Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Minister zdrowia: „Apogeum 5. fali jest za nami. Zmieniamy zasady dotyczące kwarantanny”

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w środę poinformował, że mamy już za sobą apogeum 5. fali zakażeń koronawirusem. Wkrótce zmienią się zasady dotyczące izolacji oraz kwarantanny.

– Obserwując dotychczasowy przebieg epidemii COVID-19 widzimy, że apogeum 5. fali jest za nami. To przesilenie potwierdza codzienny poziom zakażeń, liczba zleceń przez lekarzy POZ na testy w kierunku koronawirusa. Ta tendencja spadkowa jest stała. W lutym powinniśmy obserwować znaczne spadki zakażeń. W marcu będziemy mogli podejmować decyzje dot. znoszenia części zasad bezpieczeństwa, żeby w czas wiosenny można było wejść w normalnym trybie funkcjonowania – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia przekazał również, że przywróconych zostanie ok. 5 tys. łóżek szpitalnych do systemu po to, by zwiększyć możliwości leczenia pacjentów w innych schorzeniach. Dodał, że to ważny krok w kierunku przywracania normalności.

– Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację. Zmieniamy też zasady dot. kwarantanny – przekazał minister zdrowia.

– Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. 21 lutego ogłaszamy definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć – przekazał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

(fot. MZ)

55 komentarzy

  1. Zaraz, zaraz… jakie apogeum za nami? Czyżbym przespał zapowiadane przez humpty-dumpty zakażenia po 150 000 przypadków dziennie i zablokowane szpitale? Tak samo jak przespałem zapowiadany przez „radę medyczną” wysyp zakażonych i paraliż na Święta Bożego Narodzenia? Antyszczepy nie dały się kolejnej próbie manipulacji i straszonka?
    To nie będzie już obowiązkowych szczepień dla medyków?
    Wała, wała z Was robią – permanentnie.

  2. Coś czuję że zbliżają się wybory…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo