Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje mężczyzna porażony prądem

Bialscy policjanci ustalają okoliczności śmierci mieszkańca gminy Tuczna. 76-latek został porażony prądem w trakcie próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.30 na terenie gminy Tuczna w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o porażeniu prądem elektrycznym 76-letniego mężczyzn.

– Mężczyzna został znaleziony przez członka swojej rodziny na terenie posesji, a do zdarzenia doszło prawdopodobnie podczas próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego. 76-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Czynności na miejscu zdarzenia bialscy policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań.

– Apelujemy o ostrożność i przypominamy: wypadki przy pracach w gospodarstwie domowym są często przyczyną kalectwa lub nawet śmierci. Upadki z wysokości, okaleczenia przez maszyny, przytłuczenia, porażenia prądem to najczęstsze przypadki zagrożeń. Pamiętajmy, że brak ostrożności może doprowadzić do tragedii – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

18 komentarzy

 1. Tylu was tu jest ekspertów od wszystkiego to dajcie znać dlaczego do tego mogło dojść bo ja się nie znam a chciałbym wiedzieć jak przed takim czymś się zabezpieczyć.
  Klasycznie: ??♥️???????️‍?

  • Gdzie był bóg o którym mówi czarnek? Czy 13 i 14 emerytura nie wystrczyła temu panu na wynajęcie elektryka z uprawnieniami? Być może wiek tego pana przyczynił się do błędu który popełnił. Przyczyn może być wiele.

  • Takich rzeczy dowiedziałbyś się głąbie w szkole podstawowej.
   Później niż inne dzieci ponieważ nie ma obowiązku uczęszczania do przedszkola 🙂

  • szeregowy bez majtek

   doszło do tego że nie wyłączył sobie napięcia najpierw odłącz póżniej sprawdż (widać na zdjęciu że wtyczka jest w gniazdku a z drugiego końca brak zabezpieczonych przewodów typu np. gniazdko, nie po izolowane końce przewodu)

  • Jak przed takim czymś się zabezpieczyć ? Nie robić czegoś na czym się nie znasz. Lepiej i zdrowiej wezwać fachowca.

  • Gomka na łeb i 2 gwoździe do gniazdka

 2. Różnicówka w rozdzielnicy uratowałaby mu życie…

  • To swoją drogą, ale tak właściwie, to ciśnie się „co tu się odjaniepawliło?”
   Na zdjęciu kawałek kabla z wtyczką i zdjęta (a właściwie to chyba opalona) izolacja z masy i ochronnego, a faza leży gdzieś z boku. Złapał za fazę (pewnie opalając ją tak jak poprzednie dwa przewody) i się uziemił? Toż to gotowe zgłoszenie do nagrody Darwina.

 3. nie był elektrykiem albo pesel go mocno trącił

 4. Niedorzecznik prasowy

  Został porażony prądem w trakcie próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego, bo nie wierzył, że prąd to dobry sługa, ale zły pan.
  Tak samo jest z samochodami…

 5. (Moim zdaniem) Robaków na ryby chciał (nakopać) stara niebezpieczna metoda. Wbity płaskownik a kawałek dalej przewód przybity do drewienka żeby wbić w ziemię. Wędkarze amatorzy wiedzą o co chodzi.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo