Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Myślał, że trafił na super okazję. Zapłacił za telefon, stracił pieniądze

Ofiarą oszustów padł mieszkaniec gminy Chodel. 21-latek myślał, że znalazł super okazję w trakcie przeglądania ofert telefonów. Młody mężczyzna stracił 1700 zł.

Do policjantów z Poniatowej zgłosił się 21-latek z gminy Chodel, który złożył zawiadomienie o oszustwie podczas zakupu telefonu przez Internet. 21-latek chcąc kupić telefon komórkowy znalazł na portalu społecznościowym ogłoszenie o sprzedaży iPhone’a za 1700 złotych.

– Pokrzywdzony za pośrednictwem komunikatora nawiązał kontakt ze sprzedającą, a następnie dokonał płatności całości kwoty przelewem BLIK. Po tym kontakt ze sprzedającą się urwał, a zakupiony przez niego telefon nie dotarł. Wówczas 21-latek zrozumiał, że został oszukany i złożył zawiadomienie na Policję – relacjonuje komisarz Sabina Piłat-Kozieł z opolskiej Policji.

Nie daj się oszukać w sieci!

Pamiętajmy, że schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru za który zapłacił.

Dlatego kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na „odbiór osobisty” lub wybrać opcję płatności „za pobraniem”. Jeżeli u sprzedającego nie ma takiej opcji, niech to już wzbudzi nasze wątpliwości.

17 komentarzy

  1. Brawo więcej takich

  2. niezły kawał „myślał” xD

  3. Brawo wsiór

  4. Trzeba być deb. żeby tyle dać za telefon.

  5. Ale już niedługo nie będzie szastania…rudy wraca

  6. Przyjdzie czas na mirabelki i szczaw gorzej będzie w zimie.

Dodaj komentarz

Z kraju