Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Można pomóc przy organizacji Carnavalu Sztukmistrzów. Warsztaty Kultury poszukują wolontariuszy

Niosą nieocenione wsparcie w organizacji wydarzenia, a jednocześnie zdobywają doświadczenie i poznają techniczne strony imprezy. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń od osób zainteresowanych wolontariatem na Carnavalu Sztukmistrzów.

Trwają przygotowania do tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów. Największy festiwal cyrkowy w Polsce rozpocznie się 27 lipca, na cztery dni przestrzenie Lublina opanują artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata. Będą prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy z pogranicza nowego cyrku i teatru. Nie zabraknie klaunady i akrobatyki oraz nowatorskich, często eksperymentalnych w formie performansów. Nad głowami przechodniów zawisną taśmy, po których będą spacerować śmiałkowie nie obawiający się wysokości.

Co roku w organizację wydarzenia angażuje się kilkudziesięciu młodych wolontariuszy i wolontariuszek. Pomagają oni animować życie kulturalne Lublina. Tak też będzie i tym razem. Właśnie ruszył bowiem nabór osób chętnych do pomocy w trakcie tego, jednego z największych letnich festiwali w Lublinie.

Jak wyjaśnia Iwona Kornet z Warsztatów Kultury w Lublinie, wolontariat na Carnavalu Sztukmistrzów to sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia w „obsłudze klienta” jak też pracy w grupie. Pomaga również w rozwoju kompetencji miękkich. W ten sposób licealiści czy studenci mogą wzbogacić swoje CV. Co ważne można w ten sposób zaliczyć praktyki. Co ważne, wolontariuszami może zostać nie tylko młodzież. Jest to bowiem okazja dla każdego, kto chce poznać nowych ludzi, także artystów i zobaczyć jak wygląda techniczna strona organizacji tak dużego wydarzenia.

– Poszukiwane są pełne energii i chęci do działania osoby, które chciałyby przyłączyć się do zespołu organizacyjnego. W trakcie Carnavalu Sztukmistrzów wolontariusze pracują w punkcie informacyjnym, gdzie rozdają programu i pomagają uczestnikom odnaleźć się w gąszczu wydarzeń. Wolontariat to także praca jako opiekun artysty, w której trzeba wykazać się nie lada asertywnością, punktualnością, znajomością języka obcego czy komunikatywnością. Wolontariusze pomagają także przy organizacji publiczności na spektaklach i pokazach lub w przy technice scenicznej – dodaje dyrektorka Carnavalu Sztukmistrzów.

Rekrutacja wolontariuszy potrwa do 26 czerwca. Od 10 lipca rozpoczną się spotkania i szkolenia. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej wydarzenia: carnavallublin.eu.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Już to guano pt. „noc kultury” nauczyła mnie, żeby nawet nie myśleć o jechaniu do centrum podczas tego typu wydarzeń…
  Swoją drogą ciekawe co tym razem zafundują „nam” organizatorzy. Pokaz zimnych ogni, czy tego Pana co macha podpaloną kulką(?)
  Lepiej już sobie włączyć powtórkę z Sylwestra, np. w Sydney (bo oczywiście, że nie u nas).
  Przepraszam za swój wywód, ale tandeta jaką u nas można spotkać aż razi w oczy. Z drugiej strony amatorów nie brakuje to i po co się starać(?)

  • Ja jak napisałem o nocy kultury że nie jestem zainteresowany oglądaniem kolorowych światełek w ciasnych zatłoczonych uliczkach. To nazwano mnie tęczową parówą 😀

 2. z roku na rok coraz nudniejsze to wydarzenie a ludzi przybywa..

 3. Niech przyjadą wolontariusze od supryka w wrocławia i „kudłatego” z pomorza. Lublinianie trzeba się obudzić!!!! Pan Krzyś ma was w …. On prze do parlamentu europejskiego – tam w wieku 65lat po 5 latach uzyska dodatkową emeryturę, którą odziedziczy kilkuletni synek 🙂

 4. Ciagle szukają ludzi do oracy za darmo. Ludzie obudźcie się

 5. wszystkim aby nie nieudacznikom PISwskim

 6. Za darmo to nawet po twarzy nie można dostac.

Z kraju

Sport