690 680 960

Zapaliło się mieszkanie. Ratownicy ze środka wynieśli nieprzytomnego i poparzonego mężczyznę

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze, jaki dziś przed południem wybuchł w centrum Lublina. Teraz trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

We wtorek około godziny 11.00 mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Górnej w Lublinie poczuli swąd spalenizny. Zauważyli też dym. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśnia nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, okazało się, że pożarem objęte było mieszkanie na parterze budynku. W środku znajdowała się jedna osoba. Została ona ewakuowana i przekazana ratownikom medycznym.

Wiadomo już, że 65-letni mężczyzna był nieprzytomny oraz doznał licznych oparzeń ciała. Akcja gaśnicza trwała blisko godzinę. Teraz policjanci ustalają przyczyny pojawienia się ognia.

(fot. lublin112.pl/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Ratownicy ze środka wynieśli nieprzytomnego i poparzonego mężczyznę – niechby nie wierzył, że pomoc przyjdzie natychmiast po zadzwonieniu na 112 i niechby robił chodu, a nie czekał, aż dzielni druhowie dojadą i go uratują.

  2. ktoś wie który nr kamienicy?

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas