690 680 960

Nie zwróciła uwagi na linie i znaki. Wjechała motocyklem na rondo, zderzyła się z fiatem (zdjęcia)

Pomimo dość dobrego oznakowania, na rondzie 100-lecia KUL wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Przyczyną jest zawsze nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Nie inaczej było i tym razem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19 na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Mazowieckiego zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca trójkołowym motocyklem kobieta jechała od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia z fiatem, którego kierowca zjeżdżał z ronda.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kobietę z motocykla przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma już większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

30 komentarzy

 1. Zmienić nazwę ronda i po temacie.

 2. Niestety, obecnie obserwacja skrzyżowania jadąc od strony centrum jest utrudniona. Jest bardzo wysoka trawa. Oczywiście, jak ktoś wyżej napisał, „nie widzę – nie jadę” ale może skoszenie trawy uratowałoby czyjeś życie czy zdrowie.

  • Trawa powinna być koszona na każdym i w pobliżu każdego skrzyżowania.
   Co to za pomysły z tym niekoszeniem trawy!?

   • Złodziei z po się zapytaj

   • Rondo Diamentowa-Wrotkowska, widzi się samochód który jedzie z pierwszeństwem w ostatniej chwili. Czekam na wypadki, bo albo szybko wyjedziesz i szybko opuścisz rondo albo będzie wjazd w pasażera. Brawo dla rządzących ciemniaków

 3. Wzdłuż ulicy trawa jest skoszona ale przed rondem już zarasta, faktycznie ograniczając widoczność przy wjeździe na rondo od strony centrum. A właśnie w tym miejscu powinna być ona skoszona.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas