Nadchodzi dynamiczny okres w pogodzie

W czwartek wschodnia część Polski dostanie się pod wpływ płytkiego układu niskiego ciśnienia o imieniu „ELISABETH”. Wzrośnie prędkość wiatru, pojawią się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem i miejscami deszczu.

Opady nad województwo lubelskie dotrą w czwartek nad ranem. Najpierw zacznie padać w zachodniej części regionu, a z biegiem czasu strefa opadów wędrować będzie na wschód. Chłodniejszy sektor powietrza spowoduje wystąpienie zarówno opadów deszczu ze śniegiem, jak i też samego mokrego śniegu, w późniejszej fazie wraz z napływem coraz cieplejszego powietrza także deszczu.

W drugiej części dnia opady mieszane zaczną przechodzić w deszcz. Wzrośnie prędkość wiatru do 50 km/h z południowego-zachodu i zachodu. Do końca dnia należy się spodziewać opadów atmosferycznych, natomiast termometry wskażą od 2°C do 8°C.

W piątek pozostaniemy w cieplejszej masie powietrza. Termometry wskażą nawet 10°C, lokalnie może być nieco cieplej. Niewykluczone są opady w pierwszej części dnia, potem powinno pojawić się słońce.

W sobotę czeka nas duża zmienność pogody. Będzie ciepło, bo w okolicach od 10°C do 14°C. Nie można jednak wykluczyć opadów atmosferycznych. Niebo przeważnie ma być zakryte chmurami. Niedziela może okazać się ostatnim tak ciepłym dniem. Mogą wystąpić opady deszczu.

W świąteczny poniedziałek termometry wskażą maksymalnie od 3°C do 6°C, niewykluczone, że popada. Nocą może chwycić przymrozek.

Bieżące prognozy pogody dla miast pod adresem poniżej:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-03-28 22:47:18
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Dziś żurawie krzyczały, że linie powietrzne pracują całą parą. Liczne klucze to nie przelewki, pogoda zmieni się dynamicznie i wiosna eksploduje. Czy jesteście na to przygotowani?

 2. W poprzednim artykule pisaliście, że będzie ponad 20 stopni na święta. A ja pisałem w komentarzu, że będzie dużo chłodniej i wam się nie sprawdzi xD Po co tak ślepo wierzyć w to co pokazują tandetne modele numeryczne jakim jest GFS?

 3. Do tycu całych fanów pogody: przestańcie kopiować od Grześka Zawiślaka. Zaraz zacznie sie tłumaczenie: a bo my tez mamy modele numeryczne. No dobrze. Ale nigdy nie opublikowaliscie prognozy przed nim tylko zawsze po. Nawet niektóre zdania sa te same. Żałosne.

 4. Zapraszamy byś się ujawnił na naszym facebookowym profilu, wyślij wiadomość prywatną. Z chęcią porozmawiamy z Tobą, bo to bzdury są co piszesz.

  • A ja nie mam facebooka i nie będę miał. Wiem, nie istnieję nie mając go. Wyjaśnijcie dlaczego zawsze wasza prognoza jest po kimś. Nigdy pierwsza. Modele są dostępne od kilku godzin, a Wy zawsze po Grześku. To mnie zastanawia.

   • Mirek od pogody

    A ja uważam ze anonimowo rzucasz oszczerstwa i pewnie robisz to tutaj od jakiegoś czasu . Przecież możesz do nich napisać na maila i się podpisać jak jesteś taki odważny anonimowo pod materiałem skoro nie masz Facebooka

    • To nie są oszczerstwa tylko tygodnie obserwacji. Dziwnym trafem zawsze wrzucają po kimś, nigdy pierwsi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!