Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Michał Kołodziejczak w Lublinie. Zachęcał do głosownia na kandydatów Agrounii z regionu (zdjęcia)

W sobotę w Lublinie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli kandydaci Agrounii do wyborów: Jarosław Miściur oraz Rafał Kargol. W trakcie konferencji Michał Kołodziejczak odniósł się do bieżących tematów, zapowiedział także spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Przysusze. Zachęcał jednocześnie na oddanie głosów na obu kandydatów, którzy znaleźli się na liście Koalicji Obywatelskiej.

– Dzisiaj jestem tutaj razem z kandydatami Agrounii, którzy startują z dwóch okręgów na Lubelszczyźnie. Jest ze mną Jarosław Miściur, który startuje z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej z ramienia Agrounii, wystawiony w wyborach do Sejmu z Lublina i Rafał Kargol, który z okręgu Chełm startuje też z ostatniego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej z ramienia Agrounii. Proszę państwa Agrounia wystawiła swoich kandydatów głównie na ostatnich miejscach w różnych miejscach kraju i to tutaj Lubelszczyzna jest bardzo takim oczkiem w głowie. Ja często mówiłem, to jest mój drugi dom, mój drugi dom, do którego ja bardzo często wracam i bardzo ważni są dla mnie przedstawiciela Agrounii, którzy tutaj dzisiaj ze mną stoją, pracują na to, by wynik w wyborach był jak najlepszy i żeby Lubelszczyzna miała swoich prawdziwych obrońców w Warszawie, w Sejmie. Żeby ludzie, którzy tu bronili razem ze mną, razem z Agrounią Polski przed napływem zboża – mówił Michał Kołodziejczak.

Następnie wspomniał wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę mówiąc o nim, że jest beznadziejnym kandydatem, człowiekiem, który tuszował przywożenie zboża technicznego z Ukrainy. Dodał, że Lech Sprawka nie nadaje się do pełnienie żadnej funkcji publicznej. Co więcej Michał Kołodziejczak zaznaczył, że przez wojewodę lubelskiego członkowie Agrounii mają zarzuty karne.

– Dzisiaj my mamy zarzuty karne, bo nie zainterweniował odpowiednio i dlatego jesteśmy tutaj my, żeby Jarosław Miściur i Rafał Kargol pełnili odpowiednie funkcje, żeby nigdy więcej ludzie nie pozostali w Polsce, tutaj na Lubelszczyźnie bez swoich obrońców. Dlatego tutaj jesteśmy i będziemy głośno mówić – to są najlepsi kandydaci na tych dwóch listach i dla tych, którzy mieszkają na wsi i dla tych, którzy mieszkają w mieście, bo nieustępliwość, odpowiednie działanie i obrona praw ludzi zawsze była w Agrounii najważniejszym. I czy to jest Jarosław Miściur czy Rafał Kargol, z jednego, czy drugiego okręgu, to są najlepsi kandydaci z listy Koalicji Obywatelskiej. Zawsze stoją na straży praw ludzi, stoją razem ze mną i wiele razy to pokazaliśmy. Broniliśmy na Lubelszczyźnie, broniliśmy Polski przed napływem zboża z Ukrainy, broniliśmy i pokazywaliśmy przywóz zboża technicznego z Ukrainy do Polski, broniliśmy tutaj gospodarstw gospodarstw rolnych, gdzie zabijane były zdrowe zwierzęta – dodał Michał Kołodziejczak.

W swojej wypowiedzi lider Agrounii ponownie odniósł się do osoby wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

– Na urząd senatora startuje Lech Sprawka człowiek, który sprzeniewierzył się mieszkańcom Lubelszczyzny. To jest skandal, to jest farsa. To jest coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Człowiek, który doniósł na policję na rolników. On, czy jego pracownik, to on dowodził wtedy urzędem. Człowiek, który nie chciał zająć się od zaraz sprawą przewozu zboża technicznego. Tak, aby teraz cała Polska i cały świat mówił, że Polacy nie upilnowali swoich granic przed napływem syfu z Ukrainy, który nazywany był zbożem technicznym – zakończył swoją wypowiedź Michał Kołodziejczak.

Następnie głos zabrali obaj kandydaci, jeden z okręgu lubelskiego Jarosław Miściur i drugi z okręgu chełmskiego Rafał Kargol.

– Agrounia żywi i broni – to było zawsze naszym sztandarem i tego będziemy się trzymać. Szanowni państwo, ja chcę stać na straży bezpieczeństwa, bezpieczeństwa żywnościowego. To tutaj na Lubelszczyźnie rozpoczęliśmy temat zboża i pierwsi wskazaliśmy problem tego zboża technicznego. Zboża, które tak naprawdę trafiło na stoły konsumentów. My byliśmy u wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z interwencją. Obecnego kandydata na sanatora, który tak naprawdę odpuścił tę sprawę, nie zajął się tym mając odpowiednie narzędzia. Zostawił ludzi tak naprawdę w trudnej sytuacji, ale zrobił jedną rzecz sprawił, że wróciły standardy poprzedniego systemu. Na ludzi, którzy stanęli na straży bezpieczeństwa obywateli została wysłana policja. Ludzie, którzy stanęli na straży bezpieczeństwa konsumentów mają postawione zarzuty karne. Dzisiaj taka osoba ubiega się o mandat senatora. My będziemy żądać od kandydata na sanatora, od wojewody, co zrobił przez ten czas. Gdzie jest lista firm z Lubelszczyzny, które handlowały tym zbożem? Nie zrobił nic w tym kierunku. To jest skandal. Moje hasło to jest „W trosce o waszą przyszłość”, dlatego będę walczył o to, o bezpieczeństwo żywnościowe, żeby takie sytuacje nie miały więcej miejsca – mówił Jarosław Miściur.

Następnie kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej wspomniał o fali hejtu, jaka towarzyszy obecnej kampanii wyborczej. O tym, jak ludzie są skłóceni.

– My mówimy stanowczo nie i szanowni państwo, to co musimy zrobić, to musimy zacząć rozmawiać. To musimy być wszyscy, razem nie może być tego podziału. To, że startujemy na listach Koalicji Obywatelskiej, to pokazuje, że możemy rozmawiać. W trosce i o bezpieczeństwo Polaków i o to będziemy walczyć – zakończył Jarosław Miściur.

Spotkanie z dziennikarzami zakończyła wypowiedź kandydata z okręgu chełmskiego, Rafała Kargola.

– Od kilkunastu dni jestem w trasie ze swoimi kolegami z partii. Jeździmy po dużych miastach, po miasteczkach, mniejszych, większych, po miejscowościach. Co mi się nasuwa? Polacy potrzebują zmian. Polska potrzebuje zmian. Myślę że pokazałem jakim jestem człowiekiem. Jakie wartości się dla mnie liczą i obiecuję tutaj wszystkim, że dalej będę stał na straży właśnie każdego Polaka. Postaramy się, żeby wróciła normalność, żeby wrócił uśmiech na nasze twarze, żebyśmy mogli normalnie rozmawiać ze sobą – powiedział Rafał Kargol.

Na zakończenie Michał Kołodziejczak zapowiedział, że chce spotkać się na debacie z Jarosławem Kaczyńskim w Przysusze.

69 komentarzy

  1. A ten pajac szajbus nierób po co ty przylazł Ta jego agrounia tak samo jest powalona jak konfederacja ta agrounia na wsi poparcia nie ma żadnego

  2. Oszukał rolników tak jak ryży swoich wyborców.

    • myślę że pis wszystkich przebija pod każdym względem oczywiście z tej złej strony ,banda oszustów i złodziei

  3. jak z kartoteki policyjnej

  4. Teraz w PO obowiązują białe koszule po wyborach brunatne

  5. Jego grzywka przypomina pewnego osobnika, zgadzacie się????

  6. Cicho! Cicho!! CICHOOO! teraz Ja mówie?

  7. Taki sam oszust jak jego obecny protektor Thuzk!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport