690 680 960

Na ul. Żeglarskiej powstanie nowy most. Tak będzie wyglądał (zdjęcia)

W ciągu ul. Żeglarskiej powstanie nowy most. Miasto właśnie ogłosiło postępowanie przetargowe na realizację tej inwestycji. Nowy obiekt będzie gotowy z końcem roku.

Nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego. Oznacza to, że drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt. Korekcie podlegać będzie także przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie również koryto rzeki. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

– Aktualny stan mostu kwalifikuje go do całkowitej przebudowy i w tym kierunku, już w roku ubiegłym, podjęliśmy działania. Dla mostu w ciągu ul. Żeglarskiej opracowano dokumentację projektową, uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Na czas prowadzonych robót, konieczne będzie zamknięcie odcinka ul. Żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram prac i wynikająca z niego organizacja ruchu na czas przebudowy, zostanie opracowana przed rozpoczęciem prac w terenie. Będziemy się starali, aby utrudnienia dla kierowców i mieszkańców związane z realizacją inwestycji były jak najmniejsze – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych. Dodatkowo roboty obejmą wykonanie izolacji przeciwwodnych, ustawienie barier ochronnych oraz balustrad na obiekcie i dojazdach do niego, umocnienie skarp i koryta rzeki oraz wykonanie powierzchniowego odwodnienia. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie jako szare.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ulicy Żeglarskiej planowane jest na koniec roku. Koszt prac oszacowano na ponad 16 mln zł. Most w ciągu ul. Żeglarskiej stanowi jeden ze 115 obiektów mostowych na terenie miasta.

(fot. lublin112.pl\UM Lublin)

33 komentarze

 1. Panie Żuk a może walnąć coś na wzór Golden Gate, jak szaleć, to szaleć! Następny pomnik za życia…

  • Co to za kretyński pomysł, normalny most zróbcie ! po dwa pasy znaczy trzy bo jeden zabierzecie na bus pasa i ścieżkę dla rowerów. A Witosa wyremontujcie bo tam dziura na dziurze. Wiem że Żuk do Świdnika nie jeździ ale inni jeżdzą.

 2. obstawiam min 5 lat budowy !!! jak nic 🙂 hehehe

 3. Kolejne zadłużenie miasta.

 4. Kolejne wałki dewelopałki.

 5. Za ten most można zrobić dwa normalne o porządnej nośności. Unii Lubelskiej czeka, Mełgiewska czeka …

 6. To z takimi pylonami to powinien być most nad tama przynajmniej by to rozsądnie wyglądało.
  A na takiej szarej ulicy most z pylonami.
  A czy projektanci i architekci mają spostrzegawczość przestrzenna czy tylko tak się robi byle kasa wpadła w kieszonkę a jak to będzie wyglądać to nie ważne !!! ???

 7. wewengosz lublin

  Zalepcie dziury asfaltem na Janowskiej bo podziurawiony jak ser szwajcarski a pod mostem na Janowskiej tragedia

 8. Gdzie peło tam dno.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas