690 680 960

Mknął z pasażerem ul. Abramowicką, prawym pasem wyprzedził policyjne BMW. Sporo go to kosztowało (zdjęcia)

Wczoraj po południu na ul. Abramowickiej w Lublinie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty oznakowanej jako „TAXI”. Mężczyzna tak śpieszył się przewożąc pasażera, że wyprzedził policyjne BMW prawym pasem, a potem kolejny pojazd w rejonie przejścia dla pieszych.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu na ul. Abramowickiej w Lublinie. Policjanci w nieoznakowanym BMW, jadąc w kierunku ul. Kunickiego, zauważyli jak z dużą prędkością, prawym pasem wyprzedza ich kierowca pojazdu marki Toyota.

Auto posiadało oznakowania sugerujące, że kierujący wykonuje usługi przewozu osób. W aucie znajdował się jeden pasażer. Po chwili mężczyzna został zatrzymany i rozliczony za swoje przewinienia na drodze.

Mundurowi ukarali go dwoma mandatami w łącznej kwocie 2500 zł. Pierwszy mandat mężczyzna otrzymał za nadmierną prędkość, drugi zaś za wyprzedzanie innego pojazdu w rejonie przejścia dla pieszych.

(fot. lublin112.pl)

73 komentarze

 1. gdyby nie przejście dla pieszych to by mu uszło bo nie mieli chyba radaru a tak miesiąc pracy na mandat

 2. Ulubione jest podpuszczanie przed przejściem przez tych „gentlemanów”. Pieszy od przejścia 5 m a oni… oczywiście się zatrzymują.

 3. Tym pasem zjazdowym to nie tylko „taxi” zasuwają. Przydałyby się częstsze nieoznakowane patrole w tym rejonie.

 4. Grabić swoich ,rozdać Ukrom PISlandia

 5. Tam to norma, jazda powyżej 100km/h też nie jest rzadko spotykana.

 6. Bardzo dobrze, niech koszą wszelkiej maści sałaciarzy. Ubery, Bolty, Taxi i inne badziewie, zabierać prawka i mandaty po 5000zł to się nauczą poszanowania przepisów. Nie wspominając że zatrzymują się gdzie im się podoba. Kosić, kosić,kosić aż się pos**ją:)

 7. No i słusznie. Jak ktoś śmiał wyprzedzać burakowóz?

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas