690 680 960

Niebawem ruszy wyczekiwany remont ul. Balladyny w Lublinie

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozpoczął kolejny etap związany z przygotowaniami do wyczekiwanego przez kierowców remontu ul. Balladyny w Lublinie. Zgodnie z planem prace mają się zakończyć do grudnia.

W ubiegłym miesiącu miejscy urzędnicy informowali nas o planach związanych z przebudową znajdującej się w fatalnym stanie ul. Balladyny w Lublinie. Zadanie zostało ujęte w planie finansowym jako dwuletnie. Rozpoczęto jednak pozyskiwanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Teraz okazało się, że przebudowa już niebawem będzie się mogła rozpocząć.

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił bowiem przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac. Będzie on miał za zadanie na odcinku od ul. Zana do ul. Wileńskiej rozebrać istniejącą nawierzchnię jezdni, zjazdy, zatoki postojowe i chodniki. Do tego przebudować sieci: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, oświetlenia drogowego, energetyczne i teletechniczne.

Na koniec ułożyć nowe krawężniki, położyć nową nawierzchnię, wykonać chodniki i miejsca postojowe oraz oznakowanie poziome i pionowe. Zgodnie z wymogami, inwestycja ma zostać zakończona do 14 grudnia.

(fot. Google Street View)
2018-04-30 20:02:13

16 komentarzy

  1. Rada Dzielnicy

    My mieszkańcy Balladyny PROTESTUJEMY!!!!!!!!!!!!!!Remont spowoduje zwiększenie prędkości poruszania się pojazdów a co za tym idzie zmaleje bezpieczeństwo mieszkańców.Przy obecnym stanie drogi ruch jest z taką prędkością jaką powinien.

  2. Czechów północny.

    A Żelazowej Woli wraz nie zrobią bo kasa pójdzie na coś innego.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!