Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy usłyszeli ogromny huk. Piorun uderzył w komin domu (zdjęcia)

W trakcie wczorajszej burzy piorun uderzył w komin domu jednorodzinnego. Na szczęście nie zakończyło się to pożarem.

Wiosenna burza, która we wtorek przeszła nad naszym regionem, wywołała kilka niebezpiecznych zdarzeń. Jak już wczoraj informowaliśmy, od wyładowań atmosferycznych doszło do kilku pożarów. M.in. w Tereszynie zapalił się budynek mieszkalny, a w Osówce w gminie Niemce strażacy walczyli z pożarem stodoły.

Z kolei w miejscowości Zdrapy w powiecie kraśnickim piorun uderzył w komin domu jednorodzinnego. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Kraśnika i Wilkołaza. Na szczęście tym razem nie spowodowało to pożaru.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili też, czy komin, którego elementy spadły na ziemię, nie zagraża mieszkańcom. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Mieszkańcy usłyszeli ogromny huk. Piorun uderzył w komin domu (zdjęcia)

Mieszkańcy usłyszeli ogromny huk. Piorun uderzył w komin domu (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Wilkołaz)

19 komentarzy

 1. A piorunochron gdzie

  • O to to!Ludzie myśla,że jak już nie ma strzechy to się nai zapali.

  • Panie straszak, a od jakiej wysokości budynku jest obowiązek posiadania piorunochrona?

   • nie ma obowiazku na prywatnych budynkach na wet na blokach

    • Jesteś typowy, a nawet prawdziwy Polak, Mości 247, jak nie ma obowiązku, czy wręcz przymusu, to zdrowy rozsadek nie wystarcza.
     Dopiero po szkodzie Polak mądry.

   • od poziomu zdrowego rozsądku

 2. Dziwne to uderzenie pioruna?? Tak jak by w pobliźu nie było wyższych odgromników .

 3. To prawda niektórzy nie wiedzą że piorun wali dwa razy w to samo miejsce w odstępie kilku sekund znam przypadek gdzie straz gasiła stodole a piorun uderzył dwa razy raz w palący się budynek raniąc 4 strażaków drugi raz w podwórko uszkadzając samochód piorun to potężna siła ten kto nie miał okazj się o tym przekonać pisze głupoty

 4. Mój dzidek który był strażakiem (i to nawet przedwojennycm) opowiaał mi o kilku takch przypadkach.Domy pod strzechą paliły się mocno,zjonizowany duży płomień pozwalał na przepłym prądu.

 5. Kochani własny przykład a wydarzyło to się ponad 30 lat temu wyszła maleńka chmurka oczywiście to było po burzy z tej chmurki piorun strzelił w dom dom się nie zapalił natomiast kuchnia zdemolowana natomiast w pokoju w meblościance jeden kieliszek był rozbity i ze ściany psadł duży obraz Matki Boskiej obraz nie naruszony wisi na ścianie do dnia dzisiejszego, przestańcie się naśmiewać i głupio hejtować POZDRAWIAM wszystkich niedowiarków

  • wez leki

   • Podatnik znów durniu przedawkowałeś? Jest takich setki przypadków. Dawniej ludzie opowiadali, że piorun potrafił kominem wpaść do kuchni i spowrotem jako duża iskra wracał i wybuchł nad domem. To są autentyczne opowiadania.

   • może ty weż leki bo moja rodzina i ja takie cudo natury przeżyliśmy niedowiarku

  • Rozbity kieliszek

   Potwierdzam, tak było.

 6. Osówka w jakiej gminie ???? W gminie Niemce ????? Może byście włozyli minimum wysiłku i pisali chociaż gminę bo nie każdy musi wiedzieć gdzie jest np. Osówka ….

 7. Kraśnik i brak gromnicy w oknie?

 8. pioruny siarczyste pioruny ogniste za pieniążdze za las

  gdzie są pieniądze za las? a niech was pioruny

Dodaj komentarz

Z kraju