Mieszkaniec Lublina zginął w tragicznym wypadku w Niemczech

Wczoraj w jednym z niemieckich miast zderzyły się dwa samochody: dostawczy i ciężarowy. Ofiarą jest kierowca jednego z pojazdów, mieszkaniec Lublina.

Do wypadku doszło w piątek o godzinie 8:26 w niemieckim mieście Bruchsal. Na drodze B3 zderzyły się czołowo dwa pojazdy: samochód dostawczy i ciężarówka. Na miejscu interweniowała straż pożarna, karetka pogotowia, policja oraz śmigłowiec ratowniczy.

Jak ustalili ratownicy, kierowca samochodu dostawczego z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi, w wyniku czego zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka ciężarowym mercedesem z naczepą. Aby wydostać kierowcę z rozbitego busa strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Niestety nie udało się uratować życia kierowcy samochodu dostawczego. Jak nas poinformowano, ofiarą jest 34-letni mieszkaniec Lublina. Był on zatrudniony w firmie Trans o Flex jako kurier. Wypadek miał miejsce tuż po jego wyjeździe z hali załadunkowej.

41
40

(fot. Straż Pożarna Bruchsal)
2017-03-18 13:04:10

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Zapewne chciał wykonać telefon, że już po załadunku i wraca do kraju. Na chwilę oderwał wzrok od drogi i nieszczęście gotowe.

  • Albo nietoperz 3-ci dzień za kołkiem bez snu

  • Dziwie sie ze jestes prokuratorem albo w jakims archiwum x nie pracujesz

  • Co trzeba mieć we łbie zamiast mózgu, żeby w powyższej sytuacji i charakterystyce pracy transportu/kuriera międzynarodowego pierwszym skojarzeniem na przyczynę wypadku było sięgnięcie po telefon, a nie choćby zaśnięcie czy zasłabnięcie.

 2. Bob był własnie na miejscu zdarzenia i potwierdził że miał w ręku telefon,ogarnij się człowieku i jeszcze raz przeczytaj swój komentarz.Żałosny jesteś.

 3. Jeśli nie wiecie co się naprawdę zdarzyło, nie komentujcie. Uszanujcie uczucia rodziny. To był Nasz przyjaciel …

 4. Jakos o innych polakach z lubelszczyzny ktorzy zgineli za granica w wypadku nie piszecie. Czego?

 5. Przyczyny mogą być różne. Nie znasz-nie komentuj.

 6. zazwyczaj tiry po takim zdarzeniu lądują po drugiej stronie jezdni – na barierkach…

 7. jak flesz to wiadomo po nocce nie przespanej bo ekspres

  • Sam jestes flesz…baranie…po drugie zacznijcie czytać ze zrozumieniem!!! Byl kurierem i dopiero wyjechał z hali buce….

 8. Należy dokładnie z największą skrupulatnością sprawdzić ilość przejechanych kilometrów z czasem pracy zatrudnionych kierowców. Wyniki będą interesujące dla prokuratury. Musi ktoś z kadry firmy dokładnie wyjaśnić obowiązujące procedury czasu pracy pracownika i udowodnić, że te zgodne z prawem pracy są przestrzegane. Wszystkim internetowym mędrkom chcę powiedzieć: nie osądzajcie przedwcześnie kierowcy, bo jeżeli w części jest jego wina to poniósł zbyt wysoką karę….

 9. Kondolencje dla Rodziny .
  I proszę nie piszcie głupot czy ktoś był na miejscu czy nie. Pomóżmy Rodzinie .

 10. droga wąska, chwila nieuwagi i bum. bywa. Szkoda chłopaka

 11. W 80% tego typu wypadków przyczyną jest korzystanie ze smartfona!!!!

  • A pozostałe brakujace 20% mądra głowo? A może kichał, albo kaszlał, albo nie miał smartfona? Może było ślisko a droga wąsaka, może zrobiło mu się słabo, albo coś upuścił….Powstrzymajcie się od zabawy w biegłych

 12. W Niemczech jest inna kultura jazdy, jak jest ograniczenie do 30 km/h to na stu kierowców może jeden będzie jechał trochę szybciej,a u nas na odwrót,jak jest ograniczenie do 30km/h to na stu może jeden będzie jechał przepisowo.
  Motocykliści jeżdżą na ograniczeniu do 30 km/h tak że ich nie słychać a stałem na chodniku obok ulicy,a w Lublinie jeżdżą swoimi i piłują swoje szlifierki tak że w domu słychać czasami przy zamkniętych oknach.

 13. Jeżeli było dla niego za ślisko lub zbyt wąsko to nie powinien za kierownicą w ogóle siadać – nie mówiąc o pracy kierowcy zawodowego. SMS albo ustawianie nawigacji w czasie jazdy i oto efekt. Kierowcy dużego też łatwo nie jest ze świadomością, że ktoś się zabił uderzając w jego samochód, na dodatek niszcząc go.

 14. Przyczyn mogło byc wiele tylko ze tu widać jak kabina ciężarówki jest na pasie busa a co do godzin pracy kierowców busów w transporcie miedzy narodowym to naprawde tragedia wiem coś o tym bo sam przez krótki okres pracowałem w takowej firmie tylko ze firma transportowa nie jest nic winna tylko spedycja dla której wykonuje sie zlecenia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki