Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nałogowy pirat drogowy? Kolejna akcja policji i kolejna wpadka w tym samym miejscu

Po raz kolejny podczas policyjnej akcji wymierzonej przeciwko piratom drogowym wpadł 30-latek z Bychawy. Jak się okazuje, jego wyczyny zna wielu kierowców poruszających się trasą pomiędzy Lublinem a Bychawą.

We wtorek funkcjonariusze lubelskiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną przeciwko piratom drogowym. Za główny cel wzięto wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy swoją jazdą stwarzają zagrożenie nie tyle co dla siebie, lecz dla innych użytkowników ruchu drogowego. Na drogach pojawiło się więcej niż zwykle nieoznakowanych radiowozów a funkcjonariusze bacznie przyglądali się poczynaniom kierowców. W niektórych przypadkach, wypatrywali także tych, na których skargi składają inni użytkownicy dróg.

Jednym z zatrzymanych na ulicy Osmolickiej był 30-letni kierowca mazdy, mieszkaniec Bychawy. Funkcjonariusze dostrzegli go, gdy na jednym z niebezpiecznych zakrętów wykonywał manewr wyprzedzania jadących przed nim pojazdów. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w związku z przekroczeniem limitu punktów karnych. Nie jest to pierwszy przypadek gdy 30-latek tracił uprawnienia. Podczas jednej z wcześniejszych podobnych akcji, funkcjonariusze zatrzymali go także na ulicy Osmolickiej, gdy na ograniczeniu do 60km/h pędził 122km/h.

Wtedy także okazało się, że zbiera on punkty karne, których miał na koncie już 22. tym razem otrzymał kolejnych 10 punktów co sprawiło, ze jego uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane. Dodatkowo nałożono na niego mandat karny w kwocie 500 złotych, jednak mężczyzna odmówił jego przyjęcia. Sprawa trafiła więc do sądu. Jednak sąd okazał się wyjątkowo łaskawy dla mężczyzny i niebawem odzyskał on dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Lecz jak widać, nie wyciągnął z tego żadnych wniosków.

Tymczasem kierowcy poruszający się trasą pomiędzy Lublinem a Bychawą doskonale znają wyczyny 30-latka. Nasi czytelnicy w niezbyt przychylnych słowach wyrażają się o stylu i kulturze jego jazdy. – Według mnie ten kierowca nie powinien wcale posiadać prawa jazdy, gdyż to co wyczynia na drodze to zagrożenie dla innych. Nie zwraca uwagi na nic a tą niebezpieczną przecież trasę traktuje jak tor wyścigowy. Aż jestem zdumiony, że do tej pory nie był głównym bohaterem żadnego wypadku – tłumaczył nam Jacek.

–Prędkości minimum dwukrotnie przekraczające te dozwolone, wyprzedzanie na łuku jezdni, na przejściu dla pieszych, na trzeciego, zajeżdżanie drogi to przykra codzienność tego kierowcy. Dlaczego posiada on jeszcze prawo jazdy? – pyta z kolei Wojtek.

Podobnych głosów, nie tylko w telefonach ale w wiadomościach do naszej redakcji było więcej. Podobnie w komentarzach pod materiałem opisujących pierwsze zatrzymanie kierowcy.

Czy mężczyzna pojawi się z powrotem na drodze, po tym jak sąd znów zwróci mu uprawnienia? Okaże się w najbliższym czasie.

(fot. wideo KWP Lublin)
2015-04-02 10:00:22

64 komentarze

 1. Hahaha ciekawe ile byłoby tutaj takich „wspaniałych” komentarzy gdyby trzeba było podać swoje dane osobowe… Podejrzewam, że żaden społeczniak już by się tak nie udzielał 🙂 Takie groźby, że niech go spotkam to zobaczy są śmieszne i żałosne… Jakoś jeździ codziennie tą samą trasą odkąd prawko ma i jak do tej pory nie było takiego odważnego żeby go zatrzymać 😀 Więc z kim do ludzi, pisać anonimowo to sobie możecie 😀 Też jeżdżę codziennie i jak widzę że się komuś śpieszy bardziej ode mnie to grzecznie zostawiam miejsce, kierunek w prawo i puszczam chłopaka. PS. Nie w całej Dąbrowie jest 60! Wyjmijcie cegłę spod tego gazu!

  • Witam pachołka idioty z mazdy… Znowu bronisz chłopaka??, obaj nadajecie się jedynie na leczenie do psychiatryka a nie na drogę publiczna… Chociaż mam podejrzenia ze w tym wypadku to na leczenie za późno…. Tu pomoże jedynie utylizacja….

   • Pachołkiem jesteś sam, ewentualnie pachołek Cię spłodził skoro takie wnioski wyciągasz. Napisałem jak jest i może nie mam racji? Więc przedstaw się jako pierwszy jeśli się mylę…

    • Kiedys ktos temu Debilowi chcial wymierzyc sprawiedliwosc na swiatlach. Tak sie obsral ze zamknal sie w aucie ;****

    • Naprawdę misiu masz nie poklei w tym pustym łbie, z [] sie nie umawiam ale mogę zrobić dla ciebie lewusie wyjątek….

     • Okej, więc ja dalej czekam na Twoje dane osobowe cwaniaczku internetowy 🙂

     • Dawaj dupku godzinę , adres i abyś się tylko nie obsrał ze strachu a jak nie podasz to zapraszam na Zamojska Lublin ,tylko napisz o ktorej

     • Haha patola z Zamojskiej, a gdzie chodzisz na internet bo IP Twojego kompa jest pod innym adresem 😀 Więc zapraszam w niedzielę na Bernardyńską 5 godzina np 8:30 🙂

     • Do kościoła to szybko ty polecisz się pomodlić frajerze … zobaczysz…..

 2. Niech ja go trafie podprowadzę go, tylko żeby inni nie ustępowali na podwójnej wyprzedzanie ??? Zobaczymy co bohater zrobi jak nie będzie miał się gdzie schować czy pójdzie na czołówkę czy zjedzie na lewo……

 3. Wczoraj ktos pisal ze niedługo zobaczy go w busie z bychawy i cO….. i ZOBACZYSZ:) debilisław pospolitus

 4. Jak go znacie to mu jeb..ijcie od wszystkich wku..wionych kieriowców i może trybik we łbie zaskoczy…

 5. takiemu kierowcy dać taczkę niech jeździ bo niczym innym nie powinien się poruszać!!!!!!!!!!Trafiłem kilka razy na niego i nie znam słów żeby ocenić co on wyprawia debil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. ale trzeba zaczac od tego ze to nie jest zaden mieszkanie BYchawy tylko mieszkaniec Bychawki a to jest znaczaca roznica slabo po informowany portal

 7. Każdy, kto dostaje mandat przez zmierzenie prędkości suszarką, powinien kierować sprawę do sądu, bo one przekłamują. Ci ,którzy o tym nie wiedzą to przyjmują mandat, a sądy takie sprawy muszą unieważniać 🙂 Nawet w „Emil łowca fotoradarów” było to poruszane.

 8. Kolega codziennie jeździ tamtą drogą i często opowiadał o tym wariacie.

 9. chrystian nie pierdo…l jezdzisz jak idiiota i wiesz o tym dokładnie ,

Z kraju