Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg policji za busem na trasie Lublin – Kraśnik. Kierowca trafił do więzienia (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem policjanci z Kraśnika ścigali kierowcę busa, który nie zatrzymał się do kontroli. Pościg zakończył się już w powiecie lubelskim. Mężczyzna szybko na wolność nie wyjdzie.

We wtorek przed godziną 21 funkcjonariusze drogówki z Kraśnika, patrolując nieoznakowanym radiowozem trasę Lublin – Kraśnik, zwrócili uwagę na poruszającego się z nadmierną prędkością busa. Przez Wilkołaz, gdzie znajduje się teren zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości, pojazd poruszał się niemal 90 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Kierowca peugeota na belgijskich numerach rejestracyjnych na widok dawanych mu znaków do zatrzymania tylko przyśpieszył. Nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Jednocześnie powiadomiono wszystkie patrole znajdujące się w okolicy.

– Pojazd kierował się w stronę Lublina. Kierowca peugeota uciekał przed radiowozem z zawrotną prędkością łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie na drodze – wyjaśnia mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Kiedy funkcjonariusze już szykowali się do utworzenia blokady, pojazd udało się zatrzymać w Niedrzwicy Kościelnej. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jakby tego było mało, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym m. in. przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Ma bowiem do odbycia karę pięciu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie przez całą noc trzeźwiał. Dzisiaj przedstawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. W pierwszej kolejności trafił do zakładu karnego, aby odbyć tam poprzedni wyrok, w międzyczasie sąd zajmie się kolejnymi popełnionymi przez niego przestępstwami. Tym razem 49-latkowi grozi następne 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg policji za busem na trasie Lublin – Kraśnik. Kierowca trafił do więzienia (zdjęcia)

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. Zapomniano jeszcze o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. 200-300PLN + 6 pkt. karnych.

  • Ty Franiu chyba na policji robisz, skoro tak taryfikator dobrze znasz. Pies Franio, to nawet pasuje do Ciebie.

   • Ty Henio za to głupi jesteś. Sam nie wiem ile jest za przekroczenie o ponad 40km/h, ale wg mnie znacznie więcej. Jednak skoro 5 lat grozi to za ucieczkę i łamane przepisy oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

 2. A sprawdzili czy aby auto nie kradzione?

 3. Dziwne, że nie jechał (właściwie to pędził, a wg patolstwa leciał) aŁdi. Ale to przez to, że nie ma dostawczych aŁdi.

  • Franiu, nie ma punktów karnych, są punkty, karny to może być mandat.

   • Być może. Kwestia nazewnictwa. Wiadomo raczej o co chodzi.

    • Franiu… tu są różni ludzie, jednym wystarczy napisać, że wypadek był w okolicach np. Niedrzwicy, a inni chcieliby żeby to mierzyć suwmiarką i podawać w milimetrach.
     To samo dotyczy nazewnictwa; jeden mówi np. krawat, a drugi chce, żeby ten pierwszy mówił: zwis męski ozdobny

 4. glupie to wodki nie widzila widac to teraz tym bardziej nie powącha

 5. 10 lat na nasz koszt.

  • Ech, gdzie te czasy kiedy to więźniowie pracowali… np. w kopalniach, kamieniołomach i innych pracach niezbyt bezpiecznych…
   Teraz takiemu mus dostarczyć michę pod pysk, oprać, wykapać (raz na tydzień, ale jednak…), zadbać, żeby sobie i innym kuku nie zrobił, pozwolić na telewizorek, telefonik, kobitce pozwolić na puszczenie się z własnym, albo cudzym chłopem…

 6. Dziwne, że szukali go do odbycia kary i nie mogli znaleźć dopiero przez przypadek. Bo gdyby nie przekroczył prędkości to jeszcze 10 lat by go szukali. Ot sprawność naszej policji

  • po co go szukać skoro sam wpadnie kiedyś. telefon sobie kupi, do ZUSu przyjdzie, na czerwonym przejedzie albo jak tu , za szybko. I już siedzi.szukają tylko niebezpiecznych dla ludzi

 7. dobrze mu !!!!!!!!!!

 8. Ale typ busa mieć i nie zwiać??? Ale skoro po wodzie był to ma za swoje i tyle

Z kraju