Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zmieścił się na swoim pasie, doprowadził do zderzenia. Miał ponad 3 promile, jechał bez uprawnień

Po raz kolejny pijany kierowca przyczynił się do zdarzenia drogowego. 37-latek miał ponad 3 promile, poruszał się pojazdem bez uprawnień, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych i ważnej polisy OC.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 8 na ul. Polnej w Świdniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów osobowych.

Na miejscu mundurowi ustalili, że w pojazd osobowy marki Volkswagen, kierowany przez 73-latka z Lublina, uderzył kierujący pojazdem marki Mazda. Mężczyzna jechał drogą z pierwszeństwem i chcąc wjechać w ul. Polną nie zmieścił się na swoim pasie ruchu, a następnie uderzył w pojazd 73-latka.

37-letni mieszkaniec Świdnika kierujący mazdą był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych oraz ważnej polisy OC.

Wkrótce świdniczanin odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. na początek powinien patus posiedzieć ze 2 lata a potem płacić co trzeba

  2. Grożą mu dwa lata… powinno być „obligatoryjnie 2 lata bezwzględnego więzienia i 25 tys. na fundusz ofiar wypadków”…

  3. Pijaków na drodze trzeba tępić bezwzględnie i drakońsko. Do paki dziada, ale nie na posiedzenie, ale do najgorszych robót. Prawko zabrać dożywotnio, konfiskata samochodu, na złom. Kary finansowe, jak najbardziej. Dopiero taki wyrok może odstraszać potencjalnych pijaków-kierowców. Koszty leczenia, odszkodowań dla ofiar wypadków,placi całe spoleczeństwo. A niby dlaczego? Jest sprawca, jest płatnik