Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mikołaje, śnieżynki i liczne bajkowe postacie znów pobiegną ulicami Świdnika. Wszystko w szczytnym celu

Zbliża się jubileuszowa edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego. Uczestnicy wezmą udział w biegu oraz marszu NordicWalking na dystansie 5 km. Imprezie będę towarzyszył kiermasz ciast i zabawek zlokalizowany w holu głównym MOK.

W sobotę, 2 grudnia, w Świdniku odbędzie się Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Będzie to już 10., a więc jubileuszowa edycja tego, cieszącego się sporym zainteresowaniem wydarzenia. Ma ono przede wszystkim dobroczynny charakter. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 10-letniej Alicji Wieczorek.

Dziewczynka urodziła się jako skrajny wcześniak w 5 miesiącu ciąży. Nie dawano jej szans na przeżycie lecz ta „mała wojowniczka” bardzo chciała żyć na przekór logice i rokowaniom. Ala przeszła niezliczoną ilość operacji przed którymi rodzice wielokrotnie żegnali się ze swoją księżniczką, co było dla nich bardzo trudne.

Dziewczynka zebrała całą pule powikłań, schorzeń i dysfunkcji jakie wcześniactwo mogło jej zostawić. Jest dzieckiem niewidomym z porażeniem mózgowym. Ma niewykształconą nerkę, którą trzeba będzie w przyszłości usunąć. Przeszła przez perforację jelita, które skutkowały stomią. Nie je samodzielnie i nie przyjmuje pokarmów stałych. Choruje na zakrzepicę – w żyle głównej ma balotujący zakrzep, który jest jak tykająca bomba. Przeszłą dwie sepsy, wylew, operację serca i można by tak wymieniać bez końca…

Największym marzeniem rodziców dziewczynki jest to by Alicja była z nimi jak najdłużej, żeby w przyszłości była jak najbardziej sprawna i samodzielna. Chcą zrobić wszystko by zniwelować w jak największym stopniu ból, wysiłek, dysfunkcje i ograniczenia z którymi zmaga się Ala – Mała Wojowniczka.

Tradycyjnie już bieg wystartuje sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury, a dokładnie Kina LOT. W tym samym miejscu znajdzie się linia mety. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km wyznaczony ulicami miasta. Biegacze ruszą w trasę o godzinie 16.00, minutę później rozpocznie się Marsz Nordic Walking.

Aby wziąć udział w biegu trzeba się zarejestrować na stronie https://frslublin.pl/. Co ważne, w dniu rozgrywania imprezy należy mieć ukończone 15 lat. Jeszcze ważniejsze jest to, że obowiązują stroje Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów itp.. Za najlepsze przebrania będą przyznawane nagrody. W tym roku będzie również prowadzona klasyfikacja I-III na Najliczniejszą Drużynę. Do tego dochodzi oczywiście klasyfikacja pucharowa I-III dla najszybszych zawodników oraz dla najszybszych mieszkańców powiatu świdnickiego.

Opłata startowa wynosi 50 zł, jeśli zostanie ona uiszczona do 6 listopada, po tym terminie wzrasta ona do 60 zł. Cała kwota, jaką będzie przekazana na leczenie i rehabilitację Alicji Wieczorek. Zgłoszenia on-line będą przyjmowane do 28 listopada do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Podczas Jubileuszowego X Charytatywnego Biegu Mikołajkowego będą też zbierane pieniądze do puszek. Zaplanowano również kiermasz ciast, jak też gorącą kawę i herbatę oraz Kiermaszu Przedmiotów Świątecznych.

13 komentarzy

  1. Bieg ma charakter charytatywny celem zebrania pieniążków na leczenie. Ale ale teraz mi się przypomniało a przypomniało mi się dobrze, że niejaki bogobojny katolik. Tańczący i śpiewający u rydzyka barkę całkiem niedawno opodatkował tego typu zbiórki w internecie, wiecie o kim mówię o Morawieckim. Taki to ”Prawdziwy Polak” z kościoła – katolik

  2. A gdzie jest Дед Мороз (dziadek mróz) ?

  3. A to można już się przebierać? Bo na Helloween nie byłożna, chyba?

  4. Doją was cebulaki na wszelkie sposoby. Podatkami państwo, szemrane fundacje zbiórkami, na wukraińców, na porażenie mózgowe, na wodogłowie, na niemowlaki, na ekologię itp. i kosić kaskę na głupkach, a wy cebulaki zamiast pokazać figę to wyciągacie kasę i bulicie. Wasza sprawa, ja się nie dam na to nabrać. Takiego ..

  5. Niech biegną komunikacja miejska może za rok będzie.

  6. Rupert von Jajetschnitza

    To nie Mikołaje tylko Santa Claus-y

  7. Takie rzeczy świadczą o niewydolności państwa.

  8. A koszt jednego posiedzenia sejmu w temacie odwołania jakiegoś ministra którego i tak nie są w stanie odwołać to 2 miliony złoty.

Dodaj komentarz