Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie będzie kolejek w Wydziale Komunikacji w Lublinie? Miasto planuje wzmocnienie zespołu pracowników

Od pewnego czasu otrzymujemy informacje dotyczące kolejek przed Wydziałem Komunikacji w Lublinie. Niektórzy muszą spędzić kilka godzin, aby załatwić swoje sprawy. Miasto zapewnia, że w połowie lipca nastąpi wzmocnienie zespołu pracowników Wydziału.

Czytelnicy od jakieś czasu przesyłają nam informacje związane z tym, co dzieje się przed budynkiem Wydziału Komunikacji w Lublinie. Załatwienie niektórych spraw zajmuje im kilka godzin. Jedni skarżą się, że najpierw trzeba stać w kolejce po numerki, bo każdy numerek upoważnia do załatwienia jednej sprawy. Inni z kolei mówią, że muszą brać dzień wolny w pracy, aby cokolwiek załatwić we wspomnianym urzędzie.

– Po otwarciu budynku o godz. 7.45 klienci wchodzą do wewnątrz i otrzymują numerki i tam już oczekują na wywołanie. Wczoraj wszyscy, którzy zgłosili się do urzędu zostali obsłużeni. Jeden numerek przypisany jest do jednej sprawy, stąd klient otrzymuje taką liczbę numerków, ile załatwia spraw. Jeśli rejestruje kilka samochodów w tym samym dniu otrzymuje kilka numerków jednocześnie, oczywiście po weryfikacji, że dysponuje kompletem dokumentów dla tych pojazdów – wyjaśnia Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Usprawnieniem załatwiania formalności w Wydziale Komunikacji jest możliwość obsługi przez Internet.

– Od początku tygodnia, by usprawnić obsługę interesantów została przywrócona możliwość internetowej rezerwacji wizyt. Wizyty można rezerwować z pięciodniowym wyprzedzeniem. Wczoraj umawiane były wizyty na 5 lipca, dzisiaj będą na 6 lipca. Ograniczenie obsługi tylko do osób wcześniej umówionych, spowodowałoby brak możliwości obsługi klientów, którzy bez umówienia przyjdą do Wydziału. Zdecydowana większość preferuje jednak załatwianie spraw od ręki. Z naszych obserwacji wynika, że trend zwiększonych zakupów samochodów nie zmniejsza się, na co oprócz wakacji, może mieć również wpływ poluzowanie obostrzeń po lockdownie. Sytuacja w tym zakresie w innych wydziałach komunikacji w całym kraju wygląda bardzo podobnie. Stąd, by usprawnić obsługę klientów, od połowy lipca planujemy wzmocnienie zespołu pracowników Wydziału Komunikacji w zakresie obsługi spraw z zakresu rejestracji pojazdów – dodaje Monika Głazik.

Miasto przekazuje, że codziennie w Wydziale Komunikacji obsługiwanych jest około 600 spraw, na co składa się nie tylko rejestracja i oznaczanie pojazdów, zgłoszenia zbycia, odbiory dowodów rejestracyjnych czy adnotacje, ale także sprawy z zakresu praw jazdy, profili kierowcy, zatrzymań i odbiorów dokumentów, kursów reedukacyjnych oraz referatu techniczno-przewozowego.

– 30 czerwca w Wydziale Komunikacji zostało obsłużonych w sposób bezpośredni 528 klientów, w tym 110 rejestrujących pojazdy, a także obsłużono prawie 50 zgłoszeń zbycia pojazdu, odbiór 180 dowodów rejestracyjnych, 70 spraw z zakresu praw jazdy, 73 z zakresu profilu kierowcy, a także wykonano kilkadziesiąt adnotacji w dowodach rejestracyjnych. Oprócz tego zostało obsłużonych kilkadziesiąt osób z zakresu referatu techniczno-przewozowego. Dodatkowo, codziennie do Wydziału wpływają dokumenty składane pocztą i elektronicznie przez ePUAP, które są załatwiane na bieżąco – wyjaśnia nam Monika Głazik.

(fot. nadesłane)

36 komentarzy

 1. Ej nie jest tak źle, doświadczyłem tego dzisiaj osobiście. Najpierw bierzesz numerek (mi się udało o 8 na szczęście tylko 90), później sprawdzasz który jest obsługiwany (u mnie był 6), lecisz na miasto pozalatwiac inne sprawy, wracasz i wypełniasz formularze, potem już z górki, widzisz który numerek wszedł (trzeba liczyć około 10 na pół godziny), jak masz czas to masz blisko sklepy lub pizzerie. Przychodzi Twoja kolej, wchodzisz do pokoju tam przemiła obsługa bierze od Ciebie stare dokumenty, dostajesz kwitek do opłat a w międzyczasie urzędnicy Ci wszystko szykują. Ledwie się zorientujesz a tu już wszystko załatwione i ledwo 12 minęła 😉

 2. „Wczoraj wszyscy, którzy zgłosili się do urzędu zostali obsłużeni.” Ciekawe… O godzinie 8:40 30/06/2021r. nie było żadnych numerków. Usłyszałem że skończyły się o 8:15 na rejestrację samochodów i nic nie udało mi się załatwić. Dzisiaj tj. 01/07/2021r. faktycznie udało mi się przerejestrować samochód, ale byłem o 7:35 przed wejściem w kolejce- miałem numerek 55. Z urzędu wyszedłem ok 10:30..

 3. Nie szkoda wam czasu zmarnowanego na stanie w upale w tych kolejkach ??
  Wszystko można załatwić przez Internet, włącznie z tablicami.

  • jerzy z wieży

   Blachy na miala wysyłają?
   A to ciekawe…

   • jerzy z wieży

    maila*

    • nie wiem czy twój umysł to ogarnie ale jest coś takiego jak przesyłka za potwierdzeniem odbioru – pocztowa lub kurierska.

     tobie jednak polecam stanie w kolejce bo raczej nie ogarnął byś załatwienie tego przez internet.
     odstoisz swoje, pomogą ci wypełnić druki… powodzenia 😀

     ps. tylko wstań o świcie bo numerków może zabraknąć

 4. ***** *** i ich wyborców

  Tylko jeleń stoi w tych kolejkach, wysłałem wszystko poczta na drugi dzień telefon po odbiór nowych tablic i papierów, dziękuję blond pani w okienku miła i uśmiechnięta, pok. 59B, a pozostali niech stoją pocą się i śmierdzą ahahaha

 5. Proszę o podpowiedź jak to załatwić przez internet

  • ***** *** i ich wyborców

   Anula wyślij poczta wszystko, blachy,karta pojazdu, umowa kupna sprzedaży, potwierdzenie opłaty ewidencyjnej, dowód rejestracyjny a Pan sam do ciebie zadzwoni ba drugi dzień jak tylko dostaną to wszystko i powie pani przyjdzie jutro godz. Tej i tej po odbiór dokonwntowi blach, wiem bo sam to uczyniłem a schodząc patrzyłem na tych jeleni siedzących na schodach z miną s…..o kota na pustyni ahahaha

 6. Ilu to urzędników potrzeba do przerejestrowania auta….. Za granicą rejestrujesz auto nawet w markecie… Ot technologia

  • Poszukaj na stronie wydziału komunikacji. Jest opisana cała procedura.
   Nie słuchaj tych **** co p**** o tablicach na maila, to są tacy co potrzebują pomocy urzędnika żeby im wskazał gdzie mają się podpisać.

   Wysyłasz dokumenty, zwrotnie sobie wszystko odbierzesz w umówiony dzień lub odeślą Ci poczta, włącznie z tablicami.

 7. przecież musi gdzieś swoich zatrudnić nieudolny zarządca miasta

 8. Ludzie po co Wy się sprzeczacie, ten urząd to największa banda nierobów w Lublinie, wszyscy do zwolnienia i to prędko

 9. Dzieci komunistów nie mają pracy, trzeba stworzyć nowe etaty.

 10. A obietnice wyborcze są takie, że zawsze administracja ma być zmniejszona. Oszuści z lewa prawa i środka

Z kraju