Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Dzisiaj w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wręczył certyfikaty przedstawicielom firm, które wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy. Wśród nagrodzonych jest lubelskie MPK.

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów w VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W uroczystości wzięli udział również: prezydencki minister Wojciech Kolarski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy oraz Zbigniew Żurek, zastępca przewodniczącego Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Celem konkursu było promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przyznaje NSZZ „Solidarność”. W tym roku związek wyróżnił 21 pracodawców z całej Polski. Jedyną nagrodzoną firmą z Lubelszczyzny jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Certyfikat z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Prezes Zarządu Tomasz Fulara.

– Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników. Wyróżniony certyfikatem ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata – wyjaśnia Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

(fot. Marek Szadkowski)
2016-04-20 16:00:06

43 komentarze

  1. .po ginie w lublinie…

  2. Nie rozumiem, narzekają że im źle ale pracują, codziennie słychać na zajezdni narzekania tych samych osób, ale jakby nie MPK to by zasilali grono klientów mopr-u i mops-u. Zwolnij się i problem zniknie!

    • człowieku robić coś trzeba ale nieznaczny ze taka odpowiedzialna praca ma być za grosze. Mpk ma takie problemy z pracownikami ze aż robi prawko ludziom ale nie za darmo później będą spłacać 3 lara

  3. Czysta propaganda jak bym oglądał TV-Kurski kpina z naiwnych i w większości uczciwych ludzi.

  4. To p. Żuka już posadzili, że na fotce go nie ma? Czy wstęgę na nowej stacji rowerowej w tym czasie przecinał?

  5. Nie no ale się pośmiałem… Nie ma miesiąca aby nie pisało że jakiś autobus MPK został rozbity. Nie pamiętam kiedy już MPK samo kupiło nowe autobusy. Ale certyfikaty co miesiąc się pojawiają. Panie prezesie czym i z kim zamierzasz Pan wozić ludzi ? Bo tak nieśmiało przypominam że to główne zadanie MPK, a nie jakieś tak nic niewarte certyfikaty podpisane długopisem.

  6. Same pozytywne komentarze widzę…:)

Z kraju