Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Kunickiego zostały lepiej oznakowane. W nocy też świecą

Prośby mieszkańców zostały wysłuchane. Dwa przejścia dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do potrąceń, uzyskały dodatkowe oznakowanie.

Od dawna przejścia dla pieszych na ul. Kunickiego w rejonie skrzyżowań z ul. Kraszewskiego i Reja mają złą sławę. Bardzo często dochodzi na nich do potrąceń osób przechodzących na drugą stronę jezdni. Wypadki te niejednokrotnie są bardzo poważne w skutkach.

Osoby piesze w tych miejscach były potrącane zarówno przez samochody osobowe, jak też przez jednoślady, czyli motocykle i skutery. Kierowcy pojazdów często tłumaczyli się, że dostrzegli pieszych w ostatniej chwili przez co nie mieli szans, aby się zatrzymać.

Jak nas poinformowano, apele mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach przyniosły w końcu skutek. Przejścia uzyskały dodatkowe oznakowanie, na jezdni namalowano czerwono – białe pasy oraz umieszczono w nawierzchni diody ostrzegające kierowców, że zbliżają się do przejścia dla pieszych.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. Wszystko za późno, ile już ludzi zostalo potraconych na przejściu koło kościoła……

  • Muszą być statystyki by powstała taka inwestycja .
   Wiecie ile musieli zainwestować w farbę , dwie rurki i dwa znaki !!!!
   To jest Polska .
   Zamiast dmuchać na zimne , to się najsampierw liczy rannych i trupy .

 2. Tak, przejście dla pieszych w Polsce. Biało-czerwone, świecące, tablice odblaskowe wielkie jak na autostradzie. Przejście w Niemczech, subtelne linie pionowe. Gdzie mniej wypadków? Oczywiście nie w Polsce. Niedługo będą u nas zapory, a kierowcy i tak nie będą dostrzegać przejścia. Nie tędy droga. Zamiast się bawić, zabierać prawka i tyle.

 3. czemu nie ma w tych miejscach sygnalizatora ???? tylko diody świetlne?

 4. jeszcze na Głębokiej przy Wydziale Nauk o Ziemi i Artystycznym mogliby takie pasy zrobić.
  Tam jest mega ciemno. Nie ma latarnii. Nie widać jak ktoś wieczorem na ulicę wchodzi

 5. Idealny komentator

  W cywilizowanych krajach na takiej drodze nie byłoby przejścia bez świateł w takim miejscu. Ale tu Polska i tu się tylko udaje że dba się o bezpieczeństwo

  • Albo byłoby zwężenie z 2 pasów (w jednym kierunku) do jednego, żeby nikomu się przypadkiem nie udało omijać/wyprzedzać na PdP.

 6. Pozdrawiamy Pana Stopka z tego przejścia;-) Solidna osoba i bardzo życzliwa. Mam nadzieję, że w wakacje również będzie pracował w tym miejscu;-)

 7. Pieniądze wywalone w błoto. Na tych przejściach można stać 10 minut i żaden z szanownych kierowców się nie zatrzyma. Im żadne lampki, diody i inne farby nie pomogą.

 8. Pieniądze wrzucone w błoto bo co z tego ze jest nowe oznakowanie jak nikt niechce sie zatrzymać i przepuścić i sie stoi po 10 minut a jak juz się udzie to trzeba się spieszyć bo kierowcy i tak nie zwalniają na innych pasach żal powinny tam normalnie stanąć światła

  • Idealny komentator

   Bo nie wolni stawać przed pasami jak nie ma pieszego

   • Stawać, by np zaparkować – nie można.
    Mam nadzieję, że w takich przypadkach reagujesz. Robisz zdjęcia i wysyłasz do Straży Miejskiej.

   • Czy mógłbyś podać artykuł na poparcie swoich słów. Oczywiście artykuł ustawy, liczącej się instytucji, bądź wyrok sądu (ostateczny).
    Artykuł w świerszczyku motoryzacyjnym czy autorytetu youtubowego to nie jest wiarygodne źródło informacji.

 9. Grześ przez wieś

  Jak świecą w nocy,jak nie świecą.Jezdzę tędy to widzę.

Z kraju