Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nad region nadciągają opady deszczu. Niewykluczone burze

W ostatnich dniach cieszyliśmy się względnym spokojem w pogodzie. Jedynie słabe opady deszczu wystąpiły w nocy z czwartku na piątek i wczoraj o poranku. Nad region nadciągają opady deszczu, mogą im towarzyszyć lokalnie burze.

W sobotę w regionie nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych. Zacznie jednak wzrastać zachmurzenie, a w ciągu dnia nasili się prędkość wiatru z sektora południowo wschodniego, jego średnia prędkość wyniesie około 14 km/h w porywach do 35 km/h. Na termometrach zobaczymy od 14 °C od 16 °C. Pojawienie się większej ilości chmur będzie symptomem zbliżającego się pogorszenia pogody, które spowodowane ma być nasuwaniem się niżu górnego, jaki szczególnie zaznaczy się w środkowych warstwach troposfery w postaci niskiej temperatury i dużej ilości wilgoci.

W nocy z soboty na niedzielę do województwa lubelskiego dotrą opady. Ich wkroczenie prognozowane jest dzisiaj na godzinę 21. Najpierw zacznie padać na Roztoczu. Niewykluczone są silniejsze opady deszczu, a nawet burze, zwłaszcza na południu regionu. Noc będzie bardzo ciepła jak na początek kwietnia, temperatura wyniesie od 7 °C do 9°C. Około godziny 23 opady zaczną docierać w rejon Lublina. Natężenie ich jednak początkowo ma być niewielkie, następnie z biegiem godzin ma wzrastać. Lokalnie na obszarze województwa lubelskiego może zagrzmieć. Strefa opadów będzie się przemieszczać na północ województwa lubelskiego, zaczną one zanikać dopiero około godziny 11 na północy naszego regionu.

W niedzielę Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Do pierwszej części jutrzejszego dnia utrzymają się zanikające opady deszczu, następnie około południa powinny wystąpić rozpogodzenia i zza chmur wyjdzie słońce. Będzie nieco chłodniej niż w sobotę, na termometrach zobaczymy od 12 °C do 14 °C w najcieplejszym momencie dnia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czeka nas najprawdopodobniej nieco większy wzrost zachmurzenia, spodziewane są również lokalne mgły, miejscami ograniczające widoczność do 200 m. W poniedziałek po ustąpieniu nocnych i porannych mgieł czeka nas piękna pogoda. Na termometrach będzie od 15 °C do 19 °C. Dopiero we wtorek powinny dotrzeć opady deszczu związane z postępującym od północnego zachodu frontem chłodnym, za jaki odpowiedzialny ma być niż znad Skandynawii. Temperatura wyniesie od 13 °C do 17 °C.

W środę chwilowe ochłodzenie, może być nawet poniżej 10 °C w ciągu dnia, jednak od czwartku czeka nas wzrost temperatury.

Najnowsze informacje pogodowe na portalu

Bieżące położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. W regionie możliwe zamiecie i zawieje śnieżne, miejscami opady śniegu mogą sięgnąć 2 m.

  2. Leki przestały działać?

Wiadomości z info112