Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Dzisiaj w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wręczył certyfikaty przedstawicielom firm, które wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy. Wśród nagrodzonych jest lubelskie MPK.

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W uroczystości wzięli udział również: prezydencki minister Wojciech Kolarski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy oraz Zbigniew Żurek, zastępca przewodniczącego Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Celem konkursu było promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przyznaje NSZZ „Solidarność”. W tym roku związek wyróżnił 21 pracodawców z całej Polski. Jedyną nagrodzoną firmą z Lubelszczyzny jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Certyfikat z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Prezes Zarządu Tomasz Fulara.

– Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników. Wyróżniony certyfikatem ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata – wyjaśnia Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

(fot. Marek Szadkowski)
2016-04-20 16:00:06

Zobacz również

43 komentarze

 1. Prima Aprilis się już dawno skończył

  • Przeciez to są kpiny albo marna prowokacja, kazdy wie jak sa traktowani pracownicy i za jakie marne grosze 1400-1500zl pracuja kierowcy.

   • nie chodzi o wysokość wynagrodzenia tylko przestrzeganie przepisów prawa pracy, choć osobiście uważam, że to przesada w nagradzaniu pracodawców za przestrzeganie prawa, bo to psi obowiązek każdego, żeby go przestrzegać. Natomiast zastanawiającym jest, dlaczego tak kulawe jest prawo, bo śmiesznie niskie kary nakładane są na pracodawców nie przestrzegających prawa pracy. One swoją wysokością niemalże zachęcają pracodawców do działania na niekorzyść pracownika…

    • Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników. Wyróżniony certyfikatem ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata – wyjaśnia Weronika Opasiak z lubelskiego MPK. czytaj tez ze zrozumieniem. i właśnie w komentarzach ludzie pisz o tym systemie wynagradzania jakbyś nie zrozumial

  • ściema ściemę pogania

   W MPK niech zapomną o podwyżkach . Jest jeden związek zawodowy t.z. ” żółty ” trzymający z zarządem i inne związki są fikcją które są zablokowane i nic nie zdziałają , tylko składki zdzierają by mieć posadki .

  • czytaj ze zrozumieniem

   Tutaj nie chodzi o MPK , ale o wyrobienie prezesowi CV na dalsze lata kariery bo jest jeszcze młody .

 2. Motywacyjny system wynagradzania wygląda w teorii fajnie a w praktyce z d**y ale nagroda jest. Przejdźmy do szczegółów. System przewiduje 200zl dla pracownika a pracownik otrzymuje od 8zl do 28zl wiec widzę ze jest za co dawać nagrodę. Jest bardzo dobra komunikacja ze związkami. Związki walczą o podwyżkę dla pracowników o 1,50zl a PREZES proponuje 10gr do 30gr wiec nagroda się należy jak najbardziej . Ale to nie wszystko związki idą w zaparte to i prezes tez idzie w zaparte wiec podwyżek w ogóle nie będzie Prezes Fulara wstrzymał negocjacje w sprawie podwyżek 30 marca 2016r i dalej nic nie wiadomo. BHP tez fajna sprawa gdyby tylko wyświetlacze Lini nie spadały kierowcom na głowę to by było dobrze. Ciekawe tylko ile prezes weźmie premi za ten certyfikat z pieniędzy których niema jak twierdzi ??????

 3. Dodam tylko ze te 8zl to dostaje jak chetnie przychodzi do pracy i niebierze urlopu na zadanie bo wtedy dostaje cale zero nic.

 4. Gratulacje , oby więcej takich firm było. Ale ja proponuje zrobić jeszcze ranking tych najgorszych którzy wyzysk opanowali do perfekcji.

 5. Taki certyfikat to powinna dostać każda firma w lubelskim przecież tez daje umowy na najniższe krajowe i powiedzmy szczerze praca na kasie jest mniej odpowiedzialna niż kierowcy autobusu

 6. budyń…nie trawię

 7. jeleń za 11,02 Brutto

  Szkoda że nie pasażerom… Bo nie wykonują już paru kursów bo młodzi adepci po kursach dla piekarzy porozbijali większość zabytków tej firmy…

 8. Genialne wprost zdjęcie 🙂 Jeden wart drugiego. Niezasadność tej nagrody jest wprost proporcjonalna do poziomu zniewolenia umysłowego tego z lewej.

 9. jeleń za 11,02 Brutto

  A tak swoją droga ile taki dyplum i zdjęcie kosztuje nas ? Proszę o podanie cen Brutto, jak zarobków…

 10. Ciekawe czy zakładowa Solidarność uświadomiła Pana Prezydenta ile MPK oferuje kierowcy za godzinę?

 11. „MPK PRZYJAZNE PRACOWNIKOM” jakich się pytam ??? Chyba z biura bo kierowcom to nic a nic ! A TO MY pracujemy na firmę a zarabiamy gorzej jak w biedronce czy innym markecie.

  • jeleń za 11,02 Brutto

   Bez przesady perspektywa 12,50zł za godzinę po 3 latach niewoli jest obiecująca (warunkiem zastosowania takiej ścieżki kariery jest…. ). A w końcu pod tym podpisali się i Gregorowicz, Sokołowski i Dąbrowski. Także te pieniądze są pewne!!

   • po 3 latach 12,50 to nie dostaniesz od firmy tylko od państwa bo już w przyszłym roku najniższa krajowa ma być 12.To nie będzie wtedy podwyżka tylko real….

  • Nie wiesz jakim pracownikom na każdym pietrze 3 kierowników 3 zastępców na coś kasa musi iść

  • miód na myślenie

   Pocieszke ci zrobię w MPWiK tez mamy tak kolorowo jak w MPK. Najśmieszniejsze jest to ze w mieście krążą pogłoski ze w ch. . Zarabiamy.

 12. Oto firma przyjazna pracownikom (cytat z pisma zarządu)

  „[…] związki żądają wprowadzenia od 1.04.16 programu polegającego na […]

  1. Stworzenie 3-letniej ścieżki dochodzenia nowozatrudnionych pracowników do MINIMALNEJ płacy w grupie pracowników ze stałymi umowami o pracę
  a) umowa na okres próbny 3 m-ce – 11,02 zł/godz brutto
  b) pierwsza umowa na czas określony 9 m-cy – 11,20
  c) druga umowa na czas określony 1 rok – 11,50
  d) trzecia umowa na czas określony – 1 rok – 12,00
  e) umowa na czas nieokreślony (stała) – 12,50
  Warunkiem zastosowania takiej ścieżki powinna być nienaganna praca i dobra opinia przełożonych (zaangażowanie, integracja z załogą, identyfikowanie się z firmą, chęć pozostania w spółce itd). po przejściu ww ścieżki pracownik uczestniczy w przeszeregowaniach w terminach i na takich samych zasadach jak pozostali – czyt. starzy – pracownicy firmy.”
  A pod tym podpisy trzech związkowych nierobów.

  LUDZIE !!
  I oni to chcą dopiero wprowadzić bo tego nawet jeszcze nie ma – znaczy jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o młodych stażem pracowników. Zobaczcie jak to piękna „kariera”.
  WSTYD I OBŁUDA i dotyczy to nie tylko Fulary ale przede wszystkim wręczającego tą idiotyczną nagrodę. Widać jak bardzo ceni dobro „zwykłego obywatela” o czym to tak raczy truć w swoim bełkocie jak gdzieś otworzy gębę.

  • Gienek juz jest kwiecień i to 20

  • Nie ma to jak współpraca – Prezes dba o związkowców, a oni przyznają mu nagrody „w imieniu załogi”. Wilki są syte, owieczki wyru..ane, a niezorientowana gawiedź klaszcze 😆

 13. Wstrzymane urlopy na kwiecień i maj.Zrywaja każde dodatkowe wolne jak masz dwa dni wolne po kolei nawet nie pytają czy możesz przyjść jak oponujesz to potrafią dyscyplinarką postraszyć. BO NIE MA KIEROWCÓW.NIKT ZA TE GŁODOWE STAWKI NIE PRZYJDZIE DO ROBOTY. Taka to przyjazna firma .

 14. Komisja zakładowa NSZZ ,Solidarność do tytułu rekomendowala, czytając taki artykuł przypominaja mi się czasy głębokiej komuny w PRL. Np Komisja Zakładowa Podstawowej Organizacji Partyjnej rekomendowala do nagrody. To tak jakby chwalimy was a wy nas. Tylko słowa zastąpione nowa nomenklatura. Poprpstu nic się nie zmienia.

 15. Prezydent z Pis-u a prezes Mpk Lublin z PO coś tu nie gra?
  Czas na zmianę panie prezydencie!
  Pora już na zmiany aby wkońcu było lepiej.

 16. Jeśli wierzysz w to że on coś zmieni, to jesteś najlepszym przykładem na to jak łatwo społeczeństwu zrobić wodę z mózgu. Wielkie aj-waj w mediach jak to się nienawidzą a jak przyjedzie co do czego to widać ręka rękę myję, tym bardziej jeśli rezydent kombinatu przy Krakowskim Przedmieściu jest tak nieprzytomny jak obecny.
  Jak napisał parę postów wyżej vc – „Wilki są syte, owieczki wyru..ane, a niezorientowana gawiedź klaszcze” – nic dodać nic ująć.

 17. O znowu MPK znalazło jakiś certyfikat, który można sobie kupić.

 18. miód na myślenie

  Na allegro można podobno kupić wszystko .

 19. Wyzyskiwacze Roku

 20. Znalazło się kilku wiecznie narzekających i narzekają jak im źle.Zwolnijcie się i zatrudnijcie w Biedronce będziecie mieli lepiej, po co narzekać. Pracuję w MPK ponad 15 lat i jestem zadowolony że pracuję w takiej firmie, bo pracowałem u prywaciarzyka i widzę różnicę w warunkach pracy. MPK zasłużyło na ten certyfikat.

  • Ty jeb****ś się łbem o gołębnik w autosanie dzisiaj czy jak?????

  • A pod które biurko wchodzisz ze Ci tak dobrze można zapytać?

  • Z fotela prezesa czy zastępcy piszesz? Może związkowiec? Też bym był zadowolony.Pierdzieć w stołek i nic nie robić. O przepraszam, szukać jakiś certyfikatów, które koledzy mogą przyznać.

 21. .po ginie w lublinie…

 22. Nie rozumiem, narzekają że im źle ale pracują, codziennie słychać na zajezdni narzekania tych samych osób, ale jakby nie MPK to by zasilali grono klientów mopr-u i mops-u. Zwolnij się i problem zniknie!

  • człowieku robić coś trzeba ale nieznaczny ze taka odpowiedzialna praca ma być za grosze. Mpk ma takie problemy z pracownikami ze aż robi prawko ludziom ale nie za darmo później będą spłacać 3 lara

 23. Czysta propaganda jak bym oglądał TV-Kurski kpina z naiwnych i w większości uczciwych ludzi.

 24. To p. Żuka już posadzili, że na fotce go nie ma? Czy wstęgę na nowej stacji rowerowej w tym czasie przecinał?

 25. Nie no ale się pośmiałem… Nie ma miesiąca aby nie pisało że jakiś autobus MPK został rozbity. Nie pamiętam kiedy już MPK samo kupiło nowe autobusy. Ale certyfikaty co miesiąc się pojawiają. Panie prezesie czym i z kim zamierzasz Pan wozić ludzi ? Bo tak nieśmiało przypominam że to główne zadanie MPK, a nie jakieś tak nic niewarte certyfikaty podpisane długopisem.

 26. Same pozytywne komentarze widzę…:)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9098zł -0.02%
  • GBP 5.0964zł 0.5%
  • EUR 4.2402zł -0.36%
  • CHF 3.9853zł -0.49%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Botaniczna Piątka Lublin – edycja wiosenna
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Bezpłatne Warsztaty Cheerleadingu! Przyjdź, spróbuj!
   Bal na rzecz szkoły w Strzeszkowicach Dużych
   Drzwi Otwarte UMCS 2020
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.