690 680 960

W woj. lubelskim i w woj. podkarpackim powstanie osiem punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy

– W ciągu najbliższych godzin w woj. lubelskim i w woj. podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstanie osiem punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy – poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

– W ciągu najbliższych paru godzin w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstaną punkty recepcyjne – poinformował wiceszef MSWiA. Wojewodowie, jak dodał, przygotowują je od wczesnych godzin decyzją ministra Mariusza Kamińskiego.

Wiceminister przekazał, że w pierwszym etapie powstanie osiem takich punktów. Zapewnione w nich będzie wyżywienie, pomoc medyczna i informacje dla uchodźców. Dodał jednocześnie, że na wypadek napływu osób z Ukrainy wobec rosyjskiej agresji przygotowano scenariusz wynikający z planu zarządzania kryzysowego.

– Od wczesnych godzin rannych realizujemy pierwsze założenia tego planu – podkreślił.

Paweł Szefernaker przekazał, że kluczowe będą najbliższe 24 godziny. W pełnej gotowości jest również polska Straż Graniczna. Wiceminister zaznaczył, że pomoc dla uchodźców z Ukrainy zostanie udzielona.

(fot. SG)

16 komentarzy

 1. Po co aż tyle? Oni i tak w większosci będą uciekać do Rosji.

  • spadaj czerwony bękarcie

  • Ze wschodu może i tak

  • Dyrdymałko rzeczpospolity

   Ja myślę (co każdemu sie może przytrafić), że do Rosji będą uciekać ci biedniejsi Ukraińcy (płci obojga i byle jakiej), natomiast bogatsi, których stać na „turystykę” zagraniczną, będą przeć na Słowację i do Polski.
   Dostrzegajmy też pozytywne cechy tego zamieszania: pandemia się nam nagle skończyła, tymczasowe szpitale covidowe, będą mogły przyjmować rannych „braci i siostry w Chrystusie”, Caritas i Polski Czerwony Krzyż pozbędzie się zapasów psujących się po magazynach…

 2. tak na zdrowy rozum, gdzie tych ludzi umieszczą?

  • No u mnie w mieście szykują już bursę szkolna na te potrzeby. Hale sportowe też się nadadzą.

   Pomysł co było że szpitalami tymczasowymi, tutaj system może być podobny.

 3. Co piąty to rosyjski agent lub najemnik.

 4. Jak tak liczebnie będą uciekać to kto będzie tam walczył ?

  • Pewnie prezydent Duda wraz całym rządem, (o ile dostaną pozwolenia na broń), ruszą z pistoletami w garściach na czołgi tego wstrętnego Putina

 5. Bronić kraju nie uciekać jak tchórze.

 6. Rosjanie wchodzą w głąb ua nie napotykając oporu.Brawo tchórze.
  Do PL wpuścić tylko kobiety i dzieci.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas