Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieli kilka mieszkań na terenie Lublina, ułatwiali uprawianie prostytucji, co najmniej 12 kobietom (zdjęcia)

Lubelscy kryminalni zatrzymali 4 osoby do sprawy tzw. „mieszkaniówek”. Zatrzymane osoby od 2016 r. ułatwiały uprawianie prostytucji na terenie Lublina co najmniej 12 kobietom. Za sutenerstwo i kuplerstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że zatrzymane osoby działały od 2016 r. Śledczy namierzyli 7 mieszkań na terenie Lublina, gdzie zatrzymani ułatwiali uprawianie prostytucji, co najmniej 11 kobietom narodowości polskiej i jednej kobiecie narodowości ukraińskiej.

Sprawcy działali w porozumieniu dzieląc się rolami. Zamieszczali na portalach internetowych ogłoszenia o świadczeniu usług seksualnych. Odbierali telefony od klientów oraz umawiali spotkania z klientami. W proceder zaangażowane były cztery osoby, dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety.

Jak ustalili policjanci, czerpali oni korzyści majątkowe – pobierali połowę pieniędzy zarobionych przez kobiety lub kwotę do 200 złotych za dobę pobytu w udostępnionych im w tym celu mieszkaniach.

Mundurowi zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 38 i 47 lat oraz dwie kobiety w wieku 37 i 31 lat. Dodatkowo do Prokuratury Okręgowej w Lublinie został doprowadzony 32-latek z aresztu śledczego, który został wcześniej tymczasowo aresztowany do innej sprawy. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych 60 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Mieli kilka mieszkań na terenie Lublina, ułatwiali uprawianie prostytucji, co najmniej 12 kobietom (zdjęcia)

Mieli kilka mieszkań na terenie Lublina, ułatwiali uprawianie prostytucji, co najmniej 12 kobietom (zdjęcia)

(fot. KWP Lublin)

7 komentarzy

  1. Dużo im zabierali ,aż połowę…………

    • Ile 3 lata. Psychicznie nie do wymazania z głowy. 20 powinni dostać i być wy…ani przez więźniów.

  2. Biznes jest biznes..! Skoro to każdemu odpowiadało i nikomu się krzywda nie działa, to po jakiego h**a milicja ziobrowska się tego czepia? Jakoś obecnemu mynystrowi niesprawiedliwości bywanie w pewnym hotelu w Lublinie obok którego jest burdel nie przeszkadzało, a może i na rękę było…

    • Powinien być do zawód legalny. Z okresowymi badaniami. Państwo samo chce, żeby szemrane interesy widać kwitły.

  3. Była kasa do przygarnięcia to potrafią działać skutecznie. Dziurę budżetowa wypełnia

    • Jakby chcieli zrobić z tego dochód państwa, to by zalegalizowali i opodatkowali. Tylko drżą przed Kościołem, panny robią to bez ślubu i w gumie. Ale wiecie co, chciałbym, żeby i mnie zatrudniła ta mafia. Oddaję tylko połowę dochodu, cała reszta dla mnie. A nasze Państwo ile zabiera z etatu?

Z kraju