Na ul. Lubartowskiej są już nowe chodniki (zdjęcia)

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej w Lublinie. To efekt zakończonego remontu ciągów pieszych tej ulicy Starego Miasta.

Roboty drogowe dotyczyły około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu objął wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych. Chodniki otrzymały nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm. Ich kolorystyka jest spójna architektonicznie oraz estetycznie z przyległymi ulicami.

– Zrealizowane prace drogowe na ul. Lubartowskiej podnoszą komfort i bezpieczeństwo poruszania się w centrum Lublina. Odnowione chodniki na tej ulicy wpływają także na poprawę estetyki zabytkowej części miasta. Roboty drogowe wzdłuż ul. Lubartowskiej to realizacja zadań w zakresie remontów zapisanych w tegorocznym budżecie. Plan robót drogowych uwzględnia 25 lokalizacji na terenie miasta, a łączna kwota środków zarezerwowana na ten cel to około 2 mln zł – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zgodnie z obowiązującymi standardami dla ruchu pieszego w Lublinie, w strefach o randze historycznej stosuje się odmienne nawierzchnie podkreślające rangę danej przestrzeni. W przypadku ul. Lubartowskiej cel ten osiągnięto poprzez zastosowanie dużych płyt betonowych w odmiennym do pozostałej części miasta kolorze. Ponadto ograniczono stosowanie fazowanej kostki brukowej. Natomiast zjazdy oraz miejsca postojowe powstały z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika wymieniono także krawężników. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury – kwietników i koszy na odpady. Wykonawca w ramach rozszerzenia prac przebrukował całą zatokę przystankową.

Koszt realizacji remontu chodników przy ul. Lubartowskiej to około 662 tys. zł.

Poza ulicą Lubartowską, z nowej nawierzchni chodników korzystają już piesi na ulicach: Krakowskie Przedmieście, Elektrycznej, Wspólnej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przyjaźni, Raabego, Plagego i Laśkiewicza, Zachodniej, Harcerskiej, Sikorskiego, Grażyny oraz Jana Pawła II. Do końca roku Miasto wyremontuje jeszcze chodniki przy ulicach: Dziewanny, Jutrzenki, Różanej, Batalionów Chłopskich, Dzieci Zamojszczyzny, Niepodległości, Piłsudskiego, 1 Maja, Kosmonautów, Legionowej, Kochanowskiego oraz Leśnej. Dodatkowo remonty chodników uwzględniono przy zadaniach drogowych związanych z wymianą nawierzchni ulic: Namysłowskiego, Sempołowskiej, Brzóski i Lawendowej.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. A ścieżki rowerowe to gdzie?

  2. Szczególnie komfort parkowania jak w miejscach do tego wyznaczonych na środku stoją znaki drogowe. Brawo projektant i myślący wykonawca

  3. kiedy zniknie ten balaszany płot i cały cyrk z przebudową tego miejsca ? czy wykonawca zapłacił kerę umowną wszystko widać z ratusza i gooofno sie dzieje. Krzysztof I łysy do roboty bo wstyd !!!!!!!!!!!!!!!

  4. Szkoda tylko że to znowu kierowcy zyskali miejsca postojowe kosztem pieszych poprzez zwężenie chodnika i zafundowanie spaceru pieszym tunelem miedzy ścianą zaparkowanych samochodów a niezbyt atrakcyjnym ogrodzeniem,( ściany budynku też tworzą tunel). Mogli tę cześc parkingową obnizyć w stos do częsci chodnika przeznaczonego dla pieszych. Te kilka -kilkanascie centymetrów niżej stojące samochody mniej przeszkadzają pieszym- idziesz i niewiele widzisz bo samochody coraz większe. Ano pewnie było taniej lub prościej dla wykonawcy polecieć z kostką byle jak, aby było, kierowcy będą zadowoleni , a piesi kto by o ich odczuciach myślał. A rowerzystów to rzeczywście mają w d…e, remont bez dopłat, nie trzeba łapać dodatk. punktów za ddr to po co się fatygować i znajdować miejsce , ważne żeby śmierdziuchy miały gdzie parkować , a i miasto KASĘ

  5. Będzie płatna strefa parkowania z darmowymi miejscami dla mieszkańców danych ulic

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew