenerów na odzież używaną. Samarytanin pełną gębą.

   • mieszkaniec lublina

    Grunt to czytać ze zrozumieniem.Pod śmietnikiem, nie „w” ani „na”. Obok stoi kontener, brudny chyba zapomniany, zresztą nie sądzę, żeby te ciuchy z kontenera trafiły do potrzebujących.
    A moje ciuchy? Niektóre nawet miały metki. Widocznie stać mnie na „wyrzucanie nowych ciuchów”.
    Pozdrawiam. Samarytanin pełną gębą.

 8. EWANGELIA (Mt 25,31–46)

  Chrystus będzie sądził z uczynków miłości

  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

  Jezus powiedział do swoich uczniów:
  „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwa­ły. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
  Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: »Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata.
  Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a daliście Mi pić;
  byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
  byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
  byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
  byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie«.
  Wówczas zapytają sprawiedliwi: »Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?«.
  Król im odpowie: »Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«.
  Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: »Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom.
  Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
  byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
  byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
  byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie«.
  Wówczas zapytają i ci: »Panie, kiedy widzieliśmy Cię głod­nym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?«.
  Wtedy odpowie im: »Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili«.
  I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecz­nego”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9371zł 0.09%
  • GBP 4.805zł 0.56%
  • EUR 4.3572zł -0.2%
  • CHF 3.9876zł -0.43%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Miodobranie na tarasie widokowym VIVO! Lublin
   5 na Start!
   Niedziela z lnem z lubelskim skansenie
   Warsztaty rolkarskie z Mistrzami i NightSkating Lublin IV 2019
   Zagrają dla chorej Oli
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.