Na terenie portu lotniczego zostawił bagaż. Roztargnienie kosztowało go 500 zł

Jeden z pasażerów, który pozostawił bagaż bez opieki, został ukarany mandatem karnym. Roztargnienie podróżnego postawiło na nogi służby pirotechniczne Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W miniony wtorek po godzinie 22 funkcjonariusze straży granicznej na terenie Portu Lotniczego Lublin podjęli działania związane z pirotechnicznym rozpoznaniem bagażu.

Służba Ochrony Lotniska podczas patrolu ujawniła pozostawiony bez opieki bagaż, przy wyjściu z hali przylotów. Funkcjonariusze straży granicznej natychmiast po zgłoszeniu podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym. W miejscu pozostawionego bagażu wygrodzono strefę bezpieczeństwa oraz dokonano analizy monitoringu.

Jak się okazało właścicielem pozostawionego bagażu był mężczyzna, który przyleciał z Londynu. Podczas realizacji czynności minersko – pirotechnicznych na miejsce zgłosił się 40-letni mieszkaniec Lublina, który oświadczył, iż jest właścicielem bagażu. Mężczyzna, który dokładnie opisał bagaż oraz jego zawartość, przyznał, iż pozostawił torbę bez opieki przez swoje roztargnienie.

40-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Zdarzenie to nie spowodowało utrudnień w odprawie granicznej oraz opóźnień w połączeniach lotniczych.

(fot. NOSG)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. To już jakaś parodia. Można legalnie zostawić bagaż w przechowalni bez sprawdzania jego zawartości. Czy to jest bezpieczne dla innych?

 2. Przynajmniej coś się dzieje na tym lotnisku, a po drugie mieli dosknałe szkolenie.

 3. Ostatnio w biedrze ktoś zostawił walizeczkę, to nikt nie robił z tegot akiego szumu, żadnej ewakuacji czy paranoi.

 4. Dokładnie …to jest chore ….to już na lotnisku nie można zapomnieć torby ? bo od razu mandat ? a w sklepie , autobusie czy dworcu PKP co ? tez mandat ? ,bo co ? bo panika ,bo ”terrorysci chcą na urzadzić zamach ” To jest chore .Co komu po tej durnej nadgorliwosci ? terrorysci jak zechcą to i tak zamach urzadzą i żadne pozostawione „torby ” nie są im do tego potrzebne .Mogę się zalożyć ze w naszym kraju żadnego zamachu żadna organizacja terrorystyczna nie planuje …z prostego powodu …takich małych „wiosek ” się nie „terroryzuje ” bo to mało spektakularne i malo kto na swiecie wie gdzie jest polska …ot i wszystko na temat .Służby anntyterorystyczne mogą spokojnie zająć się czymś pozytecznym ,a nie „rozbrajaniem ” pozostawionych toreb na lotniskach

 5. i niech tak zostanie

  się marnuja te słuzby u nas …tyle zachodu ,ewakuacji ,sprzetu i wyposażenia i zadnej prawdziwej bomby czy zagrozenia …. „rozbrajają ” tylko torby z kanapkami ,albo jakieś zabawki …ale jaki kraj ,tacy „terrorysci ” …

 6. Czy SG sprawdza prezenty pozostawione przez św. Mikołaja?

 7. były bombo-rury do robienia zdjęć a teraz terrorysta na lotnisku;) imigrantów nie ma a tyle zagrożeń….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport