690 680 960

Niedrzwica Kościelna: Wjechał ciężarówką w rowerzystki. Matka nie żyje, córka w szpitalu

Tragiczny wypadek w Niedrzwicy Kościelnej. Kierujący samochodem ciężarowym, młody mężczyzna, najprawdopodobniej zasłabł za kierownica i potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nich zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 11 w Niedrzwicy Kościelnej. Na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik samochód ciężarowy potrącił dwie rowerzystki. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący ciężarowym renaultem, jadąc w kierunku Kraśnika na łuku jezdni zjechał na pobocze, następnie uderzył w słup energetyczny. Potrącił jednocześnie dwie rowerzystki, matkę z córką.

 


(wideo Czytelnik Paweł)

 

W wyniku zdarzenia 49-latka zginęła na miejscu, a jej 14-letna córka z licznymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierowca ciężarówki nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób doszło do zdarzenia. Jak ustaliliśmy mężczyzna miał ponad rok prawo jazdy. Zeznania świadków oraz pierwsze oględziny wskazują, że mógł on usnąć podczas jazdy.

Na miejscu trwają czynności policji pod nadzorem prokuratora. Mają one na celu dokładne ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. 49-latka osierociła trójkę dzieci.

2016-08-04 12:14:27
(fot. nadesłane Dariusz, Kasia, Paweł, lublin112.pl)

89 komentarzy

  1. Biorac pod owage ze jechal patelnia to na 90% zaczal w nocy na tz.magnesie ta plaga wsrod patelniazy jest nagminna.kiedys znajomy opowiadal ktory wozil kamien z lagowa.w nocy magnesik a w dzien legal.wytrzymal 5 miesiecy.

  2. Ten koles jechal na magnesie dostanie mu sie za swoje.szkoda kobiety i rodziny :-[

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie