Mieszkańcy przeciwstawili się nowej organizacji ruchu. „Zablokujemy okoliczne ulice”

Jak z pewnością zauważyli poruszający się po Lublinie kierowcy, pomimo zapowiedzi zmian w organizacji ruchu, po ul. Krochmalnej jeździ się jak dotychczas. Okoliczni mieszkańcy zapowiedzieli bowiem blokadę ulic, jeżeli ruch zostanie skierowany obok ich domów.

W sobotę w godzinach wieczornych wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej w Lublinie planował wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu. Aby prowadzić dalsze prace konieczne jest bowiem wyłączenie z ruchu jezdni, po której obecnie poruszają się pojazdy. Ruch miał zostać przeniesiony na nową, północną jezdnię ul. Krochmalnej, jaka powstała po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego.

Wykonawca opracował nową organizację ruchu, którą zatwierdzili miejscy urzędnicy. Kierowcy jadący od strony dworca PKP, jak też w odwrotnym kierunku, mieli korzystać z objazdów prowadzących ulicami: Ciepłą, Betonową i Włościańską. W tym celu z nową jezdnią połączono ul. Ciepłą.

Kiedy trwały przygotowania do wprowadzenia zmian, głośno zaprotestowali mieszkańcy domów zlokalizowanych przy ulicach, na które zaplanowano skierowanie ruchu. W wyniku tego do dnia dzisiejszego kierowcy poruszają się tak jak dotychczas. Jednocześnie obie strony rozpoczęły rozmowy, mające na celu zawarcie porozumienia w tej sprawie.

– Nie zgadzamy się, aby tysiące pojazdów, które każdego dnia poruszają się ul. Krochmalną, kierować w wąskie, nieprzystosowane do tego uliczki. Przecież tędy miały jeździć nie tylko samochody osobowe, lecz również dostawcze oraz autobusy. Kierowcy tych ostatnich już kilka dni wcześniej robili tu próbne przejazdy, jednak nawet przy pustych ulicach, mieli problemy z pokonaniem tego odcinka. Dla nas mieszkańców to będzie męka i obawa o bezpieczeństwo swoje oraz naszych dzieci – tłumaczył nam jeden z mieszkańców.

Wraz z sąsiadami zadecydowali, że jeżeli pomiędzy ich domami skierowany zostanie cały ruch z ul. Krochmalnej, zablokują te, jak również okoliczne ulice. Na dzień dzisiejszy wiemy już, że tak drastycznych środków nie będą musieli stosować. Trwają bowiem ustalenia zmierzające do znalezienia kompromisu. Ruch najprawdopodobniej zostanie skierowany bezpośrednio w ulicę Krochmalną. Pod uwagę brany jest także objazd ul. Betonową.

(fot. lublin112.pl)
2018-09-18 17:32:20

 

35 komentarzy

 1. Koło mojego domu również jest przebudowa, ale jakoś nie blokuję ruchu. Przecież to tylko okresowo. Cebulaki ze slamsów już napinka.

  • A ja jakbym tam mieszkał to chciałbym, aby jeździli. Zniszczyli by drogę a później odbudowaliby nową lepszą.

  • A porównałeś stan swojej ulicy do stanu tamtych ulic ? Jeżeli nie to nie widzę sensu żebyś się wypowiadał w tym temacie. Slamsy to możesz mówić o swoich znajomych bo nie jedna osoba tam mieszkająca jest po studiach i im do pięt nie dorastasz smrodzie

 2. Kompromis jest tylko jeden: dla wszystkich tych mieszkańców należy przygotować mieszkania bo ich domy rozsypią się po tak genialnej reorganizacji ruchu. W Ratuszu naprawdę są tylko geniusze?

 3. Po czym poznać znikomą szkodliwość społeczną?
  Po wielkiej szkodzie prywatnej…

 4. niech te ulice zostana zablokowane na stale i tyle
  rozkopac dojazdy do nich

 5. Są już efekty protestów. Zmiana organizacji jutro po porannym szczycie. Jak dokładnie będzie się jechać nie wiem, ale będą mega korki:
  „– Kierowcy jadący od Czubów nie będą mieć wydzielonego pasa do skrętu w lewo w kierunku dworca kolejowego – podkreśla Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Oznacza to, że skręcający w lewo będą blokować tych, którzy będą chcieli jechać przez skrzyżowanie na wprost w kierunku dworca.”

  Oj, chyba ubędzie kilka głosów w wyborach…

 6. I tak was wysiedlą z tych nielegalnych slamsów!!! Jak można mieszkać w altankach?

 7. A pozniej mueszkancom tych ulic zablokowac krochmalna !!! I niech jezdza sobie po swoich uliczkach

 8. Ludzie dlaczego w Was tyle jadu? Nie każdy ma szanse żyć jak „pan z bloku w centrum”. Fakt, że większość z mieszkańców ulic wymienionych w artykule mieszka w słabych, a czasami nawet uwłaszczających warunkach, to nie jest ich wina. Ci mieszkańcy od lat próbują na wszelakie sposoby zaciągnąć pomocy od władz miasta, niestety z miernym skutkiem. A nazywanie tego mieszkaniem w slumsach to szczyt niedojrzałości z Państwa strony, odbije piłeczkę i zapytam – jak Państwo by sie czuli gdyby ktoś komentował Wasze miejsce zamieszkania, w tym również Was w ten sposób? Nie znasz sytuacji, nie komentuj. Kropka.

  • Dobry komentarz. Tylko zauważ, że większość tych osób jest skrajnie roszczeniowych wg. zasady „mi się należy”, nie robiący absolutnie nic, aby poprawić swój byt tylko czekają na pomoc. O czym byłaś uprzejma wspomnieć tu cytat „Ci mieszkańcy od lat próbują na wszelakie sposoby zaciągnąć pomocy od władz miasta”, dlatego jesteśmy tak im przeciwni.

  • Pan w centrum . śmiać mi się chce.Prawdziwe Pany mieszkają Poza miastem

 9. Pod sufitem im odbiło…czujaa się właścicielami ulic które do nich dfakto nie należą.. mogą sobie blokować tyłki będąc w swoich szaletachch na podwórku….!!

 10. Z całym szacunkiem ale skoro Mieszkańcy powyższych ulic traktują je jako prywatne, to może niech remontują je z własnych funduszy, a nie z pieniędzy innych mieszkańców Lublina, którym przez brak objazdu utrudnią komunikację. Pozdrawiam

  • Grześ przez wieś

   Lublinianie nie wiem gdzie mieszkasz,na pewno nie we własnym domu lecz w bloku albo innym getcie.A dlatego tak uważam, ponieważ byś wiedział że jak kiedyś tak i teraz ,mieszańcy ( co prawda nie wszystkich uliczek) musieli dokładać się do budowy jazdni.

 11. Jak to jest że całe miasto ma się dostosować do 10 starszych osób? Jak kładli im tydzień wcześniej nową nawierzchnię to nikt nie strajkowal. Wcześniej było jedne wielkie klepisko. Dobrze wiedzieli jak będzie wyglądać organizacja ruchu w tym miejscu.

 12. Wszędzie remont. Kto by chciał autostradę pod oknem. Nie ważne Gdzie wielu z tego forum nie wie co piszę .

 13. Ja chcę podwyżkę i będę blokował wjazdy na posesję protestującym mieszkańcom.

 14. Widać ze niewielu z was było tam kiedykolwiek. Slamsami to można nazwać kilka posesji na ul Dzierżawnej, w tym dziwnym skupisku bliżej rzeki, a i to większość jest wyremontowana i wygląda dość przyzwoicie. Wbrew pozorom przy tych ulicach mieszkają głównie normalni, pracujący ludzie. Ale gdyby sprawa dotyczyła was to już byście stali na ulicy protestując z widłami przywiezionymi od mamy ze wsi.

 15. Tym bardziej, że ten objazd zablokował nadzorca ruchu z ZTM i stwierdził, że nie puści tymi uliczkami autobusów… Ale najłatwiej zwalić wszystko na tamtejszych mieszkańców, w często nowych domach (z tego co kojarzę jest kilka, które powstały w ostatnich latach), które nazywacie „slumsami”

 16. nie przejmujcie sie glupimy obelgami ze jestescie patologia ze slamsow tak naprawde te opinie wyrazaja wlasnie prymitywne umysly ludzi ktorzy sa mieszkancami miasta w pierwszym pokoleniu mieszka taki w klitce w blokowisku i kazdy domek kojarzy mu sie ze wsia z ktorej uciekl obrazajac was leczy wlasne kompleksy ciekawe jak wygladaly wasze chalupy na wsi czy aby nie gorzej to szczyt chamstwa tak obrazac ludzi wszyscy oni placa podatki a wiec cos im sie zato nalezy chociazby spokoj pod oknem maja takie same prawa jak wszyscy wiec troche szacunku bo stereotypowe myslenie to oznaka waskich horyzontow zeby nie powiedziec tepoty umyslowej

  • Pewnie sloma z butow jeszcze nie wyszla. Babcia i dziadek pewnie ciezko w polu pracowali zeby dzieci mialy lepiej i mieszkanie w miescie kupic, a nastepne pokolenie zeby sie dowartosciowac juz zapomina o korzeniach.

 17. Dlaczego nigdzie nie jest wspomniane, że na taki objazd nie zgodził się nadzór ruchu? Były na miejscu dwa autobusy, które nie mogły się wyminąć… na planowanych objeździe autobus z ul Ciepłej nie był w stanie skręcić w ul. Betonową… o tym wszędzie cisza, a najlepiej wszystko zrzucić na mieszkańców… wszystkim którzy wylewają tutaj swój jad proponuję przejechać się uliczkami, którymi miał odbywać się objazd… fakt zrobili nowy asfalt na kawałku ulicy, a na pozostałych została dziura na dziurze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online