Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszy budowa najbardziej wyczekiwanej szkoły w Lublinie

Niebawem na Węglinie rozpocznie się budowa nowej szkoły. Kompleks będzie posiadał cztery piętra a w jego skład wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole i dom kultury.

Jeszcze kilka lat temu zapowiadano, że pierwszy dzwonek w nowej szkole zabrzmi w tym roku. Teraz wiadomo, że będzie to dwa lata później. Z powodu licznych problemów, miasto nie dość, że musiało zwiększyć środki finansowe na inwestycję, to jeszcze z powodu opóźnienia, dopiero teraz udało się podpisać umowę z wykonawcą. Obiekt wybuduje konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów Sp. z o.o., w najbliższych dniach wykonawcy zostanie przekazany teren budowy.

W skład nowego wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Berylowej wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Nowa, publiczna placówka pomieści 600 uczniów w szkole podstawowej, 150 dzieci w wieku przedszkolnym oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Czteropiętrowy budynek stanowić będzie jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Bedzie też miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe, który pozwoli na wydawanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią dla 337 osób oraz aula na 310 miejsc. W pobliżu zostanie wybudowany plac zabaw dla dzieci.

Budynek będzie największą i najbardziej wyczekiwaną placówką oświatową w Lublinie. To dlatego, że w okolicznych szkołach od lat brakuje miejsc dla uczniów. W niektórych z nich, aby sprostać zapotrzebowaniu, lekcje odbywają się na dwie zmiany. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku.

2018-05-15 23:45:38
(fot. UM Lublin)

7 komentarzy

  1. to mała szkółka a nie szkoła…600 dzieci…to na takie osiedle to tyle co nic…to 3 klasy po 25 dzieci z każdego rocznika…

  2. Jak to dobrze, że budynek kościoła będzie przed szkołą, bliżej drogi. Dzieci będa mogły dłużej do niej iść, a kościelne dzwony będą lepiej słyszane wsród okolicznych mieszkańców. Przemyślane.

  3. Szkoła na 600 dzieci, to już w tej chwili jeszcze przed rozpoczęciem budowy jest ona za mała, a co będzie za 2 lata jak powstanie, jak wokół buduje się dużo bloków. Chyba, że w okolicy ulicy Gęsia / Wróbla powstanie kolejna szkoła, wtedy ta szkoła będzie odpowiednia, ale nie widzi mi się to za bardzo.

  4. A boisko będzie? Chyba nie ;/

  5. ci z domków chyba se w łeb strzelą taka miała byc cisza a tumeczet szkoła

  6. Tu szkoła powstanie a na Felinie obiecują od kilku lat że będzie rozbudowana i nic się nie dzieje. A osiedle szybko się rozrasta coraz wiecej bloków i dzieci się nie mieszczą. Miasto nic nie robi a propizycje są takie żeby dzieci klas II i III jeżdziły do innej szkoły na Bronowicach bo tam mają miejsce albo dwuzmianowość – lekcje od 7.10 do 18:30. I nikogo nie obchodzi co dalej.

Wiadomości z info112