Tysiące osób mogą zostać bez prądu. Dystrybutor energii ma awarię

Wielu mieszkańców naszego regionu ma problem z zakupem energii. Wszystko z powodu awarii, jaka od kilku dni występuje u największego jej dystrybutora.

Od soboty nasi czytelnicy informują nas o problemie z zakupem energii elektrycznej. Chodzi o osoby, które mają zamontowane w swoich domach liczniki przedpłatowe. Urządzenia te działają na podobnej zasadzie jak telefony na kartę. Odbiorca płacąc z góry, kupuje prąd za określoną sumę. Jednak ci, którym kończy się zakupiona ilość energii i chcą ją nabyć, mają z tym duży problem. Dla wielu osób sytuacja jest poważna, gdyż zostało im energii na kilka lub kilkanaście godzin.

Jak nam wyjaśniano, po skontaktowaniu się z infolinią PGE usłyszeli, że doszło do awarii. Jednak nikt nie był im w stanie określić, jak długo potrwa jej usuwanie. Jeden z naszych czytelników zmuszony był nawet odwołać ekipę remontową, która od piątku miała zacząć pracę w jego mieszkaniu. Spory problem mają też osoby, które swoje mieszkania ogrzewają z wykorzystaniem prądu.

Tymczasem firma PGE Obrót informuje, że brak możliwości wygenerowania i uzyskania kodu w ramach doładowań liczników przedpłatowych spowodowany jest przyczynami technicznymi. Co więcej, problemy mogą też wystąpić w dostępie do innych funkcjonalności systemu eBOK/mBOK dla Klientów wszystkich Oddziałów PGE. Z przekazanych nam informacji wynika, że problem leży po stronie systemu informatycznego.

Sytuacja jest poważna, gdyż dotyczy mieszkańców kilku województw centralnej i wschodniej Polski. Trwają prace nad usunięciem awarii, jednak obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Technika, ach technika. A może zabrakło prądu?

 2. Brrrrrrrrr zimno.

  I dobrze tym co tak popierają nową technologię i tylko nową , będą kozy , koksowniki wstawiać i byle czy palić , byle by było ciepło. Nic tak nie ogrzewa jak własne ogrzewanie. Znam takie budynki że nie ma przylącza gazowego tylko energia elektryczna .Wystarczy duża awaria i będą na butlach turystycznych kotlety smarzyć?

 3. Szanowny Panieautorze firma 0GE Obrót SA nie jest dystrybutorem energii, a jej sprzedawcą. Dystrybucją energii czyli jej dostarczaniem zajmuje się zupełnie inna firma u której awarii nie ma.

  • Zgadza się. Chodzi o PGE Dystrybucja.

  • Była awaria (chyba jeszcze jest) w systemie „ZBYT” Pracowniku. System ten jest zarówno w Obrocie PGE jak i w Dystrybucji PGE. Jesteś zatem Waść niedoinformowany !

 4. A czy dla tych osób będzie jakaś rekompensata?? Jeśli ja nie zapłacę rachunku na czas, mam doliczone odsetki, jeśli trochę dłużej, odetną mi prąd, i zapłacę karę. A czy to obowiązuje drugą stronę?

  • Tak się składa że licznika przedpłatowego to nikt nie dostał w nagrodę 🙂

   • Każdy sądzi po sobie.
    Wielu właścicieli mieszkań instaluje je w wynajmowanych mieszkaniach. Zupełnie dobrowolnie.

  • No właśnie trzeba było płacić rachunki na czas, żeby nie odcinali prądu. Z tego co wiem, to takie liczniki przedpłatowe mało kto ma na własne życzenie, po prostu dystrybutor zakłada je obowiązkowo osobom notorycznie spóźniającym się z płatnościami.

   • A g..o prawda. Wstawiali je wyłącznie za notoryczne niepłacenie rachunków 🙂 Nie dało się ot tak sobie zamówić takiego licznika 🙂

  • Droga redakcjo nie chodzi o PGE Dystrybucja a o OBRÓT, który zajmuje się sprzedażą energii. Więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

   • Nieprawda! Mi naliczali chore prognozy co roku, potem były nadpłaty a mimo to sytuacja powtarzała się w kolejnym rozliczeniu. Po kilu interwencjach wprowadzono testowo pierwsze bodajże 10 takich liczników, oczywiście co jakiś czas je wymieniają ze względu na legalizację ale ja go mam od prawie 20 lat i na inny nie zamienię.

    • Widocznie jesteś „mało kto”. Zawsze się ktoś znajdzie oryginalny, wszyscy jeżdżą mazdami i toyotami, a jeden się uprze na daihatsu, i co mu poradzisz?

   • Była awaria (chyba jeszcze jest) w systemie „ZBYT Antoni. System ten jest zarówno w Obrocie PGE jak i w Dystrybucji PGE. Jesteś zatem Waść niedoinformowany !

 5. Sprzedam wiadro fazy. Do wyboru L1 L2 L3.

 6. To ma związek z podwyżkami za prąd, bo wegiel drożeje przez tzw.klimatyczne. Ruscy nie mają smogu i takich sztucznych problemów. Tylko u nas Spółki robią ludzi w …. Znowu zmowa cenowa.

 7. Mnie oświeciło :powerbanki solarne posiadam,elektownię wiatrową na polu, na rozgrzewkę do wyboru: miód pitny albo ścieżka zdrowia :))) …i mam w „centralnym” miejscu OBRÓT….:)))

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!