Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy przeciwstawili się nowej organizacji ruchu. „Zablokujemy okoliczne ulice”

Jak z pewnością zauważyli poruszający się po Lublinie kierowcy, pomimo zapowiedzi zmian w organizacji ruchu, po ul. Krochmalnej jeździ się jak dotychczas. Okoliczni mieszkańcy zapowiedzieli bowiem blokadę ulic, jeżeli ruch zostanie skierowany obok ich domów.

W sobotę w godzinach wieczornych wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej w Lublinie planował wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu. Aby prowadzić dalsze prace konieczne jest bowiem wyłączenie z ruchu jezdni, po której obecnie poruszają się pojazdy. Ruch miał zostać przeniesiony na nową, północną jezdnię ul. Krochmalnej, jaka powstała po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego.

Wykonawca opracował nową organizację ruchu, którą zatwierdzili miejscy urzędnicy. Kierowcy jadący od strony dworca PKP, jak też w odwrotnym kierunku, mieli korzystać z objazdów prowadzących ulicami: Ciepłą, Betonową i Włościańską. W tym celu z nową jezdnią połączono ul. Ciepłą.

Kiedy trwały przygotowania do wprowadzenia zmian, głośno zaprotestowali mieszkańcy domów zlokalizowanych przy ulicach, na które zaplanowano skierowanie ruchu. W wyniku tego do dnia dzisiejszego kierowcy poruszają się tak jak dotychczas. Jednocześnie obie strony rozpoczęły rozmowy, mające na celu zawarcie porozumienia w tej sprawie.

– Nie zgadzamy się, aby tysiące pojazdów, które każdego dnia poruszają się ul. Krochmalną, kierować w wąskie, nieprzystosowane do tego uliczki. Przecież tędy miały jeździć nie tylko samochody osobowe, lecz również dostawcze oraz autobusy. Kierowcy tych ostatnich już kilka dni wcześniej robili tu próbne przejazdy, jednak nawet przy pustych ulicach, mieli problemy z pokonaniem tego odcinka. Dla nas mieszkańców to będzie męka i obawa o bezpieczeństwo swoje oraz naszych dzieci – tłumaczył nam jeden z mieszkańców.

Wraz z sąsiadami zadecydowali, że jeżeli pomiędzy ich domami skierowany zostanie cały ruch z ul. Krochmalnej, zablokują te, jak również okoliczne ulice. Na dzień dzisiejszy wiemy już, że tak drastycznych środków nie będą musieli stosować. Trwają bowiem ustalenia zmierzające do znalezienia kompromisu. Ruch najprawdopodobniej zostanie skierowany bezpośrednio w ulicę Krochmalną. Pod uwagę brany jest także objazd ul. Betonową.

(fot. lublin112.pl)
2018-09-18 17:32:20

 

35 komentarzy

  1. Jak to jest że całe miasto ma się dostosować do 10 starszych osób? Jak kładli im tydzień wcześniej nową nawierzchnię to nikt nie strajkowal. Wcześniej było jedne wielkie klepisko. Dobrze wiedzieli jak będzie wyglądać organizacja ruchu w tym miejscu.

  2. Wszędzie remont. Kto by chciał autostradę pod oknem. Nie ważne Gdzie wielu z tego forum nie wie co piszę .

  3. Ja chcę podwyżkę i będę blokował wjazdy na posesję protestującym mieszkańcom.

  4. Widać ze niewielu z was było tam kiedykolwiek. Slamsami to można nazwać kilka posesji na ul Dzierżawnej, w tym dziwnym skupisku bliżej rzeki, a i to większość jest wyremontowana i wygląda dość przyzwoicie. Wbrew pozorom przy tych ulicach mieszkają głównie normalni, pracujący ludzie. Ale gdyby sprawa dotyczyła was to już byście stali na ulicy protestując z widłami przywiezionymi od mamy ze wsi.

  5. Tym bardziej, że ten objazd zablokował nadzorca ruchu z ZTM i stwierdził, że nie puści tymi uliczkami autobusów… Ale najłatwiej zwalić wszystko na tamtejszych mieszkańców, w często nowych domach (z tego co kojarzę jest kilka, które powstały w ostatnich latach), które nazywacie „slumsami”

  6. nie przejmujcie sie glupimy obelgami ze jestescie patologia ze slamsow tak naprawde te opinie wyrazaja wlasnie prymitywne umysly ludzi ktorzy sa mieszkancami miasta w pierwszym pokoleniu mieszka taki w klitce w blokowisku i kazdy domek kojarzy mu sie ze wsia z ktorej uciekl obrazajac was leczy wlasne kompleksy ciekawe jak wygladaly wasze chalupy na wsi czy aby nie gorzej to szczyt chamstwa tak obrazac ludzi wszyscy oni placa podatki a wiec cos im sie zato nalezy chociazby spokoj pod oknem maja takie same prawa jak wszyscy wiec troche szacunku bo stereotypowe myslenie to oznaka waskich horyzontow zeby nie powiedziec tepoty umyslowej

    • Pewnie sloma z butow jeszcze nie wyszla. Babcia i dziadek pewnie ciezko w polu pracowali zeby dzieci mialy lepiej i mieszkanie w miescie kupic, a nastepne pokolenie zeby sie dowartosciowac juz zapomina o korzeniach.

  7. Dlaczego nigdzie nie jest wspomniane, że na taki objazd nie zgodził się nadzór ruchu? Były na miejscu dwa autobusy, które nie mogły się wyminąć… na planowanych objeździe autobus z ul Ciepłej nie był w stanie skręcić w ul. Betonową… o tym wszędzie cisza, a najlepiej wszystko zrzucić na mieszkańców… wszystkim którzy wylewają tutaj swój jad proponuję przejechać się uliczkami, którymi miał odbywać się objazd… fakt zrobili nowy asfalt na kawałku ulicy, a na pozostałych została dziura na dziurze.

Z kraju