Nadchodzi silne ocieplenie. Lokalnie temperatura osiągnie powyżej 20 °C

Ostatnie prognozy wskazywały, że przełom marca i kwietnia minie pod znakiem chłodnej i dość śnieżnej aury. Na szczęście duże ocieplenie jest bliżej i odczujemy je pod koniec nadchodzącego tygodnia.

W ostatnich dniach marca i na początku kwietnia Polska znajdzie się na skraju górnej zatoki niżowej, która przebiegać ma z północnego-wschodu na południowy-zachód Europy. W jej obszarze obecne będą liczne ośrodki niskiego ciśnienia, które po swojej stronie prowadzić mają ciepłe powietrze z południa. Niemal w tym samym czasie od południa do naszej części kontynentu europejskiego zacznie nasuwać się górny klin wyżowy. Na wschód od RP rozbudowywać ma się na przełomie marca i kwietnia coraz większy obszar wyżowy, który również odegra kluczową rolę w napływie masy z rejonów północno-zachodniej Afryki i Morza Śródziemnego.

Coraz cieplej ma zacząć robić się w piątek, gdy do Polski zacznie napływać początkowo strumień ciepłego powietrza polarnomorskiego z południa. Termometry na obszarze województwa lubelskiego mogą wskazać już w Wielki Piątek od 7 °C do 13 °C.

Znacznie cieplej może zrobić się w przeddzień Wielkanocy, gdy temperatura może osiągnąć od 11 °C do nawet 18 °C. Niedziela Wielkanocna może przynieść iście wiosenną aurę z temperaturami przekraczającymi 20 °C.

W kolejnych dniach kwietnia może utrzymać się wiosenna aura z temperaturą powyżej 15 °C w ciągu dnia, nocami może być tylko nieznacznie chłodniej.

Na ten moment ciężko odpowiedzieć czy zima ma szanse wrócić do Polski. Niejednokrotnie zdarzało się, że po silnym ociepleniu do naszej części Europy wracał mróz i opady śniegu w kwietniu, czy tak będzie tym razem dowiemy się dopiero na przełomie marca i kwietnia.

BIEŻĄCE PROGNOZY POGODY DLA MIAST W NOWEJ FORMIE POD ADRESEM PONIŻEJ
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-03-24 10:43:29
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Ok .Już będe wysiewał żaróweczki ledowe aby grad nie wypadł bo zniszczy mi uprawę.

 2. obiektywny bądź co bądź

  Wesołe święta będą mieli strażacy , jak to wszystko wylegnie na spacery to klepanie traw murowane przy takiej temperaturze , a nie daj boże jeszcze trochę wiatru , to prze..bane jak w ruskim czołgu-tak się zwykło mówić.

 3. Kiedy będo informacje o wypalaniu traw np. Czuby przy torach przy lesie????
  Czyżby zapomnieli o tej trafycji???

 4. Prognozy pogody są tak niestabilne i nie pewne , że najprawdopodobniej będzie dużo chłodniej. Aż tak chcecie zaliczyć wpadkę z prognozą? GFS równie dobrze może za parę dni wszystko wycofać, bo raczej korzystacie tylko z tego modelu…. a piszecie z taką pewnością jakbyście już na 100% wiedzieli , że bedzie ponad 20 stopni na bank. Ktoś zaliczy wpadkę chyba ^^

 5. BEDE GRAŁ W GRE!!!

 6. Cimcirymci, eciu peciu

  W prawdziwą wiosnę uwierzę jak dziewczyny będą odsłaniać wszystko co się da odsłonić bez posądzenia o nieobyczajne zachowanie.

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   A wtedy będę mógł sprawdzić sprawność mojego wzroku, oraz innych odruchów.
   A robię to tak:
   Na widok roznegliżowanej „pani”, albo pani, zdejmuję okulary i jak ja dalej ostro widzę, a w spodniach zaczyna mi się „rewolucjonizować”, uznaję, że jeszcze ze mną nie jest tak źle.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja