Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mróz niesie śmierć. Nie bądź obojętny, reaguj!

Wczoraj z powodu wychłodzenia w całym kraju zmarło sześć osób. Jeżeli widzicie osobę potrzebującą pomocy, nie bądźcie obojętni, reagujcie!

Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. W ubiegłym sezonie z tego powodu zmarły aż 83 osoby. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Telefon pod numer alarmowy 112, na policję 997, czy do straży miejskiej 986 może uratować komuś życie.

Niestety minionej doby z powodu wychłodzenia w całym kraju zmarło sześć osób.

Jeżeli widzicie osoby nocujące w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia nie przechodźcie obojętnie. Zadbajcie także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy. Wbrew powszechnie panującej opinii, śmierć z powodu wychłodzenia organizmu nie dotyka tylko osób bezdomnych.

W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. Na stronach internetowych wszystkich urzędów, zostały umieszczone wykazy placówek świadczących pomoc.

Tutaj znajdziecie rejestr placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa lubelskiego

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo